Zavrieť

Porady

GDPR a "ručné" odosielanie mailov s ponukou služby

Dobrý deň, Ahojte

Chcel by som sa opýtať na jednu informáciu (neukameňujte ma za to).

Príklad: Mám S.R.O a som jej jediný zamestnanec. Chcem ponúkať služby ako napr. nápojový catering, ohňová show a pod.. Nájdem si na internete rôzne plesy, eventové agentúry, firmy...dopracujem sa v kontaktoch k danej osobe ktorú by to mohlo zaujať a napíšem jej mail, kde ponúkam moje služby na ich akcie, prípadne spoluprácu.

na WEB stránke nemám žiadny formulár ani registráciu a kontakty by som hľadal ručne "googlením".

Je toto vôbec možné? Prípadne treba niečo na koniec toho mailu dopísať, alebo je to úplne zakázané? / Viem, že aj pred GDPR to nebolo celkom OK, ale snažím sa zistiť v čom je to nemožné, resp. čo treba urobiť aby to bolo právne v poriadku. Je vôbec legálne ponúkať svoje služby takto, alebo si začínajúca firma musí urobiť silnú reklamu a dúfať, že si ju ľudia nájdu sami a budú ju kontaktovať?

Ďakujem veľmi pekne a prajem vám všetkým pekný deň. V právnických výrazoch sa nevyznám a naozaj som dosť času strávil hľadaním, no nič som nenašiel čo by mi dalo odpoveď na moju otázku.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Dodkoo je offline (nepripojený) Dodkoo

Dodkoo
Jednoduchým mailom môžeš požiadať iba o súhlas, že chceš zaslať ponuku. Nie tak, že v tom prvom maili bude reklama, prílohy a všetko o ponuke. A až ten kto bude súhlasiť tomu pošleš tvoju ponuku.
https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...graf-3.odsek-3
A určite nekupovať nelegálnu databázu mailov od pochybných firiem, takto ručne si nájdeš svoju cieľovú skupinu a len tých oslovíš.
MichalSVK Veľmi pekne ďakujem. V podstate k takémuto niečomu som dospel aj ja, akurát som si nebol absolútne istý... čiže ak ešte môžem. Nemal by tam byť ani odkaz na web stránku nie? A jedine stručný popis služby - aspoň o čo vlastne ide.

Žiadne cenové balíčky, fotky, ponuky, len jednoducho že sme firma venujúca sa príprave špeciálnych drinkov a v prípade záujmu nás kontaktuje...cca
Dodkoo Napríklad mi prišlo takto:

Prajem dobrý deň.

Nakoľko Vaša spoločnosť pôsobí v okrese, ktorý je zaradený medzi najmenej rozvinuté regióny SR a získali ste tak možnosť uchádzať sa o finančnú podporu z fondov EÚ vo výške až 1 000 000 EUR na obstaranie nových výrobných strojov a zariadení a zároveň máte možnosť uchádzať sa o finančnú podporu z fondov EÚ vo výške až 200 000 EUR na realizáciu opatrení znižujúcich energetickú náročnosť výrobných a administratívnych budov (zatepľovanie, výmena okien, výroba stlačeného vzduchu, využitie obnoviteľných zdrojov energie, obnova osvetlenia, …), chceli by sme Vás požiadať o možnosť zaslať Vám e-mail s konkrétnymi informáciami.

Radi by sme tak v súlade s legislatívou týkajúcej sa elektronickej komunikácie predišli zasielaniu nevyžiadanej ponuky bez Vášho súhlasu.


V prípade záujmu o informácie či ponuku nás prosím kontaktujte.

S pozdravom...
Ing. Ľubomír Janoška
Je jedno, či sa vyznáš v právnickej terminológgi, v GDPR to nenájdeš.
Pozri si zákon 351/2011 o elektronických komunikáciách, tam je to v § 62 - Nevyžiadaná komunikácia.
Buď posielaj ponuky v písomnej forme alebo si dopredu vyžiadaj súhlas s posielaním emailových ponúk; počítaj ale s tým, že málokto si dá tú prácu, že ti to odsúhlasí. Alebo si daj kolečko po potenciálnych partneroch, navštív ich a nechaj im kontakt (vyskúšané-odporúčané). Ono tých eventových agentúr nie je zas až tak veľa.

PS: to, že GDPR zakazuje SPAMovanie, je rozšírený omyl, v skutočnosti tu už bolo zakázané niekoľko rokov aj sa zaňho vybrali mastné pokuty (čo viem, aj 10 tis. €).
MichalSVK áno, to viem, že to bolo v podstate zakázané už pred tým, len som nevedel prísť že v akej forme je to legálne... Ďakujem.

Tu ide napr. aj o firmy - tých je na Slovensku veľa, tie neobehám a tiež im máme čo ponúknuť na Vianočné večierky, výročia a pod.. Čiže skúsim to nejako tak sformulovať ako poslal Dodkoo. Zreteľne a jednoducho čo robím, čo im viem ponúknuť a pre viac info o mojich službách nech ma kontaktujú. Lepšie ako nič .

Ďakujem Vám obidvom ešte raz a prajem príjemný deň.

GDPR a "ručné" odosielanie mailov s ponukou služby

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.