Zavrieť

Porady

Notar na vydrzanie pozemku

Dobry den, prosim viete mi poradit notara na vydrzanie pozemku v okoli MA, BA, SE, PK?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Osvedčenie vyhlásenia o vydržaní ti urobí každý notár po splnení podmienok uvedených v § 63 Notárskeho poriadku.
    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...2/323/20160701
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    wegamizi Dakujem, volala som 5tim, nechcu to robit, ze je to katastrofalna robota a nemaju cas
    Martuk čas by bol, ale je to behačka a prt zaplatená, resp. keby ti naúčtovali čas, behanie, kolky, debaty a podobne, tak sa nedoplatíš
    Mária27 Notári to musia urobiť, nemajú v zákone "môžu" ako exekútori pri spisovaní návrhu. Môžeš sa sťažovať na notárskej komore. Ale asi sa vyhovoria, že to nespĺňa náležitosti vydržania.
      zbaliť

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    https://www.google.com/search?q=nota...hrome&ie=UTF-8

    čo tak použiť ako hovorí Buchač Gúgeľ a obetovať pár sekúnd času?? Keď som zadal čisto len BA, tak mi Google vyhodil min. 10 notárov, ďalšie okresy som neriešil, notárov by som našiel kvantum.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Beriem v úvahu ešte jeden fakt, že wegamizi hľadá nejakého notára, s ktorým má niekto vlastnú skúsenosť...(dobrá barlička, čo ? ).

    Ale inak ?
    Jednoznačne súhlasím s tým Gúgľom...tam je potrebné skoro vždy začať.
    wegamizi Ujo gugel nepovedal nic. Kazdy notar nerobi vydrzanie. Ja potrebujem specialne na vydrzanie, ako je v zadani. Najdem na googli, zavolam, odpoved, nerobime vydrzanie. Tak nejde o par sekund casu, ale ako pise Buchac, skusenost a doporucenie. Inak dakujem obom panom
    Martuk nerobime vydržanie. Ako a čo? Nemyslím si, že notári majú na svojej webovej stránke rozsah činností (ak stránku majú). Po ďalšie, každý prípad je špecifický, mám svoje pre a proti a notár toto musí riešiť osobitne. To, že si zavolala pár notárom a tí ti dali odpoveď, že sory, takýmito vecami sa nezaoberám nič nerieši. Pýtala si sa ich, či ti nevedia pomôcť a prípadne poradiť nejakého notára, ktorý je v tomto zbehlý?

    Ohľadom témy vydržania, tohto roku už nejaký ten piatok riešime doma vydržanie a poviem ti, že spáchanie lajstra na vydržanie, ktoré spísala notárka netrvalo dlho a bolo to behom 1 návštevy.
      zbaliť

    Notar na vydrzanie pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.