Zavrieť

Porady

Dlhodobá strata spôsobilosti vykonávať doterajšiu prácu

Ahojte, prosím o radu:
Zamestnanec ukončil PN a predložil lekársku správu o dlhodobej strate spôsobilosti vykonávať doterajšiu prácu. Zároveň požiadal o preradenie na inú prácu. Ja mu ale nemám možnosť ponúknuť inú prácu, nemám žiadne iné voľné miesto. Ako postupovať? Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak zamestnavatel inu pracu nema, oznami to zamestnancovi (pisomne, ako odpoved na jeho pisomnu ziadost o preradenie) a v takom pripade moze bud zamestnanec okamzite skoncit PP alebo mu moze dat zamestnavatel vypoved z tohoto dovodu alebo sa s nim dohodnut na skonceni PP dohodou z takeho dovodu. V oboch pripadoch je narok na odstupne.

    Zamestnanec moze okamzite skoncit PP
    zze/2001-311/69/1/b
    s narokom na 2 mesacnu nahradu mzdy
    zze/2001-311/69/4

    Vypoved zo strany zamestnavatela (alebo dohoda z takymto dovodom)
    zze/2001-311/63/1/c
    s narokom na odstupne (v oboch pripadoch)
    zze/2001-311/76/1
    zze/2001-311/76/2
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    salpaka Ďakujem pekne, vyzerá to na výpoveď zo strany zamestnávateľa. Odstupné chápem, ale bude zamestnancovi plynúť aj výpovedná doba? To znamená, že nebude dva mesiace robiť nič a má dostať odo mňa výplatu? Čo bude pre zamestnávateľa výhodnejšie?
    ivka70 Ano, ak sa nedohodnete, tak pri vypovedi musi bezat vypovedna doba - podla dlzky trvania PP.
    A kedze ma potvrdenie od lekara , ze aktualnu pracu nemoze vykonavat a inu pracu mu pridelit neviete, pocas VD to vidim na prekazku v praci na strane zamestnavatela )platenu priemernou mzdou).
    Je pre vas rozhodne lepsie sa s nim na skonceni PP dohodnut (vysvetlit mu ,ze ked tam bude ak odovod ten paragraf, tak ma narok na vyssie odstupne)
    salpaka to je problémový zamestnanec s účelovou PN, takže dohodnúť sa zrejme nebude chcieť, takže výpoveď, dva mesiace VD a potom jednomesačné odstupné. A to už ani nespomínam, že mi skomplikoval situáciu, lebo si musím okamžite zaň hľadať náhradu.
    Čo sa týka prekážok na strane zamestnávateľa, zamestnanec v tom období sa musí zdržovať na pracovisku, alebo môže byť proste doma?
    ivka70 Moze ho zamestnavatel nechat doma ....

    Inak v takom pripade by som mu pracovisko na preradenie vytvorila .... aby musel chodit do prace a nieco vykonavat. zistis, ci ma skutocne zaujem pracovat alebo to len hra.
    Tak ci tak hladat niekoho na jeho miesto treba.
    salpaka mám 23 pracovných miest, kvôli nemu nebudem vytvárať ďalšie ( holt s niektorými ľuďmi je ťažké jednať.
    ďakujem Ti pekne za všetky reakcie
      zbaliť

    Dlhodobá strata spôsobilosti vykonávať doterajšiu prácu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.