Zavrieť

Porady

Problém s mačkou

Dobrý deň. Možno blbý problém, ale moc neviem, čo s tým. Bývam so spolubývajúcim, ktorý má mačku. Mám zvieratá rád, ale problém je, že je stále doma. Vždy keď dojdem domov, tak večne chodí za mnou úplne všade. Zo začiatku som sa s ňou aj dosť hral, bolo mi ľúto toho, že je v kuse zavretá na tom byte a kamarát chodieva neskoro domov, ale začalo mi to pekne liezť na nervy. Prídem po práci domov a nemám pokoj, lebo z každej strany na mňa vyskočí mačka, všade za mnou chodí. Začal som ju teda viac menej ignorovať, do izby ju už nepúšťam, ale začínam sa tu cítiť ako väzeň, proste ma to omedzuje, už len tá jej prítomnosť. Pravdepodobne sa začnem ohliadať po inom bývaní, ale pár mesiacov to veľmi nepripadá do úvahy. Naschvál som si nekúpil sám žiadne zviera, lebo viem, že na neho nemám čas a teraz akoby som mal na krku cudzie. Pravdu povediac, nevedel som, čo to obnáša spoločná domácnosť s mačkou. Myslel som si, že mačka má svoj vlastný svet a má na háku, ale táto za mnou chodí ako posadnutá. Máte niekto podobnú skúsenosť?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Vyber si...buď, alebo
IMG_20181210_130345.jpg  
IMG_20180830_103907.jpg  
1/1
5 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

už ste skúšal o tomto probléme hovoriť s priateľom? možno nebude ústretový a priateľstvo sa naruší, ale...
možno pomôže toto
https://zvieratka.pravda.sk/magazin/...68-clanok.html
na internete je možné kúpiť aj odpudzovače mačiek, asi by som pofŕkala dlážku pri dverách do svojej izby a už by aspoň tam nechodila, aj keby boli dvere otvorené
Naposledy upravil Terezia13 : 11.12.18 at 20:26
46494467_2815203135172073_2916240759139074048_n.jpg  
4 1
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Tak sme radi, že Mááš RááD zvieratá. Ako vidím, z toho čo píšeš, tak asi len na tanieri ich máš rád. Mačka je nádherná šelma v malom podaní a ty podľa popisu sa k nej správaš jak ..uj. Ona za to nemôže, že nevieš spolunažívať", na nervy til lezie?? haha ona je zavretá nie ty, kým ti neserie pod nohy (dáva najavo nespokojnnosť) a má kocúra v ruji (hádam nemáte kastrát ) tak je šecko ok
Ak nechceš, aby za tebou chodila, otočiť sa proti nej a nahlas spravit chhhhhh (zafučať), rešpektuje každá hádam som pomohla
Naposledy upravil bettylou : 11.12.18 at 00:18
3 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Predpoklady:
- byt je priateľov, jeho odtiaľ nedostaneš
- mačka ja priateľova - tiež ju asi nedá preč

Zostáva jedine osťahovať sa.

Mačka je zvláštny tvor. Veľmi svojský a tvrdohlavý. Nie je ako pes - že má najradšej toho, kto jeho má rád. Ja mám rád mačky, mali sme jednu. Manželka mačky veľmi nemusí, nie že by ich neznášala, ale je k nim odmeraná. Napriek tomu sa náš kocúr (už nežije) zameral a fixoval sa ňu. Keď sme boli doma, túlil sa k nej, odo mňa utekal.

Musíš jej dať najavo nejakým nie násilným spôsobom, že ťa má nechať na pokoji. A určite jej nedávaj jesť.
3 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Vsak ju zatvor do nejakej miestnosti, nech sa k tebe nedostane.
Kup si maly spray na rosenie kvetov ale ty s tym macke umyvaj oci.

Poznam pani ktora sa vydala za chlapa a ten mal kocura. Predtym skakal aj na stol, zral z tanierov. Neviem ako mu vysvetlila, ale potom lihal v kute.
Myslim ze to nebolo nenasilnym sposobom ako radi Chobot.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Urob ju na smotane, a majiteľovi povedz, že to bol zajac :-)))
1 1

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať