Zavrieť

Porady

Môžem predávať verejne dostupné informácie

Dobrý deň,
z verejne dostupných internetových stránok (napr. obchodný register a iné) som si zozbieral a pospájal zoznamy dát pre svoju potrebu, napr. údaje o firmách + kontakty na firmy, alebo údaje o obciach + kontakty na obce a vytvoril z nich nové dataset-y (zoznamy). Chcem sa spýtať, či je možné takýto zoznam legálne predávať, či by som neporušil nejaký zákon s tým, že niekomu poskytnem napr. údaje o firme, spolu s kontaktom na firmu, adresou a ďalšími údajmi, ktoré majú firmy napísané na internete.
A ak by tieto dáta spadali pod nejakú ochranu údajov, ako je možné, že na internet figurujú takéto čiastočné zoznamy?

Ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil marek1994 : 14.01.19 at 17:14
misoft Nuž - nechcem ti kaziť ilúzie, ale.... ak NIEKTO poskytuje VEREJNE dostupné informácie za PENIAZE, je u mňa podvodník. Pretože pýta peniaze za niečo, čo je zadarmo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Do osobitného práva k databáze, ku ktorej bol umožnený prístup verejnosti, nezasahuje používateľ databázy, ktorý bez súhlasu zhotoviteľa databázy vykoná extrakciu alebo reutilizáciu nepodstatnej alebo aj podstatnej časti obsahu databázy podľa § 138 auroského zákona. Pozri aj § 2, § 19, od § 130 a prílohu za § 193.
    Nie je jednoché posúdiť to z toho, čo uvádzaš. Tu je zákon
    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...5/185/20190101
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marek1994 Ďakujem za odpoveď, avšak nepochopili sme sa. Napísali ste mi sem súvislosti s autorským zákonom, ale mňa skôr zaujíma, či by som poskytnutím údajov o firmách a obciach neporušil nejaký zákon o ochrane údajov.
    misoft Dopustil. GDPR pre tieto portály sa riadia tým, že sú oprávnené spracovávať osobné údaje zo zákona. Ty by však bol tzv. tretia strana, musel by si dodržiavať povinnosti podľa https://www.isecure.sk/sk/aktuality/...odla-gdpr.html A tie verejne dostupné stránky, ktoré poskytujú informácie, ti na 100% neudelia povolenie na spracovávanie osobných údajov.
    BTW: zaradil by si sa medzi tých "sprostredkovateľov", ktorí za nemalé sumy vycuciavajú databázy, zbierajú údaje od klientov a potom si pýtajú a pýtajú každý mesiac, rok stovky €.
    Mária27 Čo je verejné, nie je tjné.
      zbaliť

    Môžem predávať verejne dostupné informácie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.