Zavrieť

Porady

Zánik daňovej povinnosti u SZČO z DzMV

Milý poraďáci,
potrebovala by som trošku usmerniť. Resp. či správne chápem zánik pri dani z motorových vozidiel.

V roku 2017 SZCO používal vozidlo na podnikanie, v roku 2018 podal DP z DzMV ( vozil ním seba v 2017 a chlapov do nemecka do roboty ).

No v roku 2018 toto vozidlo nepoužíval na podnikanie, ( vozil iný, )
stačí podať oznámenie o zániku danovej povinnosti k 31.12.2017 cez toto https://www.financnasprava.sk/sk/ele...log-formularov ?

Podanie pre FS - Správa daní
- Všeobecné podanie pre Finančnú správu Slovenskej republiky
VP_DANv15

lebo tu som sa dočítala https://podpora.financnasprava.sk/28...vej-povinnosti

Daňová povinnosť zaniká 31. decembra predchádzajúceho zdaňovacieho obdobia aj vtedy, ak vozidlo v celom zdaňovacom období nebolo predmetom dane a zároveň v tomto zdaňovacom období o vozidle nebolo účtované, vozidlo nebolo evidované v daňovej evidencii alebo neboli uplatňované výdavky spojené s používaním vozidla (v tomto prípade vzniká daňovníkovi oznamovacia povinnosť oznámiť túto skutočnosť správcovi dane v lehote do 31. januára po uplynutí zdaňovacieho obdobia).

A ak som to pochopila správne, on neúčtuje o aute, nemá ho v obchodnom majetku, má ho na rč tak stačí len poslať oznámenie o zániku daňovej povinnosti? Alebo to úplne zle chápem.
Ja sa už začínam v tom všetkom strácať.



Ak ma niekto usmerní, alebo ak si myslím zle tak vysvetlí ako to je budem veľmi vďačná.

Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno je to tak, ako je to v tom linku FS. Chápeš to správne.

    Zánik daňovej povinnosti u SZČO z DzMV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.