Zavrieť

Porady

Kúpna cena po ukončení leasingu

Po ukončení leasingu prišiel list z leasingovej spoločnosti, že je potrebné zaslať žiadosť o prevod vlastníckeho práva a uhradiť faktúru vo výške 60 eur. Prosím Vás, ako mám túto faktúru zaúčtovať? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    anula1975 Ivka, ďakujem pekne. Toto mi je všetko jasné. Ide o to, že už po vyplatení leasingu, prišla faktúra na 60 eur za prevod vlastníckeho práva. A túto neviem ako mám zaúčtovať. Vieš mi prosím poradiť v tomto? Ďakujem.
    ivka70 Aj komentare si citala?
    anula1975 Tie som si nevšimla, ospravedlňujem sa. Takže ak som správne pochopila na 042? Ešte raz ďakujem za trpezlivsť.
      zbaliť
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    anula1975 Ďakujem. Ide o to, že je to prevzaté účtovníctvo a túto zmluvu som nemala k dispozícii, takže až teraz som zistila, že je tam ešte táto suma. Došlú faktúru mám teda zaúčtovať 042/479 a úhradu 479/221? A navýšiť DHM o tých 60 eur?
    Tweety Áno tak.
    anula1975 Veľmi pekne ďakujem za pomoc.
    anula1975 Tweety, prosím Ťa, bola by si taká dobrá a rozpísala mi to účtovanie? Ja som to zaúčtovala ako som napísala, ale robí mi to "šarapatu". Ďakujem pekne.
      zbaliť

    Kúpna cena po ukončení leasingu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.