Zavrieť

Porady

Mílie

Priatelia drahí! Jedna malá otázočka: Ako sa zbavujete mílií? Ďakujem za príspevky!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sojana
    Priatelia drahí! Jedna malá otázočka: Ako sa zbavujete mílií? Ďakujem za príspevky!
    Čo to je? Nepoznám.

    sojana je offline (nepripojený) sojana

    sojana
    Tweety
    Čo to je? Nepoznám.
    Mílie sú vlastne biele bodky na pleti. Je to, nazvem to uviaznutý podkožný tuk na tvári. Kozmetičky to vraj vypichujú špeciálnou ihlou, ak sa nemýlim.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sojana
    Mílie sú vlastne biele bodky na pleti. Je to, nazvem to uviaznutý podkožný tuk na tvári. Kozmetičky to vraj vypichujú špeciálnou ihlou, ak sa nemýlim.
    Dík za vysvetlenie, tak to ma našťastie netrápi.

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Mílie - zhrubnutie rohoviny, ktorá prekryje ústie mazovej žľazy, čím vznikne akýsi rohovinový poklop. Pod ním sa hromadí maz, ktorý nemôže odtekať. Prejavom je biela vyvýšenina pod rohovinou - mília. Ide o neškodnú mazovú cystičku, ktorá sa síce nezapáli, ale ani samovoľne nezmizne, má tendenciu zväčšovať sa a na pleti pôsobí rušivo. Po naparení a sterilnom prepichnutí ihlou vytlačíme kašovitý obsah uzlíkov. Hlbšie v koži však často ostane pevnejšie puzdierko a mília s znova vytvorí. V kozmetike vám ich odstránia ihlou a zabránia ich novému vytváraniu.

    Niekdy sa doporučuje na prevenciu pleť hydratovať a trochu obmedziť tučné a mastné jedlá. Mílie se často tvoia napríklad na viečku, teda tam kde je tenká koža. Nedoporučuje sa domáce odstraňovanie, môžu vzniknúť jazvičky alebo infekcia kože.

    Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

    Erika686
    Ja som mala este vcera pod okom jednu miliu,aspon si myslim, ze to bola milia.Bola to taka mala biela bodka vystupujuca na povrch koze,ale dnes rano som ju tam uz nemala. Neviem, ci som si ju uterakom nejak "zoskrabla" pri utierani, ale tam proste neni.Nemoze vzniknut nejaka komplikacia? Nemam ist na kozne?
    ked som chodila na kozmeticky kurz kozmeticka mi vytlacala miliu v kutiku oka.vo velkosti pol mm.uz ju nemam.viem ze sa vypichuju milie biele na povrhu koze ale stretla som sa s miliou, ktora bola hlbsie pod kozou.tu nemozem vypichovat?

    Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

    Erika686
    V rohu oka (koren nosa) mam miliu, vcera mi nieco padlo do oka a tak som si kutik oka suchala,teda aj tu miliu. Rano som mala okolie milie cervene a citlive. Pre kazdu prkotinu sa mi nechce behat k lekrovi, tak mi mozno poradite vy. Ukludni sa to alebo ...? Je to v podstate ako s vyrazkou, ked do nej drbem, tak sa koza podrazdi a potom sa ukludni. Nechat to tak?

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Erika686 Pozri príspevok
    V rohu oka (koren nosa) mam miliu, vcera mi nieco padlo do oka a tak som si kutik oka suchala,teda aj tu miliu. Rano som mala okolie milie cervene a citlive. Pre kazdu prkotinu sa mi nechce behat k lekrovi, tak mi mozno poradite vy. Ukludni sa to alebo ...? Je to v podstate ako s vyrazkou, ked do nej drbem, tak sa koza podrazdi a potom sa ukludni. Nechat to tak?
    ja som to mala veľmi dávno tiež na tomto mieste vedela som sa jej zbaviť tak sa mi ju raz podarilo podráždiť tak, že som si pri veľkej bolesti vytlačila a bolo po nej ja by som to podráždenie využila na jej likvidáciu

    Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

    Erika686
    pisala som do jednej kozmetickej poradne, kozmeticka mi poradila, ze ked sa miesto ukludni, tak mam prist , ze mi to odstrani laserom.
    No, ked som dnes na to kukala...zatlacila som miesto a vysla mi taka biela gulicka. Tak dufam, ze budem mat pokoj. Dik za radu lujza

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Erika686 Pozri príspevok
    pisala som do jednej kozmetickej poradne, kozmeticka mi poradila, ze ked sa miesto ukludni, tak mam prist , ze mi to odstrani laserom.
    No, ked som dnes na to kukala...zatlacila som miesto a vysla mi taka biela gulicka. Tak dufam, ze budem mat pokoj. Dik za radu lujza
    tak to je super

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    Erika686 Pozri príspevok
    V rohu oka (koren nosa) mam miliu, vcera mi nieco padlo do oka a tak som si kutik oka suchala,teda aj tu miliu. Rano som mala okolie milie cervene a citlive. Pre kazdu prkotinu sa mi nechce behat k lekrovi, tak mi mozno poradite vy. Ukludni sa to alebo ...? Je to v podstate ako s vyrazkou, ked do nej drbem, tak sa koza podrazdi a potom sa ukludni. Nechat to tak?
    nechaj to tak....ja som mala pod očami,tam,kde je tá najjemnejšia pokožka....kozmetička mi to vybrala,bez následkov,všetko v poho....

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Gina Er Pozri príspevok
    nechaj to tak....ja som mala pod očami,tam,kde je tá najjemnejšia pokožka....kozmetička mi to vybrala,bez následkov,všetko v poho....
    Erika to tak nenechá, už to má vonku. príspevok z 09/2010

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    lujza.j Pozri príspevok
    Erika to tak nenechá, už to má vonku. príspevok z 09/2010
    a ja som kam kukala? myslela som,že to je čerstvá otázka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.