Zavrieť

Porady

Vybavila slovenská sociálna poisťovňa už niekomu sociálku, dávky z Nemecka cez formulár U1?

pracoval som od 12.12.2016 do 21.12.2018 v Nemecku a na slovenskom úrade práce som od 26.12.2018 . Približne v Júli 2018 som ostal bez prijímu približne dva týždne a vtedy som si pýtal prvý krát sociálne dávky ktoré mi sľubovali, ale až po vyjednaní z nemeckou stranou cez formulár U1. Doteraz vraj nedostali z Nemecka odpoveď. Slovenská Sociálna Poisťovňa mi povedala že to vraj urgovali viackrát a ak tento prvý nevykomunikovaný prípad neskončia tak nemám nárok na sociálne dávky ani pri druhej prihláške cez nich. Poprosím o pomoc pri riešení patovej situácie.
veronikasad Píšeš, že bez príjmu si zostal v júli 2018 a v Nemecku si pracoval do 21.12.2018 ...
ivka70 Preco si neziadal davky v nezamestnanosti v Nemecku a potom si ich dal previest na SK? To cezhranicne vybavovanie moze trvat mesiace.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Vybavila slovenská sociálna poisťovňa už niekomu sociálku, dávky z Nemecka cez formulár U1?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.