Zavrieť

Porady

Aký nárok na dovolenku vznikne zamestnancovi?

Zamestnanec nastúpil 15.10 a PP skončil 20.12. Vypočítala som, že odrobil 44 dní za toto obdobie. Má teda nárok na 2/12 z ročného nároku? Počítam dobre.
Nemal by odpracovať aspom 60 dní aby mu vznikol nárok?
ďakujem
ivka70 Aspon 60 dni potrebuje pri vzniku pomernej casti rocnej dovolenky, Narok na dovolenku za odpracovane dni to nijako neovplyvnuje, tam je narok na 1/12 za kazdych 21 odprac.dni
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak odpracoval 44 dní, vznikne mu nárok na dovolenku za odpracované dni = 2/12 ročného nároku.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ZuzanaA Myslela som, že mi je ten výpočet viac menej jasný. Avšak mám prípad, keď človek nastúpil 2.10.18, do konca roka ma 64 odpracovaných dní, takže viac ako 60, rátam mu pomernú časť ročnej za každý celý odpracovaný mesiac? Takže za 10 nie, iba za 11 a 12,áno? Čiže 25/12 x 2, teda 4 dni. A potom mam zamestnanca od 2.11.18, odpracovaných 42 dní, takže má nárok za každých 21 dní 1/12. Takže tiež 4 dni? Ten prvý mi príde ukrátený, je to tak správne? Ďakujem.
    veronikasad Vznikne mu nárok tiež len 2/12, lebo pracovný pomer v októbri netrval cely mesiac. Ukrateny nie je, nech mu ich doplati zamesrnavatel formou odmeny, keď s nim neuzatvoril zmluvu od 1.10.
    ZuzanaA Ďakujem Veronika. No, bolo to na výslovnú žiadosť zamestnanca, od toho 2.10.
    veronikasad U druhého xamestnanca dovolenka za odpracovane dni = 2/12 rocneho naroku.
    ZuzanaA Ďakujem
      zbaliť

    Aký nárok na dovolenku vznikne zamestnancovi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.