Zavrieť

Porady

Termín pre súhrnný výkaz po skončení živnosti

Pri zrušení živnosti: termín na podanie Súhrnného výkazu je do 25.dní po skončení 1/4roka alebo po skončení živnosti? Tj ukončenie živnosti je ku dňu 31.10, podať do 25.11 alebo 25.1? Ďakujem za odpoved. (paragraf 7a)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    moj nazor: pri ukonceni zivnosti treba poziadat o zrusenie registracie DPH, spravca dane vyzve danovnika na vratenie osvedcenia a zaroven urci posledne zdanovacie obdobie... suhrnny vykaz sa poda do 25 dni po skonceni tohto zdanovacieho obdobia.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    andyd17 Ďakujem za odpoveď. Práve, že mi prišlo rozhodnutie, kde nebolo uvedené posledné zdanovacie obdobie (kartičku som samozrejme odovzdala). Vyzerá, že to treba podať do 25.11.2018 súhrnný výkaz?
    martinez v tom pripade by som zavolal spravkyni dane, ktora predmetne rozhodnutie vydala a opytal by som sa... resp. by som podal toho 25.11.2018..
    andyd17 Ďakujem Martinez
    JankaO Kartičku akej farby ste odovzdali? Podali ste na zrušenie dani z príjmov a aj na zrušenie DPH?
    andyd17 Bielu kartičku (i modrú), odovzdala som obidve: Dic i Dic k DPH podla par.7a
      zbaliť

    Termín pre súhrnný výkaz po skončení živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.