Zavrieť

Porady

Kolko odpracovanych rokov sa mi zarata na vypocet dochodku?

Po skonceni strednej skoly som zamestanana od 4.7.1977,v juni 2019 odchadzam do dochodku, kolko odpracovanych rokov sa mi zarata na vypocet dochodku?
Naposledy upravil Mária27 : 01.01.19 at 13:40 Dôvod: dlhé
4 komentárov     zbaliť
misoft https://www.dochodok.info/zapocet-od...nych-rokov.php
Do 2004 sa štúdium na strednej škole započítavalo, po 2004 už nie.
Podľa všetkého (opravia ma, ak napíšem nesprávne) sa ti štúdium bude započítavať, ak si študovala (bola do 2004) študentom.
veronikasad kedy si začala a ukončila štúdium ?
maramara Zaciatok studia 1.9.73,koniec 8.6.77.,Invalidny dochodok od 23,5,2005 do 17.10.2010 72%.Od 18.10.2010 -50%,Započitava sa aj poberanie inv dochodku do odpracovanych rokov?
veronikasad Pri výpočte ID ti "dopočítali" dobu dôchodkového poistenia až do dovršenia dôchodkového veku. Ten sa odvtedy predlžil, takže doba dôchodkového poistenia bude ešte vyššia ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokial si nemala žiadne prerušenie spôsobené evidenciou na úrade práce, započíta sa ti obdobie štúdia a trvania pracovného pomeru do vzniku nároku na starobný dôchodok, príp. aj obdobie starostlivosti o dieťa do 3 rokov veku, ak v tomto období pracovný pomer netrval.
    Priemerný osobný mzdový bod bude počítaný z obdobia rokov 1984-2018,

    Vyžiadaj si s predstihom výpis dôchodkového poistenia z ústredia SP alebo si vybav GRID kartu na pobočka, aby si si vedela obdobie skontrolovať a príp. nezrovnalosti pred podaním žiadosti o SD dohladať. (2-3 mesiace pred podaním žiadosti)

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Napíš do sociálnej poisťovne obyčajný list, aby ti poslali zápočet rokov. Môžeš si prekontrolovať, či ti tam niečo nechýba.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak platia tvoje info zo starých príspevkov - tak máš v podstate poistenie súvislé od roku 1973 až doteraz ... (máš niečo odrobené + ID) .
    Pre overenie si pohľadaj v šuflíku výpis zo SP k 31.12. 2003
    .. ak nenájdeš, aj mailom si môžeš zo SP vyžiadať individuálny výpis - pošľú ti kompletný ...

    Kolko odpracovanych rokov sa mi zarata na vypocet dochodku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.