Zavrieť

Porady

Dan z prijmu - vyska

Ahojte,


1. preddavky na daň z prijmu sa platia Financnej sprave?

2.Aku vysku preddavky si platit? Podla predpokladu prijmu?

Dakujem.
16 komentárov     zbaliť
veronikasad FO alebo PO ? Odkedy podnikáš ?
slovakiamail FO a mam pausal, 2 rok.
veronikasad Kolko si platil daň za rok 2017 ?
slovakiamail nic :-)
veronikasad Z nič sa preddavky neplatia - pozri § 34 ZoDzP
slovakiamail Je nejaka hranica prijmu (nie je to nahodou okolo nad 28.000,- ?) alebo dane z prijmu nad ktoru sa platia preddavky? Dakujem.
veronikasad čítal si ten § 34?
veronikasad Platenie preddavkov sa odvíja od základu dane (rozdielu medzi príjmami a výdavkami), nie od výšky príjmov.
slovakiamail Super, dakujem a pocas roka som si nasiel kalkulacky na vypocet DP a ukazuju rozne 800, 1600 a 4000 Eur dan z prijmu. Prijem je len 27.000 a odpocitam len nezdanitelnu cast a idem na pausal. Aka suma to moze byt? aspon orientacne
veronikasad Z príjmov odpočítaš 60 % výdavky paušálom, potom ročnú NČZD a zbytok zdaníš 19 %-
slovakiamail Naklady na socialne a zdravotka sa nepocita a pocul som, ze pausal sa inak pocita nad 20.000, Veronicka viete ako pls?
veronikasad ano, odvody sa pripočítavajú k 60 % paušálu, aj v prípade ak spolu presiahnu 20 000€, Strop 20 000€ je len pri výdavkoch % z príjmov
slovakiamail 20.000 viem a zvysnych 7.000 - ake je % z prijmov-?
veronikasad čítaj čo som písala : 27000-(60% z 27000+zaplatené poistné) - ročná NČZD. Z konečnej sumy zaplatíš 19 % daň (to už tvoja kalkulačka hádam zvládne)
slovakiamail Teraz mi to vyslo uplne inak
20.000-(12.000+2610 (soc aj zdravotka) = 14610) - 3.830,02 = 1560 + 7000 = 8560 => 19% = 1.366,72 Eur
veronikasad Opravila som komentár z 17:05, 60 % počítaš z celej sumy príjmov.doplietol si ma tými 20 000, ktoré stále omielas
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pozri § 34 Zákona o dani z príjmov

    §34 Platenie preddavkov na daň

    (1)
    Preddavky na daň v priebehu preddavkového obdobia platí daňovník, ktorého posledná známa daňová povinnosť presiahla 2 500 eur, pričom preddavkové obdobie je obdobie od prvého dňa nasledujúceho po uplynutí lehoty na podanie daňového priznania za predchádzajúce zdaňovacie obdobie do posledného dňa lehoty na podanie daňového priznania v nasledujúcom zdaňovacom období.
    (2)
    Daňovník, ktorého posledná známa daňová povinnosť presiahla 2 500 eur a nepresiahla 16 600 eur, platí štvrťročné preddavky na daň na bežné zdaňovacie obdobie, a to vo výške 1/4 poslednej známej daňovej povinnosti, ak tento zákon neustanovuje inak. Štvrťročné preddavky na daň sú splatné do konca každého kalendárneho štvrťroka.
    (3)
    Daňovník, ktorého posledná známa daňová povinnosť presiahla 16 600 eur, platí mesačné preddavky na daň na bežné zdaňovacie obdobie, a to vo výške 1/12 poslednej známej daňovej povinnosti, ak tento zákon neustanovuje inak. Mesačné preddavky na daň sú splatné do konca každého kalendárneho mesiaca.
    slovakiamail Toto som cital,viem, ze nebudem platit preddavky na dan z prijmu.
    Vyska dane z prijmu je 1.366,72 Eur ?

    20.000-(12.000+2610 (soc aj zdravotka) = 14610) - 3.830,02 = 1560 + 7000 = 8560 => 19% = 1.366,72 Eur
    veronikasad opravila som výpočet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.