Zavrieť

Porady

Preplatky,nedoplatky na RZZP

Na VŠZP na moju otázku či nedoplatok 76,-Sk sa zahrňa do výkazu Oznámenie zamestnávateľa keď som ja ako zamestnávateľ robila ročné zúčtovanie ZP informovali, že zákon nerieši kto robil ročné zúčtovanie, ale iba, že nedoplatok a preplatok do 100,- Sk sa neuvádza.
Na porade som však čítala,opak, že ak som ja robila zamestnancovi ročné zúčtovanie, uvádza sa aj 1,-Sk.Tak ak môžte tak poraďte ako to budete riešiť vy.Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    majtnerova
    Na VŠZP na moju otázku či nedoplatok 76,-Sk sa zahrňa do výkazu Oznámenie zamestnávateľa keď som ja ako zamestnávateľ robila ročné zúčtovanie ZP informovali, že zákon nerieši kto robil ročné zúčtovanie, ale iba, že nedoplatok a preplatok do 100,- Sk sa neuvádza.
    Na porade som však čítala,opak, že ak som ja robila zamestnancovi ročné zúčtovanie, uvádza sa aj 1,-Sk.Tak ak môžte tak poraďte ako to budete riešiť vy.Ďakujem!
    Ak robíš RZZP zamestnancom ty tak uvádzaš všetky ich preplatky a nedoplatky aj tie pod 100,-Sk v oznámení pre ZP. Zamestnanci,ktorým si RZZP nerobila a oznámili ti nedoplatky/preplatky zamestnávateľa, tam prihliadaš len na nedoplatky/preplatky zamestnávateľa nad 100,- Sk

    sabi25 je offline (nepripojený) sabi25

    sabi25
    Tak prečo je na adrese www.vszp.sk v časti pre platiteľov, posledná ponuka „Poradňa“ Problematika: Ročné zúčtovanie hneď prvý bod:

    Nikde nie je uvedené že sa jedná len o tých čo sa nám nahlasujú
    a z toho mi vyplýva že sa to týka aj našich zamestnancov.


    -zamestnávateľ nevykáže sumu do 100 Sk v tlačive Oznámenie zamestnávateľa o preplatkoch a nedoplatkoch za jednotlivých zamestnancov, ktoré je povinný odovzdať zdravotnej poisťovni do 31. 08. 2006

    Podľa vyjadrenia Ministerstva zdravotníctva a jeho poradcu RNDr. Mihála, ktoré získala VšZP z konštrukcie oznámení je zrejmé, že len preplatky a nedoplatky podľa § 19 ods. 10 zákona dosahujúce najmenej 100 Sk sa v oznámeniach sumarizujú a uhrádzajú.

    Sumy do 100 Sk, ktoré sú výsledkom ročného zúčtovania nebudú platitelia poistného zdravotnej poisťovni uhrádzať.

    jery je offline (nepripojený) jery

    jery
    Aj mne to vyplýva zo znenia zákona, že je to tak, ako napísala Katkaj.

    K tej hláške zo stránky VŠZP nado mnou by sa snáď mal vyjadriť pán Mihál, ale v podstate to tam je aj dobre, § 19, ods. 10 hovorí o oznamovaní nedoplatkov a preplatkov od INÝCH platiteľov... Akurát je to strašne nejasne napísané, podľa mňa by mali vo VŠZP skopírovať príspevok katky j a nahradiť ním ten text, čo je tam teraz...

    Topas je offline (nepripojený) Topas

    Topas
    Ak sme ako zamestnávateľ nerobili RZ ZP, dali sme iba potvrdenia zamestnancom, ktorí si robili sami RZ a preplatky alebo nedoplatky za zamestnávateľa boli do 100,- Sk, zdravotnej poisťovni Oznámenie zamestnávateľa sme nedávali. Aj na infolinke ZP bolo 30.08. povedané, že hlásenie sa v takomto prípade nepodáva.
    Na pobočke ZP však teraz takéto hlásenie žiadajú a na infolinke ZP mi dnes povedali, že v prípade ak zamestnanec oznámi výsledky RZ zamestnávateľovi, ten to uvádza v oznámení aj v prípade ak je to do 100,- Sk. Aké s tým máte skúsenosti? Mám podať takého oznámenie zamestnávateľa, hrozí mi pokuta?

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Topas
    Ak sme ako zamestnávateľ nerobili RZ ZP, dali sme iba potvrdenia zamestnancom, ktorí si robili sami RZ a preplatky alebo nedoplatky za zamestnávateľa boli do 100,- Sk, zdravotnej poisťovni Oznámenie zamestnávateľa sme nedávali. Aj na infolinke ZP bolo 30.08. povedané, že hlásenie sa v takomto prípade nepodáva.
    Na pobočke ZP však teraz takéto hlásenie žiadajú a na infolinke ZP mi dnes povedali, že v prípade ak zamestnanec oznámi výsledky RZ zamestnávateľovi, ten to uvádza v oznámení aj v prípade ak je to do 100,- Sk. Aké s tým máte skúsenosti? Mám podať takého oznámenie zamestnávateľa, hrozí mi pokuta?
    Doteraz všetky výklady hovorili o tom, že keď ti zamestnanec, alebo iný zamestnávateľ oznámi nedoplatok zamestnanca, ktorý je nižší ako 100,-Sk neprihliada sa naň.
    Čo to zas majú v tej poisťovni za zmätok?
    A moja odpoveď: zo zákona nemáš povinnosť podať oznámenie, tým pádom nehrozí žiadna pokuta.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    A povedali ti aj na základe akej vyhlášky prípadne zákona to vyžadujú? To by som teda rada vedela

    Topas je offline (nepripojený) Topas

    Topas
    V poslednej dobe mám zlé skúsenosti so zdravotnou poisťovňou. Pracovníčky majú veľa práce a ich odpovede sú rôzne. Od môjho zamestnávateľa oznámenie nežiadali, počula som však, že pobočka oznámenie požaduje. Preto som si to zisťovala a odpoveď bola taká ako som písala v predchádzajúcom príspevku. Nebola som si istá tým, či skutočne oznámenie v mojom prípade zasielať nemusím. Ďakujem za odpovede. Žiadne oznámenie nezasielam.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Znova problém s "Oznámením". Poprosím prečítajte si toto:

    http://www.porada.sk/showpost.php?p=292340&postcount=3

    ďalej toto:

    http://www.porada.sk/showpost.php?p=292494&postcount=7

    Nezaškodí aj toto:
    http://www.porada.sk/t24739-zdravotn...ght=Nedoplatky

    Pokiaľ ide o príspevok č.3 tejto témy, záujemcom môžem poskytnúť kópiu e-mailov, ktoré som zasielal/dostával do VšZP k problému Oznámenia. Záverom tej komunikácie je, že VšZP súhlasí so stanoviskom, ktoré nájdete o.i . vo vyššie zalinkovaných mojich Porada-príspevkoch. To, že vo VšZP je upratané ako v istom armádnom opancierovanom vozidle, za to ja nemôžem.

    Preplatky,nedoplatky na RZZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.