Zavrieť

Porady

vyhľadavanie (VLOOKUP) vo viacerých listoch

Ahojte,
tak si neviem poradiť s vyhľadávaním. Na prvom liste zadám hodnotu napr A2 a cez VLOOKUP si to viem dosadiť z iného listu pokiaľ je list len jeden, ale čo v prípade, že potrebujem preveriť hodnotu na viac listoch, čo list, to iný rok a ja potrebujem najčerstvejšie info a aby to nebolo také easy, tak niektoré data v na niektorom liste (roku) sú vynechané, čiže napr hodnote A2 v 2015! odpovedá napr.5,list 2016! hodnotu neobsahuje a v 2017! je hodnota 10 a mňa zaujíma tá >10< ... hodnota A3 nie je nap. obsiahnutá v liste 2015! , 2017! a je len v 2016! ... )
No dúfam, že sa to dá na 2hé prečítanie pochopiť )
Nejaký neúspešný nástrel je tu ...
IFERROR(VLOOKUP(A2,2015!A1:F5,4,0),IFERROR(VLOOKUP (A2,2016!A1:F5,4,0),VLOOKUP(A2,2017!A1:F5,4,0)))
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    excel.sk je offline (nepripojený) excel.sk

    Lektor kurzov Excel excel.sk
    myslím, že nástrel je celkom ok, len je potrebné to spraviť takto (ak som pochopil o čo ide, bez ukážky súboru si to len domýšľam):

    . =IFERROR(VLOOKUP(A2;'2017'!$A$1:$F$5;4;0);IFERROR( VLOOKUP(A2;'2016'!$A$1:$F$5;4;0);VLOOKUP(A2;'2015' !$A$1:$F$5;4;0)))

    ak bude potrebné, prerobím..

    elninoslov je teraz online elninoslov

    elninoslov
    Maticový vzorec, ktorý netestuje každý rok zvlášť. Rozptyl rokov, sa zadáva v tom ROW(2015:2017) :
    =IFERROR(VLOOKUP(A2;INDIRECT("'"&MAX(IF(COUNTIF(IN DIRECT("'"&ROW(2015:2017)&"'!$A$1:$A$5");A2)>0;ROW (2015:2017)))&"'!$A$1:$f$5");4;FALSE);"")

    vyhľadavanie (VLOOKUP) vo viacerých listoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.