Zavrieť

Porady

Preplatenie dovolenky

Chcela by som sa s Vami poradiť ohľadom preplatenia dovolenky. Zamestnankyňa je učiteľka, čiže jej ročný nárok dovolenky je 45 dní. K 31. 12.2017 mala zostatok dovolenky 145 dní, nakoľko sa jej to nazbieralo, mala 3 reťazové pôrody. Nastúpila po rodičovskej dovolenke v marci 2018 a od marca 2018 do decembra 2018 vyčerpala 117 dní dovolenky. Ročný nárok dovolenky za rok 2018 , ktorý jej nabehol ďalších 45 dní by sa mohol preniesť do roku 2019. Koľko dní mám jej však preplatiť?

145 dní - 117 dní je 28 dní, avšak preplácame len dni presahujúce 4 týždne, čiže 8 dní jej môžem preplatiť?

Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    aj tych 28 dni prenesies do 2019,

    v r. 2019 prednostne bude cerpat 28 dni starej, potom 45 dni z r. 2018 a az potom z r 2019 ... zamestnavatel by jej mal nariadit cerpanie 28+45 dni hned teraz, aby to do konca sk. roka stihla vycerpat

    doplnenie:
    § 113 ods. 3 - nie je tam uvedene, ze si musi dovolenku vycerpat do konca kal. roka, v ktorom nastupi po MD/RD ... vezmi si ak by nastup bol napr. 31.12.2018, kolko dovolenky by jej prepadlo?
    Naposledy upravil avalik : 04.01.19 at 16:40
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    riska007 Ale nie je to tak, že do roku 2019 môžem preniesť dovolenku len z roku 2018 a staršiu už nie?
    Tweety V tomto prípade nie je to tak.
    riska007 A môžete mi to prosím povedať prečo, aby som to nevedela vysvetliť. Lebo už sa mi to pletie, lebo niektorí mi vravia preplatiť. Ďakujem pekne
    Tweety A pozrela si ZP §113 odst.2?
    riska007 No, ale tam sa to netýka dovolenky napríklad z roku 2017, že má byť vyčerpaná do konca kalend. roka 2018? Ak zamestnávateľ neurčil do 30.06.2018 čerpanie dovolenky za rok 2017, tak zamestnanec si ju určí. A keď si ju nestihne aj tak vyčerpať, tak mal by ju teraz v decembri preplatiť. Možno si to zle vysvetľujem, ale ja to takto chápem.
    veronikasad Prečo nečerpala dovolenku v súbehu s poberaním rod.príspevku ? Mali by ste o problém menej ,,,
    avalik doplnila som odpoved
    riska007 Ďakujem
      zbaliť

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Nad 4 týždne z r. 2017 preplaťte, zvyšok je dajte čerpať v r. 2019. Nad 4 týždne mala 25 dní, čiže 25 dní z r. 2017 jej preplaťte a 3 dni jej dajte čerpať v r.2019. Takto ste to mohli/mali robiť aj priebežne medzi rokmi počas RD/MD.

    Preplatenie dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.