Zavrieť

Porady

Mraznička na chatu

Ahojte, potrebujem mrazničku na chatu, ktorú temperujem na 5-7 st.celzia.
Len aby mi tam nemrzlo.
Viete o nejakej mrazničke, ktorá by sa nevypla?
vicktor Podla mna ziadna sa nevypne.
Pozrel som heureku a ziaden vyrobca nepise o prevadzkovej teplote, jedine Gorenje pise podla mna riadnu blbost: "Dovolená okolitá teplota 18 ° C až 43 ° C". Cize ak ju ma niekto v chladnej komore alebo pivnici, vsetko sa mu pokazi...???
Pre istotu sa tejto znacke vyhni
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Ja mám viac rokov mrazničku v nevykurovanej ani netemperovanej letnej kuchyni a teploty klesajú aj pod nulu a zatiaľ nebol žiaden problém. Mraznička nemá dôvod sa vypnúť aj keby tam bolo -19, ona sleduje len či treba alebo netreba chladiť.
    vicktor Myslis mrazit.
    Cital som nejaky navod (ako pisem inde) a ten vyrobok sa dal nastavit od -15 do -24. Asi vsetky takto podobne.
    Takze pri -19 vonku sa vypne ak je nastavena na vyssiu teplotu.

    Aku mas znacku? R_R to velmi potrebuje vediet.
    lubko6394 Vypne tiež nie je najlepší termín. Ak je vonku -19 tak nezopne kompesor lebo nie je treba mraziť ( chlad neuniká). Ak sa za týždeň oteplí tak kompresor zase začne mraziť.

    senčan je offline (nepripojený) senčan

    senčan
    Máme zásuvkovú mrazničku ELEKTROLUX-ku umiestnenú vo vonkajšej komore, kde teploty s malým odstupom kopírujú vonkajšie /t.j. aj mínusové/ a za 10 rokov sa nevyskytol žiaden problém.
    14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Chladnicky a mraznicky sa samo-vypinaju pri nejakej vonkajsej teplote?
    ivka70 Neviem, ci sa vypinaju, je to mozne, ze ako ochrana to moze byt, ale predajcovia zabezpecuju ich fungovanie len v nejakom rozmedzi teplot .....
    vicktor Zrejme tak.
    Chladnicka sa zapina ked teplota VNUTRI vystupi na nejaku hodnotu. Cize ak na chate budu 3 stupne, vobec sa nezapne, ale to neznamena ze je "vypnuta" / odstavena.
    Mraznicka by mala fungovat podobne. Vraj mrazia na -18. Predpokladam, ze aj pri -15 sa z casu na cas zapne. Neverim ze meria teplotu okolia.
    R_R áno chladnička sa vypne pri cca 8 stupnoch a ked je jednokompresorová tak nejde ani mrazák. Mäso v mrazničke zmäkne. Ked sa zdvihne okolitá teplota, tým pádom sa zdvihne aj teplota vo vnútri, tak potom sa zapne kompresor. Ved nebude predsa chladiť ked má vnútri 8st. Mám to vyskúšané. A čo som pozeral samostatné mrazničky tak majú prevádzku od 5st do cca40 st.No kedže chcem temperovať chatu len proti zamrznutiu tých 5st je velmi blízko tomu, že by sa mi vypla aj samostatná mraznička.
    vicktor Ale hore pises o mrazaku, nie kombinacii ch+m.
    Ked kombinaciu nastavis na max, urcite nevypne pri 8, ale nizsej teplote.
    Nuz nabehni do Datartu, Nayu, TPD, Euronicsu, ... a popytaj sa.
    R_R Dakujem za radu
    R_R miele za 2000€ - na chatu to by bol luxus
    R_R Ja potrebujem mrazničku, ktorá pracuje od 0 st. za rozumnú cenu.
    Do 200€
    ivka70 musis si stanovit priority ....
    R_R ved toto, je to riadne uletené, aby som temperoval chatu na cca 10 st. aby bola istota, že sa nevypne mrazák. :-)))
    vicktor Ved uz si trafil klinec po hlavicke - mrazak musi mat vlastny kompresor, nie spolocny s chladnickou. Aky spotrebic teda chces?
    misoft No - v zime ti mrazák ani netreba.... veď je predsa vonku prírodný mrazák... stačí kopa snehu......
    R_R Chcem mrazničku, ty si začal točiť o chladničkách tak som reagoval. To si mám teraz kúpiť ešte jednu chladničku dvojkompresorovu a zistiť že aj tá sa vypne.
    Ja viem čo chcem a potrebujem!!!!

    Väčšina mrazničiek má prevádzku od do.
    Napr. whirpool mraznička samostatná pracuje od 10st. do 43st. podla klimatickej triedy. Tak takáto by sa mi vypla. A bingo vnútri má mať -20st a pri 9st sa vypne a mäso zmäkne a pokazí sa

    Očakával som, že mi niekto odporučí konkrétny typ ktorý pracuje od 0st príp. mínusových ale nie za 2000€.

    Prípadne počul som že sa dá nejako upraviť termostat.

    ,,Velmi pekne dakujem aj za radu o velkej kope snehu.,,
    Toto je fakt mimo
    bodliak Klimatická trieda určuje, v akom intervale pracuje optimálne. Tvoj predpoklad, že mrazák sa pri poklese teploty okolia pod 10 st.C vypne, nie je správny.
      zbaliť
    R_R Takže mraznička ide aj mimo deklarovaných teplôt, určených v klimatickej triede. Ale v režime - neoptimálne???
    Čo znamená, že výrobca za nič neručí.

    Ďakujem za všetky odpovede.
    lubko6394 Optimálne či neoptimálne je podľa mňa jedno. Koľko energie by si potreboval aby si mal minimálne +10°C ? ( Trieda SN) A k tomu si pripočítaj mrazenie z +10 na -18. Mrazák má slúžiť Tebe. Btw. a v lete pridáš klímu aby nebolo viac ako 32°C ? Takto mi pracoval kotol, elektronika zariadila aby bol kotol v teple a celý deň zohrieval len sám seba a do radiátorov nepustil nič lebo nebolo treba. Termostat za pár Eur mu pustí elektrinu len ak je treba kúriť, inak nech mu stačí to čo mne a nie že 60 či 80°C

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.