Zavrieť

Porady

Výpoveď zo strany zamestnanca

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Kamoška pracuje u zamestnávateľa menej ako päť rokov, chcela by dat výpoveď zamestnávateľovi. Chcem sa opýtať, aká je dĺžka výpovednej doby zo strany zamestnanca. V Pracovnej zmluve ma uvedené citujem, Výpovedná doba sa riadi podľa zákonníka práce paragraf 62. A ako je to s dostupným nakoľko ona dá výpoveď a PZ je na dobu neurčitú,?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak dava vypoved zamestnanec, ktoreho PP trva viac ako rok, je zo zakona vypovedna doba 2 mesiace, ak nie je v zmluve dohodnuta dlhsia.

    3 mesacna VD by sa tykala vypovede, ktoru by jej dal zamestnavatel, teda nie tohto pripadu.
    Lucia Lafkova Nie v PZ nie je dohodnuta dlhšia, v PZ je iba napísané, že výpovedná doba sa riadi podľa zákonníka práce paragraf 62
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lucia Lafkova Ďakujem, a ešte sa chcem opýtať ze ak dá zamestnanec výpoveď a pôjde na úrad práce má nárok na podporu? Dotyčná na odpracované od júna 2015 doposial
    veronikasad Ano, ma narok na davku v nezamestnanosti.
    Lucia Lafkova Ďakujem ste super pekný večer
      zbaliť

    Dodkoo je offline (nepripojený) Dodkoo

    Dodkoo
    Ak dá výpoveď do konca novembra, bude pracovať ešte december - január. Ak by chcela odísť skôr a zamestnávateľ by s tým súhlasil, môže dať ukončenie pracovného pomeru dohodou a to na ľubovolný dátum ako sa obaja dohodnú.
    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...01#paragraf-60

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    "A ako je to s dostupným..." - odstupne je pre nu nedostupne.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lucia Lafkova Zdravím, chcem sa ešte informovať co ak zamestnávateľ nebude chcieť mi prevziať výpoveď, ved zo zákona môžem dať kedykoľvek výpoveď a bez udania dôvodu, alebo sa mýlim?
    vicktor Posles postou doporucenu zasielku.
    Lucia Lafkova A ak to neprevezme, stačí ze mam doklad o odoslani podacie lístok?
    ivka70 nestaci, treba poslat v obalke s dorucenkou, pre vypoved je totiz podstatny datum dorucenia ... od toho sa potom odvija zaciatok vypocednej doby
    pripadne si odsledovat pri doporucenej zasielke na internete datum prevzatia a odlozit si ho
    treba ale pocitat s ty, ze ak zasielku zamestnavatel nepreberie v novembri ,ale az v decembri, VD zacne plynut az od 1.1.2019
    Lucia Lafkova ďakujem veľmi pekne, dufam že to dopadne OK
    Dodkoo Skús najprv osobne na podateľni, ekonomickom/personálnom alebo kto vyberá poštu, nech ti len podpíše prijatie listu. Ak neprevezmú tak poštou. Dôvod ty nikde nemusíš uvádzať, musí ho dať iba zamestnávateľ ak on dáva výpoveď tebe.
    Lucia Lafkova Zdravím, výpoveď kamoška nepodala v roku 2018 ale až v roku 2019 t.j. dňa 13.02.2019. Dvojmesačná výpovedná doba jej začína plynúť dňa 01.03.2019 do 30.04.2019. Chcela by som sa opýtať, ako je to počas výpovednej doby. V Pracovnej zmluve má napísané, citujem: Zamestnávateľ si so zamestnancom dohodli: ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa , zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného zárobku tohto zamestnanca za jeden mesiac. Táto vzájomná dohoda sa riadi §62 ods. 3 Zákonník práce. Chcem sa opýtať, ak bude treba ísť na PN (v marci ma rehabilitácie, infúzie - 8 dní) je možné, alebo bude treba vracať peniaze, a ako je to s dovolenkou, môže čerpať dovolenku? ďakujem
    Tweety DPN môže mať, aj dovolenku môže čerpať. Tá pokuta je v tom prípade, ak by ukončila PP skôr, ako uplynie VD.
    Lucia Lafkova ďakujem za rýchlu odpoved, pekný deň
      zbaliť

    Výpoveď zo strany zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.