Zavrieť

Porady

Môže mať štatutár ktorého jediný príjem je odmena za výkon funkcie odpočitateľnú položku na zdravotné poistenie?

Nejde mi to do hlavy, lebo podľa mňa nemôže mať odpočitateľnú položku zdravotného poistenia, ale ročné zúčtovanie ZP urobila pekne krásne a má preplatok - všetko vratku. Tak čítam a čítam, ale nikde som sa nedočítala, že konateľ poberajúci príjem na zmluvu o výkone funkcie môže mať odpočitateľnú.
Prosím vás, má alebo nemá nárok ak skutočne jeho jediný príjem je príjem ako štatutár pravidelný za výkon funkcie konateľa a to ešte vo výške 100 eur mesačne.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Papierniková je offline (nepripojený) Papierniková

    Papierniková
    Odpočítateľnú položku na zdravotné poistenie si nemôžu uplatniť zamestnanci pracujúci na dohody o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, živnostníci, osoby dosahujúce príjmy z podnikania alebo vykonávania inej samostatne zárobkovej činnosti, ale ani zamestnanci s odvodovou úľavou alebo konatelia vyplácajúci si odmenu konateľa za výkon funkcie.

    Avšak v rámci ročného zúčtovania zdravotného poistenia zdravotná poisťovňa zohľadní skutočnú výšku dosiahnutých príjmov a preplatok poistného vráti.
    Naposledy upravil Papierniková : 17.12.18 at 12:56

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Nemôže mať nárok na OP, ak nemá PP a to ani v rzzp. Možno bol chybne vykazovaný vo výkaze preddavkov.

    Môže mať štatutár ktorého jediný príjem je odmena za výkon funkcie odpočitateľnú položku na zdravotné poistenie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.