Zavrieť

Porady

Kocúr si hryzie chvost do krvi - psychicky problém

Zdravím. Mám asi 1.5 ročného kocúra s ktorým mám už dlhšie problém a v poslednej dobe je to horšie. Ide o to že niekedy začne rýchlo kmitat chvostom a vtedy si ho všimne a začne mat na nebo nervy. Začne po ňom búchať labkami ale tak silno že pri tom hlasno mnauci a začne ho hrýzť až do krvi . Nie vždy to zájde do extrému s krvou ale zrovná dnes to bolo horšie a po pol obývačke som utierala krv z dlážky. Toto sa ale deje všetko od nervov akoby, príde mi to ako psychického pôvodu. On je od malička taký zvláštny kocúr, vrci na jedlo a zľakne sa každého buchnutia, je to taký najdúch, neviem čo zažil predtým ako sme ho našli. Je kastrovany a zlatý prítulný ale akonáhle si všimne chvost že mu lieta zo strany na stranu je strašne nervózny z toho, akokeby pred ním uteká, schová sa za tv a tam po ňom zas trieska a hryzie. Veľa ľudí nezávisle od seba nám povedali že má strašne dlhy chvost, dokonca aj veterinár. Je niečo kto má rovnaku skúsenosť a niečo mu pomohlo ? Ja sa ho snažím vždy ukľudniť alebo odpútať pozornosť od toho chvostu ale neúspešne . Na zahraničných stránkach som sa dočítala o skrátení ale tomu by som sa chcela vyhnúť, preto ak má niekto nejakú radu budem vďačná
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

  afrikánka
  Zatiaľ ti nikto nepodal odpoveď, skúsenosť, názor...
  Hra s chvostom je u mačiek celkom bežná, ale až tak, že si ho dohryzie do krvi? Ak mačka začne kmitať chvostom, je z niečoho znepokojená, nervózna. Snaž sa zistiť kedy a prečo, možno predísť tej nervozite? Trochu ťažké, ale odsleduj ho. Možno sa aj nudí, tento problém sa vyskytuje u určitých plemien psov, vtedy si naháňajú a hryzú chvost.
  Vrčanie pri jedle? Bojí sa o potravu v miske, to bude skúsenosť z jeho ranného veku, boj o potravu. Nestoj pri ňom, nesleduj ako papá, potrebuje pokoj.
  Dočítala si sa, že chvostík sa dá skrátiť, konzultuj to s veterinárom, možno s dvomi. Skús pohľadať veta, ktorý je "špecialista" na mačky. Aj medzi nimi je totiž rozdiel, tvoj problém potrebuje skúseného veta-mačkára.
  Ak chceš získať informácie o skúsenosti s dlhým chvostom od chovateľov, potom by som ti doporučila vyhľadať nejakú stránku na FB a tam položiť otázku. Milovníkov a chovateľom mačiek je na takýchto stránkach registrovaných zopár tisíc, takže je možnosť, že ti na tvoj problém odpovedia.
  BeaSmith Ďakujem za komentár. Myslím si ze nemá byť prečo nervózny, má aj macaciu kamošku s ktorou sa pekne hrajú. Každopádne vždy keď to začne robiť sa ho snažím ukľudniť alebo odpútať jeho pozornosť, niekedy to zaberie keď to stihnem na začiatku jeho,, záchvatu,,. Vo sa týka toho jedla, on s tou druhou mačkou jedia pri sebe a nevrci pri bežnom jedle ale keď dostane maskrtu tak vrci ako starý vlčiak. Písala som na toto fórum aj na ešte jedno a tam mi jedna baba poradila že sa môže jednať o syndróm macacej hyperestezie a obávam sa že ma to

  Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

  Kvaka
  "Kmitanie" chvostom znamená aj to, že je šťastný, akurát si vtedy všimne chvost, na ktorý reaguje zvláštne. Možno si myslí, že to iná mačka, tak ju napadne a silno mňaučí, asi ako keď sa mačky bijú??. Pozrieť videjko tu, či je to rovnaké https://www.info.sk/sprava/143072/vi...trasie-chvost/ Ja mám jedného kocúra s obrovským chvostom, ako mainka vypadá, pritom často chvostom tak kmitá, ako na tom videu. Nenaháňa si však chvost nikdy.
  BeaSmith Vďaka za link ale správanie nášho kocúra sa vôbec nepodobá na toto. Kmitanim to začne, vtedy si ho všimne a už začne boj s vlastným chvostom. Ako spomínam vyššie, jedna baba mi poradila že môže ísť o hyperestezu, čo presne do bodky sedí na neho. Snáď sa to nebude zhoršovať.

  Kocúr si hryzie chvost do krvi - psychicky problém

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.