Zavrieť

Porady

Ako živnostník som platca DPH. Môžem byť ako lektor jogy neplatca DPH ?

Som živnostník, platca DPH, venujem sa kupe a predaju tovaru v rozsahu volnej zivnosti. Rozšírila som si vzdelanie - lektor jogy - cinnost som si registrovala na Ministerstve školstva (nakoľko predcvičovanie jogy nie je živnosť), ako sportovy odbornik. Ako mozem vystavit fakturu za predcvicovanie jogy - musim uctovat s DPH alebo bez DPH ? Rada by som bola pre pripad jogy, neplatcom DPH. Ake ICO a DIC mam pouzivat, mozem pouzivat to iste ako pre zivnostnika ? A mozem taktuto fakturu za jogu potom vystavit v ciselnom slede medzi fakturami, kde si uctujem zivnostnika, alebo si mam viest nejaku dalsiu evidenciu, kde budem mat len faktury za jogu ? Veľmi pekne ďakujem všetkým za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Či si predajca tovaru, či lektor jogy, stále si jedna a tá istá FO. Takže:
    1. Faktúru vystavuješ s DPH
    2. IČO a DIČ používaš samozrejme to, čo máš pridelené
    3. Faktúry vystavuješ zaradom podľa čísla a dátumu tak, ako idú za sebou a je jedno, či faktúruješ za jogu, alebo za predaj tovaru
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    amundsen Veľmi pekne ďakujem za rady.
    jslancik ja len nechápem, či máš účtovníčku, alebo nemáš. ak máš, tak prečo sa tu pýtaš také otázky? ak nemáš, tak detto, prečo sa tu pýtaš také stupídne otázky elementárneho charakteru? ako keby si sa ako vodička pýtala, čo znamenajú tie smiešne okrúhle tabuľky vedľa cesty.
    avalik moze mat aj samostatne ciselne rady - na jogu a na zivnost
      zbaliť

    Ako živnostník som platca DPH. Môžem byť ako lektor jogy neplatca DPH ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.