Zavrieť

Porady

Zamestná ma niekto v oblasti tvorenie alebo hobby?

Najradšej zo všetkého mám tvorenie z papiera a rôznych iných materiálov. Chcela by som to mať aj ako zamestnanie. Neexistujú nejaké organizácie kde zamestnanci ručne vyrábajú darčeky alebo ručne tvoria? Doma zatiaľ svoje dielka rozdávam k sviatkom, alebo si nimi zdobím dom, ale chcela by som sa zamestnať a vyrábať niečo každý deň. V terajšej práci som to už nemohla vydržať a dala som výpoveď. Poradil by niekto kde začať, alebo na koho sa obrátiť? Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
Mila123 a čo tak tvoriť a zarábať na seba? formou podnikania?
Janka4110 to ma už napadlo ale nemôžem si dovoliť založiť živnosť, a tiež sa toho bojím. Preto hľadám riešenie formou zamestnania. Ale ďakujem za reakciu. Želám pekný zvyšok dňa :-)
dmc nemozes si dovolit zalozit zivnost - ale v terajsej praci si dala vypoved. Tak veeeela stastia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Vieš, napísať, že chceš ľuďom prinášať svojimi výrobkami radosť je tak dosť klišé. V prvom rade výroba prináša radosť tebe. A úžitok. To je nepopierateľné.

    Pohybujem sa v tejto oblasti dosť dlho. Dokonca musím povedať, že táto oblasť je to, čo ma viacmenej živí. Aj keď nie rovno predajom vlastných výrobkov.
    Ak chceš predávať na predajných portáloch tu spomínaných, tak sa musíš obracať. Potrebuješ niečo, čo je svojim spôsobom jedinečné. A potrebuješ znalosti z marketingu. Alebo jazykové znalosti. Na zahraničné portály.

    Možno by bola skôr cesta popozerať sa po centrách voľného času, rôznych DSS-kách, kde majú terapeutov, ktorí robia takéto práce s klientami. Tam by som skôr videla zdroj príjmov. A istejší. Lebo ak roky dávaš svoje práce na FB a nemáš úspech, tak to potom môžeš skúšať aj na sashe, aj inde. Ale úspech ti nikto nezaručí,.

    Môžeš vyskúšať predávať svoje práce na rôznych jarmokoch. To sa dá zrealizovať celkom jednoducho a rýchlo uvidíš, či je alebo nie je záujem o takéto výrobky. Lebo záujem kupujúcich sa mení. A keď pred pár rokmi išlo na odbyt niečo, dnes hľadajú niečo úplne iné.

    Samozrejme, možno vyrábaš niečo jedinečné. Dá sa všeličo. Dá sa prejsť aj výberovým konaním do úľuvu. A poznám dievčatá, ktoré to absolvovali a celkom im to ide. Dokonca v oblasti, ktorá sa mi zdala celkom zaplnená.

    Mmch, skús sem pridať niekoľko tvojich najlepších výrobkov. Podľa teba. Možno to bude môcť niečo naznačiť o ceste, ktorá ťa čaká.

    Hlasovalo 9 pouzivatelov

    Užitočné (9)
    Mária27, afrikánka, Terezia13, Kabaka123, Katy a R, Janka4110, Mikae, vulxy, lujza.j
    9
    Janka4110 wau, toľké reakcie som ani nečakala, a stránky ako shoptet či etsy som zatial ani nepočula. Chystám sa zapojiť do najbližšieho kreatívneho pikniku. Uvidím tak, či majú ľudia záujem, alebo nie. Ďakujem vám všetkým dobrým dušiam za rady a postrehy. Pozriem si aj tie centrá voľného času. Vďaka ešte raz za každý komentár. :-)
    korela U nás každoročne naša mestská časť v decembri usporadúva v Dome kultúry možnosť predaja domácej kreatívnej tvorby. Dávam ako ďalší tip na skusy, či nemáš aj ty niečo podobné vo svojom okolí. Ani neviem, či je podmienkou byť domácim obyvateľom. Každý rok to pripomenú v našich miestnych novinách

