Zavrieť

Porady

aku mame sancu na zmenu umiestnenia dietata od matky ku otcovi?

zdravim, obraciame sa na vsetkych, ktori by nam boli ochotni poradit v nasledovnej otazke: jedna sa o to, ze zvazujeme podat na sud navrh na zmenu umiestnenia dietata zo sucasneho umiestnenia u matky na umiestnenie u otca.
Ide o 14rocneho chlapca, ktory zije v matkinej domacnosti (matka znovu vydata, ma dalsie male dieta so sucasnym muzom). V domacnosti otca (ktory je tiez zenaty a byva v rovnakom meste) sa moze dieta zdrziavat vyradne LEN ten cas, ktory je uvedenyy v sudnom nariadeni a to doslova do minuty. Matka to ostro sleduje a jej nenavist voci otcovi dietata ju zaslepila natolko, ze nevie realne zhodnotit situaciu a nevidi, ze tym, ze doslova brani styku chlapca s otcom ublizuje najmä chlapcovi, pretoze ten ma s otcom minoriadne pekny priatelsky vztah a chce s nim v jeho domacnosti travit omnoho viac casu. Chlapec je ale introvert, nesmely, nedokaze si u matky presadit, aby mohol travit viac casu so svojim otcom, matka je dost direktivna. Zaroven silne ovplyvnuje syna a emocionalne ho vydiera. Nevieme s manzelom predvidat jej reakciu na to, ze by mal byt syn prideleny k otcovi, obavame sa silnych hysterickych vystupov a este silnejsich emocionalnych utokov na dieta.
Prosime, kto by nam mohol poradit, ako to na sude chodi, co budu chciet od nas, od chlapca. Kto ma uz nejake skusenosti s takouto citlivou situaciou a moze sa s nami podelit, aby sme boli lepsie psychicky vyzbrojeni..
Dodam este, ze s manzelom sme uz niekolkokrat boli na kuratele, kde sme situaciu opisovali a nepomohli ani rozne pohovory uradnicok s matkou. Dokonca nam oni odporucili riesit to sudnou cestou.. Cela zalezitost nas ale dost vycerpava a obavame sa hadok a osocovania zo strany matky a vsetkeho toho neprijemneho co s tym chodi... Najviac lutujeme chlapca, lebo on skutocne za nic nemoze, ale ma pravo na OBOCH svojich rodicov. (stoji to v Dohovore o pravach dietata)
Ocenili by sme aj info o kvalitnom pravnikovi v levickom okrese.
Velmi dakujeme za kazdy prispevok a kazdu radu.
3 komentárov     zbaliť
ivka70 Pri 14 rocnom chlapcovi by som skusila uvazovat o striedavej starostlivosti - najma ak obaja rodicia byvaju v jednom meste
Bol by to asi lepsi kompromis, aj lepsie zdovodnitelny
atika14 ano, aj tuto alternativu zvazujeme, dakujeme za reakciu
anet Podať na súd o úpravu styku, 14 ročný sa už môže sám rozhodnúť s kým chce byť a koľko času chce tráviť s druhým rodičom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    jedine súdnou cestou - ostatné je zbytočné strácanie času a síl

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Na zmenu umiestnenie od matky k otcovi rovno zabudni. Nič z toho čo popisuješ nie je dôvodom na zmenu zverenia do starostlivosti.

    Jediné čo je možné na súde za týchto okolností dosiahnuť je rozšírenie styku s otcom na viac dní a možno na viac hodín.

    Na prespávanie u jedného z rodičov niekoľko zo školských dní a niekoľko u druhého zabudni. V rámci týždňa, kedy má dieťa školu, súd takýto zásah do režimu dieťqťa neschváli.

    Ak chcete aby u Vás prepával, gak sa treba orientovať v návrhu na víkendy, sviatky a prázdniny. Ale neprežente to.

    Súd síce maloleté dieťa vypočuje ale aj napriek jeho prípadnému názoru bude rozhodovať v prospech dieťaťa. Súd spravidla nedovolí neprimerané zásahy do režimu dieťaťa v školské dni.

    A bude sa k tomu vyjadrovať aj detský psychológ, že aký režim je pre dieťa najlepší. A na jeho názor súd spravidla prihliadne.

    aku mame sancu na zmenu umiestnenia dietata od matky ku otcovi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.