Zavrieť

Porady

Moj dlh a dedicstvo po otcovi

pred 15rokmi som nevyplatila digi a byvala som v tom dome ale moj otec zomrel a na dedickom moze byt problem moj dlh dakujem za odpoved
Naposledy upravil ivka70 : 13.01.19 at 19:50
6 komentárov     zbaliť
ivka70 Ma snad ten dlh nieco spolocne s otcom? Je proti otcovi vedena exekucia?
pipy len tolko ze v jednom dome sme byvali na jednej adrese
misoft A ozvali sa medzitým? Bolo to na tvoje meno? Ak na tvoje meno, 15 rokov sa neozvali - môže byť premlčané. Ak za otca si platila ty a poslali nejaké upomienky - môže to byť problém.
pipy to bolo na moje meno a neposlali nic len som bola minuly rok v digi a povedali, ze na tej adrese je dlh
misoft Adresa je jedna vec, dlh na meno druhá vec. Ty si bola dlžníkom už predtým, než sa začalo dedičské konanie. Dom ako taký istotne bol na otcovo meno - teda Digi nemôže prihlásiť pohľadávku v dedičskom konaní - ich sa to netýka. Ale pokiaľ nič neposlali - písal som - 15 rokov je veľmi dlhá doba, ak sa neozvali a až teraz požadujú - uplatniť inštitút premlčania.
Ak teraz požadujú, tak im len napíš, že podľa http://www.zakonypreludi.sk/zz/1964-40#cast1-hlava8 od §100.... A premlčacia doba v tomto prípade sú tri roky.
ivka70 asi dalsie faktury platis, len sa ti stale posuva nedoplatok, cize zaplatenim sa najskor zaplati starsia faktura a potom cast novsej, lebo inak by ta uz davno vypli .... a vymahali dlh
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Tvoj dlh môžu vymáhať len od teba.
    Ak bude exekútor od teba vymáhať dlh, môže siahnuť aj na tvoju zdedenú časť majetku.

    Moj dlh a dedicstvo po otcovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.