Zavrieť

Porady

Česká diaľničná známka

Ahoj poraďáci. Kolega bol v 12/2018 na SC v Čechách. Nechcel kupovať 10 dňovú DZ, kúpil ročnú DZ na rok 2019 a keďže je platná od 1.12.2018 do 31.01.2020 a použil ju aj na SC v 12/2018 chcem ju rozúčtovať nasledovne. 1500CZK/14mesiacov. Na účet tr.5 dám alikvotnú časť do nákladov roka 2018 teda jeden mesiac a zbytok rozúčtujem ako náklady budúcich období rokov 2019 a 2020. Ale neviem, či je to dobre. Či som to neprekombinovala. Ďakujem Vám za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Neviem, ako je to s českými, ale niekde som čítal metodiku, ako účtovať slovenskú. Ona síce je platná do 31.1. nasledujúceho roka, ale samotná známka je nákladom aktuálneho roka - kým boli nálepky, bolo na nich napísané napr. "ROK 2017", nie "Január 2017 - Január 2018. Preto u slovenských nie je potrebné účtovať ten jeden mesiac v ďalšom roku. To, že samotná známka je platná, nemá na účtovníctvo a náklady daného roku žiadny vplyv. Je to len ako bonus.

    Ten január 2020 by som teda nedával osobitne. Našiel som aj diskusiu k tomu, je síce staršia, ale myslím, že pravidlá sú stále aplikovateľné:

    https://www.porada.sk/t58061-casove-...al-znamky.html

    Ak česká známka je platná už aj v decembri 2018, tak by som to dal obdobne, nedával by som to ako náklad v decembri. Ani ten január. Jednoducho je to známka za kalendárny rok 2019. December a január sú len doby použiteľnosti.
    Laurinkai Takže z celej tej diskusie, ak som tv r. 2018: 381/211 1500CZK a v roku 2019: 538/381 1500CZK. Správne?

    Česká diaľničná známka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.