Zavrieť

Porady

Združenie PO, začiatok činnosti, JU

Prepáčte, ale zadávam otázku do tejto témy. Pôvodne som ju dala do účtovníctva,ale asi som zvolila nesprávnu poradu, lebo tam mi nikto neodpovedal, tak snáď v tejto porade mi bude vedieť niekto pomôcť.
Asociácia ako združenie právnických osôb vznikla r.2015.
Pri jej zakladaní boli v roku 2015 použité vlastné finančné prostriedky na zaplatenie správnych poplatkov pri registrácii, zriadenie web stránky a v roku 2018 na vklad hotovosti pri zriadení bežného účtu asociácie.
Prvé členské príspevky členov budú uhrádzané až od novembra 2018, takže preplatenie vzniknutých nákladov uhradených z vlastných finančných prostriedkov bude až v roku 2018, po prijatí členského. Iné príjmy v tomto roku asociácia mať nebude.
Asociácia bude viesť jednoduché účtovníctvo. Postačuje zaviesť peňažný denník až od roku 2018, kedy dôjde k vzniku vlastných príjmov asociácie z členských príspevkov a preplatenie vzniknutých nákladov v minulých rokoch?
Alebo je potrebné zaviesť peňažný denník od 5.6.2015, kedy vznikol prvý výdavok asociácie? Ako to potom postupne zapísať do peňažného denníka?
Ak sa vie niekto orientovať v danej oblasti, poraďte mi prosím. Asociácia nemá finančné prostriedky a peňažný denník vedie predseda asociácie. Predpokladáme iba príjmy z členského. Ďakujem veľmi pekne za ochotu. Reny
Mila123 asociácia je zapísaná v akom zozname? je to aká organizácia?
Reny je to združenie právnických osôb registrované na Obvodnom úrade VUC
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Združenie PO, začiatok činnosti, JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.