Zavrieť

Porady

Ako po novom vypočítať príplatok za triednictvo?

skitn

skitn je offline (nepripojený) skitn

skitn
Od 1.1.2019 je v platovej tabuľke pre ped. zamestnacov namiesto 32 rokov praxe 40 rokov praxe. AKo vypočítam príplatok za triednictvo. Z najvyššieho stupňa (započítaná prax)? ako pred tým? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    olio

    olio je offline (nepripojený) olio

    olio
    Najlepšia odpoveď len pre registrovaných
    Porada je tu vďaka aktívnej spolupráci členov
    Registrovať
    Naposledy upravil olio : 26.01.19 at 08:45
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Anežob Ktorý paragraf hovorí o tom, že príplatok za triednictvo pri kratšom úväzku sa neznižuje. A pri kreditných prîplatkoch je to rovnako?
    olio Zákon 553/2003 Z.z. a § 27 ods.

    (1) Tarifný plat, osobný plat, zvýšenie tarifného platu a príplatky určené mesačnou sumou sa zamestnancovi poskytujú za prácu vykonávanú v rozsahu ustanoveného pracovného času. Ak sa zamestnávateľ dohodne so zamestnancom na kratšom pracovnom čase, peňažné plnenia mu patria v pomernej výške zodpovedajúcej dĺžke dohodnutého pracovného času okrem príplatku podľa § 13b ods.1.

    Ostatných príplatkov sa to netýka.
    Anežob Ďakujem.
      zbaliť
    anika

    anika je offline (nepripojený) anika

    anika
    Pedagogickému zamestnancovi, ktorý vykonáva činnosť triedneho učiteľa, patrí príplatok za výkon
    špecializovanej činnosti v sume 5 % platovej tarify platovej triedy a pracovnej triedy, do ktorej je zaradený,
    zvýšenej o 24 %, ak túto činnosť vykonáva v jednej triede, alebo v sume 10 % platovej tarify platovej triedy a
    pracovnej triedy, do ktorej je zaradený, zvýšenej o 24 %, ak túto činnosť vykonáva v dvoch triedach alebo vo
    viacerých triedach.
    anika pokiaľ viem tento § 13b sa nemenil

    Ako po novom vypočítať príplatok za triednictvo?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.