Zavrieť

Porady

Priplatky pocas vikendov

Dobry den, od 1.1.2019 som zmenila zamestnavatela. V mzdovom dekrete mam uvedenu hodinovu mzdu 3,5868 €/hod. s narokom na priplatky za nocnu pracu a pracu pocad vikendov. Presnu sumu priplatkov viem, len mi nie je celkom jasne, ako sa vyratava hodinova mzda, ak mam nocnu smenu v nedelu. Za dennu smenu si viem k zakladu priratat 1,38€, ale zaujima ma, ci sa ten priplatok za nocnu pracu priratava k zakladu za bezny den alebo uz aj s priplatkom za nedelu. Som z toho fakt jelen a rada by som mala vo veci jasno, aby som si to vedela odkontrolovat. Dakujem.
3 komentárov     zbaliť
veronikasad príplatky sa počítajú z minimalnej mzdy pre I. stupeň náročnosti, nie z tvojej hodinovej mzdy
KatarinaGa Veronika vdaka, to viem. Mna skor zaujima, ked pracujem v nedelu v noci, ci si ratam priplatok aj za nedelu, to jest + 1,38 € (co je 50% min. mzdy pre 1.stupen) k zakladu a k tomu priratam aj tych 40% min.mzdovych nakladov za pracu v noci za odpracovane hodiny po 22 hodine? Bezny den mi je jasny, ide mi o nocnu pracu cez vikendy.
veronikasad ano, cez víkend patria obidva príplatky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Priplatky pocas vikendov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.