Zavrieť

Porady

Prečo mam platiť za advokátske služby keď som ich nežiadal?

Dobrý deň

Včera od jednej bratislavskej advokátskej kancelárii som dostal výzvu na zaplatenie pokuty. (1. výzva). Do teraz som ani nevedel ze nieco mam zaplatit. Dovod: Niekedy v mesiaci júl ma zachytala kamera v Maďarskej republike na autodráhe bez diaľničnej známky. Pokuta je 45 Eur. To je fakt a dokazované s fotkou. ale... Advokát k tomu ešte pridal +40 Eur za náklady uplatnenie nárokov ich klienta z Maďarska. Je to oprávnené? Samozrejme za jazdu bez diaľničnej známky 45 Eur pokuta áno. Ale prečo mam platiť za advokátske služby keď som ich nežiadal?

Za Vaše odpovede vopred dakujem!
Naposledy upravil sticker : 01.12.18 at 17:29
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    To je niečo ako poštovné a balné...
    Nikto to zadarmo robiť nebude. A cenou je to ako letecká doprava, dobierka s poistením.
    sticker Ok. Prepac ale ked dobre Rozumiem.... Ked ja ti chcem poslat list, poslem to cez advokata a ty zaplatis 40 Eur za ich pracu co som objednal ja? uzastne
    buchač sticker (Dnes 18:37) Ok. Prepac ale ked dobre Rozumiem.... Ked ja ti chcem poslat list, poslem to cez advokata a ty zaplatis 40 Eur za ich pracu co som objednal ja? uzastne
    =================
    Si predstav, že presne tak to funguje....

    Tu ale nejde o nejaký list...tu ide o právnu záležitosť.

    Capisci ?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Už sa to tu preberalo.... vyhľadaj si http://www.porada.sk/t270738-nahrada...slovensku.html. Okrem toho - akým právom a akým spôsobom získala tá kancelária tvoje údaje?
    Uvádzam z inej témy:
    "Érsek vyzval europoslancov za SR pomôcť pri schválení smernice
    Na hraničných diaľničných priechodoch bolo vlani vykonaných päťsto kontrol vozidiel. „V spolupráci s ministrom vnútra tlačím na to, lebo už vieme, na ktorých priechodoch je najväčší únik. Vyzval som ho, aby sme ešte posilnili kontrolu, aby nebolo to, že vyberáme pokuty len od slovenských vodičov,“ uviedol Érsek. „Nemôžeme ich (vodičov) zadržať na hraniciach, musia prejsť určitý úsek cesty, kde mali možnosť odbočiť z diaľnice,“ dodal.
    Minister dopravy zároveň vyzval všetkých slovenských europoslancov, aby napomohli pri presadení uvedenej smernice v Európskom parlamente. „Potrebujem pomoc, aby to čo najrýchlejšie prešlo, aby sme na Slovensku nepokutovali len našich vodičov, ale mohli sme pokutovať všetkých tých, ktorí u nás priestupok spravia,“ uzavrel Érsek."

    https://spotrebitelskecentrum.sk/inf...ty-v-madarsku/

    Na tých 40€ môžu zabudnúť. Zaplať pokutu a advokátom odkáž, nech si nechajú zájsť chuť, pretože môžeš na nich podať žalobu pre neoprávnené spracovávanie osobných údajov BEZ TVOJHO SÚHLASU.
    "V každom prípade stojí na zvážení každého dotknutého občana aj podanie sťažnosti Úradu na ochranu osobných údajov a to pre spracovanie osobných údajov advokátskou kanceláriou bez zmluvného a zákonného podkladu."
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sticker Dakujem
    ZahradnikAmater Súhlas na spracovanie osobných údajov sa vyžaduje len vtedy, keď sa osobné údaje majú použiť na marketingové účely. Advokát sa ti nesnaží predať šampón na vlasy, ani poistku ani diaľničnú nálepku na ďalšiu cestu. Vymáha od teba pokutu na základe objednávky (pravdepodobne) od štátneho orgánu, teda plní s ním uzatvorenú zmluvu. A na to tvoj súhlas nepotrebuje.
    misoft Sôhlas so spracovaním štátny orgán naozaj nepotrebuje, ale NESMIE ich poskytovať tretej strane - a to aj v takomto prípade! Zmluva-nezmluva - pokutu mal vymáhať štátny orgán a vtedy môžu použiť osobné údaje, ale oni použili nejakú kanceláriu a BEZ súhlasu dotknutej osoby im poskytli jeho osobné údaje. Až by sa začal sťažovať vyššie - tak i ten štátny orgán by mal problémy.
    ZahradnikAmater Je obdivuhodné, ako dobre poznáš maďarské zákony.
    misoft Asi takto - Maďarsko je členom EÚ? Je! GDPR platí aj pre nich. Takže - ak by sa to stalo napr. mne - žaloval by som Maďarsko na ESĽP za to, že poskytli moje údaje nejakým iným osobám bez môjho súhlasu. A ESĽP síce pracuje dlho a pomaly, ale za to to bude vedieť celá EÚ, že niekto niečo porušuje.
    ZahradnikAmater GDPR nie je zákon. Každá krajina smernicu o ochrane osobných údajov implementovala do svojich vlastných zákonov. Ja tie maďarské nepoznám. A netvrdím, že platia rovnaké, ako na Slovensku.
      zbaliť

    romana147 je offline (nepripojený) romana147

    romana147
    "Do teraz som ani nevedel ze nieco mam zaplatit. Dovod: Niekedy v mesiaci júl ma zachytala kamera v Maďarskej republike na autodráhe bez diaľničnej známky. Pokuta je 45 Eur. To je fakt a dokazované s fotkou."

    Kedysi nebolo času normálne zaparkovať v centre Viedne / za stieračom !! !! lístok / hneď nebolo času (už bolo pred 18 hodinou).
    Tak o pár dní na prvú rakúsku poštu a zaplatiť (tuším) 7 €.
    Istota je zaplatená pokuta.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Tú službu si vyžiadala Maďarská republika -oprávnená stránka. V podstate máš šťastie že právny zástupca nie je napr z Nemecka to by bolo drahšie.

    Prečo mam platiť za advokátske služby keď som ich nežiadal?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.