Zavrieť

Porady

Preco mi slabo hreje radiator ?

Viete mi niekto piradit co mam robit ked mi slabo hreje radiator ? Byvam na piatom poschodi z 13 poschodoveho bytoveho domu.. mam v 3 miestnostiach rovnake radiatory. Su uz starsie ešte hrube článkove a bez odvzdusnovacieho ventilu. Ked ich dám na 5-ku (najvyssi stupen) tak oni sice hreju ale slabo..a nizsie su chladnejsie ako hore.. neviem ako to mam riesit mam pocit ze je slabo odvzdusneny ale vsetky 3 radiatory rovnako ? Ma niekto nejaky napad co to moze byt ze vsetky tak slabo hreju ?? Uvitam kazdu radu.. bytovka ma vlastnu kotolnu
Naposledy upravil ivka70 : 26.11.18 at 06:53 Dôvod: y
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    obrátila by som sa s týmto problémom na domového dôverníka alebo správu bytu,
    to je strata nemalých peňazí - merač tepla ide, ale teplo nie je
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Ona neplatila za svoj studeny radiator, ale za susedov, ktorym prispela na horuce radiatory.
    bettylou No len aby ... ti ho vyhriala.... Ale fakt , radiátor, kor aj hrubý som ešte bez odvzdušňovanieho ventilu nevidela, šak také sa ani nevyrábajjú
    afrikánka Vy dvaja, betty, Sember, láskavo tu nepíšte úvahy o odvzdušňovacích ventiloch, pokiaľ nemáte ani poňatia o kúrenárstve...čo je samospád, kedy sa používa čerpadlo, kedy a kde sa odvzdušňuje, kedy je nutné dopustiť vodu a iné...
    Problém, ktorý opisuje copran...jednoznačne treba zájsť za správcom, ide o zavzdušnenie!!!
    afrikánka Ty šaško, si ma rozosmial...
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zvycajne sa taketo radiatory odvzdusnovali na zaciatku vykurovacej sezony (alebo aj cez nu) na najvyssom poschodi.
    Treba kontaktovat zastupcu vlastnikov, aby to riesil so spravcom.

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    mas na radiatore termostaticky ventil ? Ak ano - aj ked ho otvoris na plno a teplota v miestnosti je vyssia - tak do radiatora "nepusti" viac vody - koli cirkulacii. Pripadne si zisti ci medium - voda je horuca aj pred ventilom - co ak jednoducho kuria menej.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Opytaj sa horneho a dolneho suseda ako je to u nich a potom sa obrat (obratte) na spravcu domu.
    Drgluje ta zima ze pises v takom case?

    JHKZA je offline (nepripojený) JHKZA

    JHKZA
    Výraz "Slabo hreje radiátor" je subjektívny pocit. Dôležité sú základné informácie ako vnútorná teplota, vonkajšia teplota, teplota vody na prívode do radiátora. Keď budem vedieť tieto údaje, môžem sa k problému vyjadriť.

    Preco mi slabo hreje radiator ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.