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Pre nezainteresovaných.
    15078788_10207975606047374_1190308234259620950_n.jpg  

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    duves, Janka4110, afrikánka, Mikae, lujza.j, Dáša_
    Spam (1)
    5

    jslancik je teraz online jslancik

    bez servítky jslancik
    zaujímavý pokus. ale nepredpokladám úspech. musela by si mať obrovské šťastie, že by sa ťa ujal niekto, kto by ťa zastrešil... len tam je viac menej isté, že by si zobral veľkú časť predajnej ceny a ty by si mala slabé peniaze za to.

    samostatnosť má svoje veľké výhody, ale pokiaľ sa nedokážeš predať - nevieš nič o marketingu a manažmente a celkovo podnikaní, tak je to ťažké.

    skús začať na sashe napríklad. alebo na fb si sprav skupinu, občas nejakú reklamu spusti, a ono sa to rozbehne. ideálne popri práci ako stálom zdroji príjmu.
    15 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Janka4110 na FB už pridávam niekoľko rokov, zatiaľ bez úspechu. Vyskúšam tú stránku sashe. Je pravda že ani o marketingu a ani o manažmente nič neviem, len chcem robiť čo ma baví ale hlavne robiť ľuďom radosť. Najkrajšie sú vždy reakcie obdarovaných :-) Ďakujem a želám pekný deň :-)
    buchač Hm...pár postrehov.

    1. Daru sa každý poteší, každý zadarmiko rád vezme.
    2. Keď vidím v Tedi (?) tie všeliaké onačiny ?
    Neverím, že sa dostaneš pod ich cenu...
    3. Na FB je tých skupín a predajcov hafo
    4. Na Bazoši a Sashe je to podobne...
    5. Ale keď už príde k plateniu, tak nie jeden cúvne...pomer cúvnucích je vysoký.
    6. No tí záujemcovia si neuvedomujú, čo všetko to hand home made výroba obnáša.
    - vstupný materiál
    - nejaké stroje a nástroje
    - energie
    - samotná práca
    - atď

    ...a že vravím z vlastnej skúsenosti ?
    Nad slnko jasné.
    Nandrolon Presne toto som išiel teraz písať :-))))))))))
    Zadarmo sa každý poteší, ale ak príde na platenie, zrazu ti všetko zostane.
    Neviem čo síce robíš, ale musela by si vyrábať niečo extra a najlepšie luxusné, napr. zlaté prstene. Jedna základná a čiastočne pravdivá poučka je taká, že čím drahšie veci vyrábaš, tým "potencionálne" viac zarobíš.
    buchač Raz sa ma jedna poraďáčka opýtala na cenu mojich kúskov.
    Keď som jej ju dal, tak sa pod ňou asi stolička zatriasla..." že toľkooo ? "...nuž som jej rozpísal, čo všetko to obnáša.
    Vzápätí ma zabila konštatovaním,," jáááj, keď to takto berieš "...

