Zavrieť

Porady

Dedičia partnera

Dobrý večer,. Rada by som poznala odpoveď aspoň na niektoré moje otázky v súvislosti s kúpou domu a prípadnými dedičmi môjho partnera.
Ideme kupovať dom, ktorého budem polovičnou majiteľkou a druhou bude mamina môjho partnera, s ktorým som už 7 rokov v šťastnom vzťahu. Môj partner nebol nikdy ženatý a nemá žiadne deti. Má len sestru, ktorá má 2 deti.Dočítala som sa, že v prípade jeho smrti bude dediť jeho mama, ak bude žiť, inak sestra s deťmi. No pred tým by mala družka . . . neviem však za akých podmienok. Ide mi len o to, že by som to rada ošetrila tak, aby ani jeden z nás v prípade smrti toho druhého nemusel dom predávať na staré kolená a vyplácať dedičov. Sme 50nici a radi by sme náš život šťastne dožili v dome, ktorý sme si vybrali. Ako to zabezpečiť, aby sa dom dedil až potom, keď dožijeme obaja ? Budem vďačná za každú reakciu, ktorá ma niekam nanaviguje.
misoft Upresni: ta 2.polovica - na koho bude písaná? Na jeho matku, alebo na neho? Ak na jeho matku, tak v prípade jeho smrti nebude čo dediť.
Dáša_ no keď bude majiteľkou polovičky domu skoro svokra, tak keď zomrie tvoj partner, ty nemáš čo dediť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.