Zavrieť

Porady

Dodávatelia a ceny energií v r. 2019?

Dobrý deň,
Viete poradiť najvýhodnejšieho dodávateľa plynu? Mám innogy, mesačne platím cca. 80€, nemám odloženú faktúru za minulý rok a neviem ani akú mám presnú spotrebu, podľa toho mesačného poplatku by sa to dalo zistiť. No vyznať sa v tom keď sa meria v m3 a účtuje v kw, potom tie distribučné poplatky, vôbec sa v tom nevyznám. Pred asi dvoma rokmi mi ich zástupca ponúkol zľavu ak si od nich kúpim nejaké somariny, požiarné hlásiče, aj mi vypočítal koľko ušetrím, no tie ako mi ich tu nechal tak sú v krabici všetky pohromade. A teraz mi poslali šek že im dlžím nejakých 10€, no šek je na 14€. Myslím že je to nejaký odrb. V kalkulačke kde si môžem porovnať dodávateľov mi ukazuje že najviac ušetrím na plyne od Magna a na inej stránke píšu že tá ide najviac zdražovať, tak sa v tom vyznaj.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Asi nebude najviac zdrazovat, ked cena plynu je centralne stanovena URSO alebo takym cimsi.

    Dodkoo je offline (nepripojený) Dodkoo

    Dodkoo
    Prvý krok je mať prehľad o spotrebe a za čo všetko platíš.
    Zaregistuj sa na https://www.web-centrum.sk tam budeš mať faktúry aj spotrebu.
    Skontroluj si či náhodou za tie hlásiče neplatíš mesačné nájomné.
    deane7 áno, za tie hlásiče platím, ale za to že ich mám mi dal zľavu na plyne tuším 6%, takže som mal šetriť. Hlásič úniku plynu mám ale stále zapojený pri kotli.

    Dodávatelia a ceny energií v r. 2019?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.