Zavrieť

Porady

Nahlasovanie voľných pracovných miest na Úrade práce od 1.1.2019

Zo zákona vyplýva nahlasovanie voľných pracovných miest - ak viem, že idem prijať zamestnanca (už konkrétne viem ktorého) od 1.2.2019 do s.r.o., mám toto pracovné miesto považovať za voľné a musím ho nahlásiť do tohto dátumu? Alebo to nahlasujem len vtedy, keď by sme chceli obsadiť pracovnú pozíciu a nemáme zatiaľ nikoho konkrétneho (čo u nás nebýva)? U nás sa zvyčajne uzatvárajú zmluvy takpovediac zo dňa na deň, a vždy viem koho ideme brať..ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

    žena v domácnosti Zuzy
    áno, treba nahlásiť, (ja som nahlásila cez istp.sk , po obsadení prac. miesta som ho zrušila obsadením)
    zuzjom84 ďakujem..ale dnes ešte googlim a našla som nasledovné : https://www.istp.sk/clanok/14255/co-...covnych-miest-

    kde vyberám :
    Keď pracovné miesto vznikne a v ten istý deň aj zanikne/hneď sa obsadí, je potrebné takéto miesto inzerovať?
    - Tieto miesta nie je potrebné nahlasovať.

    • Ako postupovať v prípade, že je kandidát na nejakú pozíciu vopred vybraný? Prípadne, ak sa jedná o interne obsadzovanú pozíciu?
    - Tieto miesta nie je potrebné nahlasovať.

    ..takže podľa tohto sa nad tým zrejme nemám trápiť, kedže my vždy berieme konkrétnu, dopredu dohodnutú osobu..
    Zuzy aj ja ďakujem , dobré rady do budúcna

    Nahlasovanie voľných pracovných miest na Úrade práce od 1.1.2019

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.