Zavrieť

Porady

ukončenie pracovného pomeru a urad práce

ahojte, po 5 rokoch som výpoveďou ukončila pracovný pomer, chcela by som sa opýtať výplatné pásky sme dostávali elektronicky je potrebné si ich vytlačiť , budem ich v budúcnosti potrebovať niekde dokladovať? zároveň sa chcem informovať či nemá niekto skúsenosti s kurzmi REPAS kedy ma uchádzaš na UP možnosť o nich žiadať, musí byť dlhodobo nezamestnaný? a prípadne skúsenosť s príspevkom na presťahovanie za prácou , musí človek kúpiť nehnuteľnosť?
Ďakujem za akúkoľvek radu
4 komentárov     zbaliť
misoft A) pásky nepotrebuješ. Požiadaš ešte bývalého zamestnávateľa o vykonanie RZD - tam je všetko napísané (príjem, odvody, dane).
B) Pokiaľ ÚPSVaR poskytuje rekvalifikačné kurzy - oplatí sa ich absolvovať (berie sa to ako "záujem o prácu") - viď https://www.repas-kurzy.sk/repas-casto-kladene-otazky - doba registrovania nie je podstatná
C) https://www.upsvr.gov.sk/sluzby-zame...page_id=794825 - nie je potrebné kupovať, potrebné je mať niekde trvalý pobyt a platnú pracovnú zmluvu.
ivka70 a preco to nie je odpoved, ale komentar?
martinaNAV Ďakujem za užitočné odkazy , dopočula som sa , že UP žiaľ už vyčerpal aktuálne všetky prostriedky
veronikasad Ešte je len začiatok roka, zrejme ešte prostriedky na rok 2019 nedostal.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    širi1 je offline (nepripojený) širi1

    širi1
    ak si zamestnávateľ splní oznamovacie povinnosti a pošle do SP ELDP (pre budúci dôchodok) tak pásky nepotrebujete. dobré je odložiť si ročné zúčtovanie dani za všetky roky
    martinaNAV Ďakujem za info, ročné zúčtovania mám, ale viem že boli kolegovia kt. si tlačili všetky pásky, ja za tie roky ani jednu . Ďakujem, pekný deň

    ukončenie pracovného pomeru a urad práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.