Zavrieť

Porady

Príplatok za sobotu

<p>Pekný vecer,vie niekto poradit...aj ked priplatky za so,ne a sviatky ...su v platnosti uz od maja 2018 podla Zakonika prace,nam ich stale neplatia...uz som z toho unavena pytat sa stale ekonomky preco mam za sobotu 0 hod. bez ohladu na to ci pracujem 2,3,4vikendy...aj tak to nikto neriesi...a pravdepodobne budem musiet vo february znovu riesit aj vyplatu a zvysovanie po uprave min .mzdy 2019 Nemala by ekonomka taketo upravy robit automaticky ak su dane zakonom? Prikladam ..dochadzku a vyplat pasku k danemu mesiacu...?Ako si poradit s platenim sobot...mam nejaku sancu?Nechcem nic viac ...len to co mam odrobene...</p>
IMG_20190107_081517.jpg  
IMG_20190105_111131.jpg  
1/1
3 komentárov     zbaliť
misoft Hmmm.... pokiaľ by ten Pracovný výkaz bol riadne označený zamestnávateľom - t.z. dole podpisy - tak spolu s výplatnou páskou by sa to malo poslať IP - pretože ak je vykázaná práca v sobotu, ale nie je zaplatený príplatok - tak je to porušovanie zákonníka práce.
A ešte niečo - pokiaľ by to robil zamestnávateľ pravidelne - tak by sa už mohlo jednať o tr.čin nevyplatenia mzdy (alebo časti mzdy) a odstupného
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-300 §214 ods.1
-a to by mal potom riadne ofuky.
lenka0407 od maja ani jedna sobota nebola zaplatena ..na paske pribudla iba kolonka ...praca v sobotu ale vzdy je tam 0...rovnaky vykaz samozrejme vypisany s mojimi udajmi a podpisom odovzdavam ekomonke...a ona si ich zaklada...takze tak aby tam bol asi aj ich podpis k takemu sa neviem asi dostat...tie maju zamknute v kancelarii v sanonoch...a nemyslim ze by mi ich dobrovolne vydali....ekonomku mame len externu pride na jeden den v mesiaci da nam vyplatne pasky a odide...
lenka0407 Pise sa rok 2019,od maja uz 100%priplatok za sobotu...a ja mam stale sobota 0hodin...aj ked odrobim 3vikendy....sice ide v podstate len o"par drobnych"...no hneva ma to...Ale pustat sa do niekoho kto ma kontakty aj s Vadalom,Roda...a ktovie koho za sebou...cez konexie na kraji atd...aky zmysel ma hlasit ho na inspektorat prace?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.