    Minule sa jednému páčil jeden nôž.
    Zobral som mu, nech vidí na vlastné oči, ošahá.
    Potom sa opýtal na cenu...vyslovil som 50% z tej mojej, nakoľko sa jednalo o známeho. Ochotný bol dať polovičku z tej zľavnenej cifry.
    Skoro som mu ten bičak do pečene položil...
    lujza.j Ja to volam degeneracia činou/ikea a inymi chrličmi...čas,robota-bolave ruky,zhrbeny chrbat ....a ine...aj to sa rata do ceny?!no totok....malo kto oceni rucnu pracu a jedinecnost....čo už......ja co si vyrobim v prvom rade pre seba/podla seba....aj pri mydlach a pri keramike....kedysi som mala ponuku vyrabat mydla pre obchod....odmietla som....lebo uz by to bolo ,ze musim....nie ,ze chcem....
    jslancik tiež podobná skúsenosť. manželka háčkuje a každej kamarátke dá k narodeniu dieťaťa peknú háčkovanú teplú deku do kočiara a tak. čo sa týka peňazí, je to nevyčísliteľné. to sú desiatky hodín roboty, ak by sa to počítalo iba min. mzdou, tak len za čas by to bolo min 150€. nik by si nekúpil takú deku za 200€.
    Dáša_ ono keď niekto chce robiť oficiálne, tak sa to celé začne komplikovať legislatívou. Napríklad splniť pri mydlách to, čo treba, to vôbec nie je jednoduché. A už vôbec nie lacné. A vyrábať napríklad hračky ako živnostník, to je zabijacké - to by bolo treba certifikáty... Ja sa vobec nečudujem, že to predávajú len kade tade po internete
    lujza.j Dasa..."sranda" bolo pri mojej ponuke na vyrobu...dotycnej som povedala,ze na tie mydla nemam ziadne ofic papiere...ona nevadi...ja si to poriesim....ako netusim
    korela lui, jednoduchšie, ako si myslíš.
    a ešte sa spýtam, keby si ich predávala v de, potrebovala si niečím doložiť?
    buchač korela (Dnes 11:44) lui, jednoduchšie, ako si myslíš.
    ================
    To vážne ???

    Tak si prečítaj skúsenosti jednej z výrobcov mydiel na Saške ohľadom tej "jednoduchosti" legislatívy.

    https://www.sashe.sk/caren/journal/a...mydlovej-hmoty
    buchač Zato ty si hotová profesionálka....jak oči.

    K čomu sa ty vyjadruješ, to ani Kristus Pán niekedy nepochopí.
    afrikánka Zadarmo si každý rád zoberie, ale platiť za takú prácu?! Nie, aspoň u nás je to nedocenené, takže iba hobby, lebo veľa vecí rozdáte rodine, priateľom... často ani náklady nie sú uhradené, nie ešte na takom niečom výnosne zarábať. Určiť hodinovú mzdu je takmer vylúčené, nikto to nie je ochotný uhradiť.
    lujza.j U mna ani rodine... mydla obrblali....a telove masla tiez ,ze su mastneaj keramikou skorej potesim cudzich ludi...
    lujza.j Korela neviem co treba v de....ale penzion kde sme minuly rok..nakoniec aj tento....predavala domaca mydla/ziadny pokec na nich/ aj keramicke veci....mala v kosiku aj s mydelnickami....pochybujem...ak by niekto kupoval....pytal daky certifikat
    korela verím.
      zbaliť

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    https://www.sashe.sk/ skúste na začiatok tu predávať svoje výrobky, alebo pohľadať aj iné weby -
    hanelie alebo pinterest.com , alebo aj cez FB - urobte si svoju stránku, kde budete tieto výrobky ponúkať
    Janka4110 Idem preskúmať ten portál sashe.sk, ďakujem za radu :-) Prajem pekný deň :-)

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    ako viaceri predomnou doporucujem Sashe,aj Fler...nestoji to ziadne peniaze a sa dozvies ci bude o tvoje vyrobky zaujem..potom sa rozhodnes ci sa oplati pokracovat..zeby ta niekdo zamestnal ujal sa v to neverim,a ked mas talent na to uspiet tak si na seba zarobis,netreba zbytocne inych chovat...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    korela Ako je to s Etsy?
    vulxy Etsy je zahltene milionmi kuskov na predaj...sanca ze sa tam niekdo uplatni je miziva...to uz by musela mat nieco naozaj extra umenie z papierikov...postovne by som uz ani zatial neriesil...len pre zaujimavost ,som posielal balik do IT v piatok...6,5kg za 30€!!!
    korela a prečo by nemohla mať? ja ju v jej myšlienke vždy podporím, nech si splní sen, ak ju to napĺňa.
    áno, poštovné je drahé, ale to nie je prekážkou.
    na etsy sú krásne a originálne veci.
      zbaliť

    Zamestná ma niekto v oblasti tvorenie alebo hobby?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.