Zavrieť

Porady

52 rocny clovek bez prijmu

Poradte ako uplatnit moju 52 rocnu maminu na trhu prace. Nikde ju nechcu pre jej vek. Je bez akeholvek prijmu a majetku. Ma takyto clovek narok na nejale prispevky od statu? Dakujem za akukolvek radu.
18 komentárov     zbaliť
veronikasad To naozaj? Poznam x dochodkyn, ktore aj po 60-ke maju pravidelnu brigadu. V akej oblasti pracovala, ake ma vzdelanie?
veronikasad Zije sama, s manzelom?
michaela322 Zije pri mojej sestre v prenajatom byte. Ved prave o to ide ze este nie je dochodkyna, vtedy sa zamestnavatelom oplati zamestnavat ked maju nizsie odvody.
veronikasad Je vydata, rozvedena? Neodpovedala si ani na druhú cast otazky.
Dochodkyne som spomenula kvoli veku, rozdiel v odvodoch nie je az taký velky
michaela322 Vyucena kucharka co v dnesnej dobe neakceptuju uz ani v skolskej jedalni. Je rozvedena
avalik ake ma vzdelanie, prax?
michaela322 Kucharka
misoft Kuchárky potrebujú ako soľ. Školské jedálne majú dodávať obedy "satarmo" - terajší personál nestíha už teraz, čo potom?
Obísť tieto zariadenia, prípadne úrad samosprávy - odbor školstva - tam budú vedieť o tom, že je nedostatok kuchárov.
michaela322 Dobra rada, dakujem
veronikasad Je evidovanana urade prace? O davku v hmotnej nudzi ste ziadali?
michaela322 Uz budeme musiet, aj 60€ je dobrych
michaela322 ..mame nejaky dialog? Vy sa pytate ja odpovedam? Len som chcela nejaku radu.
veronikasad Prepac, ze som ti chcela pomoct, uz sa pytat nebudem. Zazracnu gulu nikto z poradakov nema
avalik a aka rada by ti vyhovovala? nech ide na ten a ten urad ze ma narok na davku 1000 eur mesacne? Kto chce si pracu najde ... nechce sa mu verit, ze u kucharov je 52 rokov problem
jslancik Súhlas.
buchač michaela322 (Dnes 18:51) Vyucena kucharka co v dnesnej dobe neakceptuju uz ani v skolskej jedalni.
=====================
Dáš lokalitu ? Povedzme aspoň okres...
BXLmiami :-)))) Neradíš dobre veronika :-).Mala si radiť ako získať príspevky od štátu a nie ako ju zamestnať :-)))
veronikasad Noz možno jedna rada by bola aj taka, ak ma prachateho ex a od rozvodu neuplynulo viac ako 3 roky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Skolske jedalne avizuju nedostatok zamestnancov, skus vo svojom okoli ci by sa tam pre nu nenasla praca

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    michaela322, Terezia13, lujza.j, Mikae, Katy a R
    5

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Pre hmotnú núdzu sa počíta príjem všetkých členov domácnosti - pozri zákon
    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp.../20170501.html

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Terezia13, Tweety, Mila123, afrikánka, Katy a R
    5

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    teraz je nedostatok akejkoľvek pracovnej sily. obsadzujú sa pozície od najnižších po najvyššie. Otázka je, ako veľmi chce mama pracovať. ak hľadá robotu do 50m od domu, tak to asi nenájde. čo mám skúsenosti, tak ľudia majú väčšinou špeciálne nároky na miesto a pracovnú dobu. a ak ich pracovné návyky sú biedne, tak smola.

    že niekoho nechcú pre jeho vek, je blbosť. blbosť, blbosť. pokiaľ je to kvalitný človek, tak vek je úplne nepodstatný. dokonca čo mi personalisti hovorili, tak ľudia 45-55 sú najlepší pracanti. ak chcú pracovať.

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    aj dokladačov tovaru v supermarketoch potrebujú a zvlášť teraz pred sviatkami, ešte nemá veľa rokov, keby sa skúsila v nejakom markete uchádzať o miesto pokladníčky
    michaela322 Vyskusane
    avalik a? nepacilo sa?

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    najlepší vek na vzdelávanie napr opatrovateľka do Rakúska - učiť sa reč
    kuchárov v AT je nenormálny nedostatok - tam vidím perspektívu
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j Jój len kucharčina v zahranici...je ina makačka
    Mila123 prepáč Lui, ale nedá mi nereagovať, máš pocit, že u nás kuchári a iní ležia hore pupkom????
    lujza.j Mila...moj chlap je kuchar...odmakal si zopar rokov v de...a ked pisem odmakal...tak odmakal.....kapacity hotel/restika +v sezone "pivne zahrady" su mega....teda aspon v bavorsku...ale uz doma maka...ked pride k nim zaujemca o pracu kuchara..a zisti kolko roboty,ze treba vela makat uz viac nepride....a to sa nestalo raz.....
    buchač Mila123 (Včera 14:15) prepáč Lui, ale nedá mi nereagovať, máš pocit, že u nás kuchári a iní ležia hore pupkom????
    =====================
    Hm...nedá mi nereagovať.

    Podľa výšky príjmu si to myslia hlavne zamestnávatelia.
    ...a že zákazníci sú (nie raz) hovadá, to ani nevravím.
    lujza.j Zakaznici....su samostatna kapitola....ale to aj do smiechu aj do placu....sa tu hraju na strasnych gurmanov...uplne milujem tych co maju rozne druhy alergii....alebo nemaju a chcu byt silne zajimaví..ano aj taki su...
      zbaliť

    52 rocny clovek bez prijmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.