Zavrieť

Porady

Môžem učiť na SŠ po ukončení externého doktorandského štúdia?

Po skončení VŠ v ekonomickom odbore som ďalej pokračovala externe v doktorandskom štúdiu. Môžem po získaní titulu učiť na SŠ ekonomické predmety bez toho, aby som si robila pedagogické minimum? Započítajú sa mi aj nejaké roky praxe? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Janka 24 je offline (nepripojený) Janka 24

    Janka 24
    Myslím, že pedagogické minimum musí byť, akurát viem, že pri získaní štátnice z cudzieho jazyka môže človek učiť ten konkrétny jazyk ale čo sa týka ekonomického alebo iného technického vzdelania, tak musí byť pedagogické minimum.

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Doktorandské štúdium kvalifikuje na vykonávanie pedagogickej činnosti na vysokej škole, nie na strednej škole. Pre strednú školu je nutné si urobiť doplňujúce pedagogické štúdiu. Doktorandské štúdium sa zohľadní potom tým, že po troch rokoch pedagogickej praxe to bude náhrada prvej atestácie, nie je nutné robiť nejakú atestačnú skúšku. Do pedagogickej praxe sa započítava pedagogická činnosť, pri externom doktorandskom štúdiu študent pedagogickú činnosť nevykonáva, tak tam nie je čo započítať. Pokiaľ ale otázka znie "môžem učiť", tak odpoveď je, že áno, lebo s určitými obmedzeniami je možné učiť aj nekvalifikovane a kvalifikáciu si postupne doplniť. Je nutné sa obrátiť na riaditeľa školy, ktorý hľadá učiteľa, že či má záujem a za akých podmienok.
    janep Super ďakujem za vysvetlenie

    Môžem učiť na SŠ po ukončení externého doktorandského štúdia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.