Zavrieť

Porady

Konatel vyuziva sukromne auto na podnikanie - naklady

Konatel bez naroku na odmeny, ktory nie je zamestnancom s.r.o. vyuziva sukromne auto (konatel je vlastnikom auta) na sluzobne ucely do augusta 2018. Po tomto termine kupi auto na firmu, ktore zacne vylucne pouzivat na sluz. ucely. Tu si uplatnuje 80% z PHM a 100% z ost. nakladov, nevedie knihu jazd.
OTAZKA:
Ako spravne dostanem do uctovnictva naklady za pouzivanie sukr. vozidla do augusta 2018?
Naposledy upravil Irek : 20.12.18 at 09:11
3 komentárov     zbaliť
jslancik Účtovníčku, ktorá nepozná inštitúciu cestovného príkazu, by mali poslať robiť za pás, nie účtovníctvo. Ako nič v zlom. Ale čo ešte nevie?
Irek Uctovnicku som este nekontaktovala, takze nerozumiem preco tu takto reagujete. Som uplne nova osoba na "poli podnikania" a kedze som na internete nasla viac protichodnych informacii, chcela som sa tu poradit s niekym, kto ma viac skusenosti.
jslancik takže s poradou máš bližší vzťah ako s vlastnou účtovníčkou? kill me now...
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa bodov

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes
Konateľ si urobí CP, kde vyúčtuje jazdu, preplatíš mu PHM podľa spotreby a odjazdených km + základná náhrada za odjazdený km+ prípadná "diéta".......
popri cesťáku bude doklad o tankovaní.
Irek Dakujem. CP musi byt pri kazdej jazde? Nestaci kniha jazd? Auto sa vyuzivalo casto a pravidelne. Diety, ani ine nahrady riesit nebudem (teda okrem dane z mot.vozidiel), len PHM a zakl. nahradu ze odjazdeny km.
mondes Áno, pri každej PC je potrebné vystaviť CP.

Konatel vyuziva sukromne auto na podnikanie - naklady

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.