Zavrieť

Porady

Prečo mi spadne vykvasené cesto po preložení z ošatky na plech?

Nechám si finálne vykvasiť cesto v ošatke. keď ho preložím z ošatky na plech a narežem, tak mi splasne ako prepichnutá duša. Kde robím chybu?
10 komentárov     zbaliť
ivka70 privela drozdia alebo ti cesto prekyslo alebo bol plech prilis studeny alebo .... x dalsich veci .... ked nepozname cely postup, co pecies a co tam pridavas
jano 1959 Pečiem kváskový a kvasový chlieb ( z kvasníc a aj z kvásku), ale stáva sa mi to aj pri jednom a aj pri druhom. Pekne vykvasí a keď ho preložím z ošatky na horúci pekáč 230°C, tak po narezaní žiletkou mi splasne.
jano 1959 ivka70, ďakujem za radu, pouvažujem nad tým.
Mila123 možno aj trochu riedke cesto, ale ak je hustota ok, tak určite prekysnuté, cesto má veľa vzduchu
jano 1959 kvasí 20 min. v kotlíku z robota a 20 min. v ošatke, ale v teple, v rúre na palivo ( sporák na drevo)
ivka70 podla mna ho rychlo kvasis ...kvaskove cesto potrebuje svoj cas. Skus nechat kvasit len pri izbovej teplote, a dlhsie .....
pripadne co urobi, keby si ho nenarezaval, ostane nesplasnuty?
jano 1959 cca 80dkg cesta a dal som tam celé droždie (42g). Ďakujem za radu.
jano 1959 To som neskúšal. Robím to podla videoreceptu od Naty z netu. Tá to tiež narezuje, aby chlebík nepraskol. Ale vyskúšam! Som začiatočník. Ďakujem.
ivka70 pises, ze robis kvaskove cesto a potom, ze tam davas drozdie? do kvaskoveho chleba sa drozdie nedava .....
jano 1959 Nie, to viem, ale robí mi to pri kváskovom chlebe a aj pri kvasnicovom chlebe, teda z kvasníc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Toto sa stalo aj mne pri kváskovom chlebe. Teraz to robím tak, že v nádobe, v ktorej vykysne, aj pečiem. (jenské sklo)
    jano 1959 Pouvažujem nad tým. Ďakujem za radu.

    Prečo mi spadne vykvasené cesto po preložení z ošatky na plech?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.