Zavrieť

Porady

vymeriavací základ pre NP

Ako mám vypočítať vymeriavací základ pre nemocenké poistenie za kalendárny mesiac v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky (potrebujeme to zaslať Sociálnej poisťovni) keď sme so zamestnancom uzatvorili PP od 8.10.2018 a zamestnanec bol od 26.11.2018 -13.12.2018 na PN, ukončenie PP 18.12.2018? Za mesiac 10/2018 mal vymeriavací základ pre nemocenké poistenie 414,81 €, hodinovú mzdu mal 3 €/hod., pracovná doba je 7,5 hod.
Môj výpočet: 414,81 €/24 dní (t.j. 8.10.-31.10.)=17,28375 €/deň x 30 dní (11/2018) = 518,5125 € - túto sumu im uvediem
Zuzanka_ba SP chce DVZ/PDVZ k tej PN co bola 26.11.2018 -13.12.2018 alebo dotycnemu vznikla PN po skonceni PP v ochrannej dobe?
betka122 SP to chce k PN čo bola od 26.11.-13.12.2018
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzanka_ba je offline (nepripojený) Zuzanka_ba

    Zuzanka_ba
    Kedze ma menej ako 90 dni medzi 8.10. kedy vznikol PP a nem.poistenie a vznikom PN 26.11. kedy zacala PN, das tam pravdepodobny VZ.
    par. 57 461/2003
    (1)
    Výška nemocenskej dávky sa určuje z pravdepodobného denného vymeriavacieho základu, ak
    a)
    poistenec nemal v rozhodujúcom období uvedenom v § 54 vymeriavací základ na platenie poistného na nemocenské poistenie,
    b)
    zamestnanec v rozhodujúcom období podľa § 54 ods. 3 nedosiahol 90 dní nemocenského poistenia zamestnanca, za ktoré sa platí poistné na nemocenské poistenie,
    ...
    Pravdepodobný denný vymeriavací základ je jedna tridsatina vymeriavacieho základu, z ktorého by sa platilo poistné na nemocenské poistenie za kalendárny mesiac, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky.
    Pravdepodobný denný vymeriavací základ sa zaokrúhľuje na štyri desatinné miesta nahor.

    Ja by som to pocitala z novembra kde sa zacala PN. November ma 22prac dni vratane sviatkov * 7,5hod * 3 eur = 495 eur.
    495 eur /30dni = 16,50 eur na den pravdepodobny DVZ

    Kebyze strasne chces mozes porovnat "kolko by zarobil" ak by teda v dany mesiac chodil do prace. Napr pozries kolko vysli priplatky za nocnu apod inemu zamestnancovi na rovnakej pozicii, a taku "vylepsenu" sumu vydelis 30. Ale ja by som sa s tym nebabrala a dala tam tych 16,50
    betka122 ďakujem

    vymeriavací základ pre NP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.