Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Duško možno si tie nádoby na BRO zle hľadal. Pozri stránku znova. Na našu stránku to včera tiež vycapili. A je tam vycapený (žeby od slova cap?) aj harmonogram vývozu. Skopítovala som ho. O nádobách kde sú umiestnené som čítala možno pred 2 mesiacmi. Mňa sa to v lete netýka, budem nosiť na humno do kompostéra. Do zimy, keď nebudem chodiť na humno si to zistím.
02.07.2021: Kuchynský
06.07.2021: Kuchynský
07.07.2021: Komunálny odpad
08.07.2021: Komunálny odpad
09.07.2021: Kuchynský
12.07.2021: Kuchynský
15.07.2021: Plasty
16.07.2021: Plasty
16.07.2021: Kuchynský
19.07.2021: Kuchynský
23.07.2021: Kuchynský
26.07.2021: Kuchynský
28.07.2021: Komunálny odpad
29.07.2021: Komunálny odpad
30.07.2021: Kuchynský
02.08.2021: Kuchynský
05.08.2021: Plasty
06.08.2021: Kuchynský
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

misoft
Naštvalo ma: od 1.7.2021 je zákonnou povinnosťou miestnych samospráv zabezpečiť triedenie BRO (Biologicky Rozložiteľný Odpad) a to zabezpečením nádob na zber BRO, prípadne nádob na kompostovanie. Na prípravu mali 6 mesiacov.
A ako pozerám - u nás žiadne takéto zberne nádoby nie sú. - teda mesto NEZABZPEČILO, aby sa odpad riadne triedil (teda aj BRO).
Miesto toho len na webstránke mesta vycapili toto:

O BRO ani slovo.
Poslanec zastupiteľstva sa na toto pýtal už pred štvrť rokom - žiaľ - "leží" v žalúdku primátora (mimochodom zarytý SMERák, ktorý si myslí, že ON JE PÁNOM mesta) a tak sa ani riadne k slovu nedostal.

Uvažujem - nakoľko činnosť samospráv kontroluje Min. vnútra, že podám podnet na Min. vnútra a Min. živ. prostredia pre porušovanie zákona o odpadoch zo strany samosprávy.
Samozrejme, že ak je v odpade aj BRO - tak nám zvyšujú aj poplatky, nakoľko to musia triediť pred uložením na skládku (a kto by sa hrabal pri triedení v zhnitých potravinách? Nikto!).
Inak - s našim primátorom sa ťahá už niekoľko káuz, ktoré keby sa riadne vyšetrili - možno by sa zistili mnohé pochybenia a zneužívanie právomoci ver. činiteľa primátorom a za to by asi mal aj sedieť. Žiaľ v mestskom zastupiteľstve je väčšina SMERákov, tí ostatní sú vždy "prehlasovaní", na MsÚ pracujú dlhé roky tí istí úradníci (spätí s primátorom = riťolezi) a aj posledné komunálne voľby asi neboli celkom kóšer. A pritom primátor ešte "zvláda plnohodnotne" funkciu poslanca samosprávneho kraja a aj poslanca NR SR (teda v skutočnosti nezvláda nič - všetko za neho pre mesto "robia" jeho riťolezi-úradníci).
a si si istý, že činnosť samospráv kontroluje ministerstvo, je jedno aké? Podľa mňa jedine podnet na prokuratúru.

Medzi nami dievčatami, mňa by celkom zaujímalo, či práve takéto koše na BRO nebudú výkrmné kontajnery pre niektoré divé zvery. Lebo u nás je to trošku upravená popolnica, dostať do nej by nemal problem snáď ani väčší pes
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

veronikasad
Dnes som počula v rádiu, že treba triediť zvlášť kuchynský odpad (zbytky jedál) a zvlášť BRO (šupky ovocia, zeleniny ...). Počula som to prvý raz, asi mesiac je u nás pri kontajneroch tiež malá "popolnica" do ktorej dávame odpad v špecialnych sáčkoch. Dostali sme na domácnosť 20 ks, ak sa minú, žiadne info kde zoženiem ďalšie ...
Nezoženiete,kúpite.Tieto čo ste dostali máte zaplatené v odpadoch a ak robíte viac odpadu dokúpite-tak je to v Belgicku.
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Žeby prirodzené čistenie ľudského genofondu?

Lebo fakt, aby sa tehotná dala očkovať dočasne schválenou vakcínou je asi iba na ten potrat.
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Myslím,že to nemusím komentovať.Môj názor je jednoznačný-aký je výber?Kovidová pneumonka alebo vakcína.
Každý má výber a svoje práva.Ale aj zamestnávatelia majú právo nevyradiť svoje firmy pre karantenu.Letecké spoločnosti,hotely atd atd...Treba urobiť menšie zlo a prestať kecať.
Vyberáme z dvoch zlých možností tú lepšiu.
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Buchač - porovnávať 1. 2. a potenciálne aj 3. svetovú vojnu s vlnami covidu, to je ako porovnávať nie jablko a hrušku, ale jablko a traktor.

Aký bol časový odstup tých vojen? Som nevedel, že vírus sa prirodzenou mutáciou snaží byť viac smrteľný, lebo lekári tvrdia o vírusoch a ich mutáciách čosi iné.
Okrem toho, tí najslabší sú už na pravde božej, a ostali tu 3 skupiny obyvateľstva.
Tie isté 3 skupiny, takže žiadna nová generácia /čo je 25 ročný odstup/.
1. skupina prekonaný Covid
2. skupina zaočkovaní
3. skupina nezaočkovaní

Pripadá ti, že Covid bude rovnako úradovať ako v 1. a 2. vlne, keď v podstate ho predtým ešte nikto nemal a neexistovala vakcína ani "prekonaný stav"? Aj keď má už oveľa menej potencionálnych hostiteľov?
Nechajme sa prekvapiť na jeseň, celkom sa na to teším.

Covid bol v prvej vlne frajer, lebo tu dorazil a my sme mali proti nemu akurát hračkové paličky v nose, tak si to tu mohol kosiť ako sa mu zachcelo. Teraz už má proti sebe nasadené zbrane najtvrdšieho kalibru v podobe protilátok, či už z prekonania alebo očkovania. Ešte sú tu aj ľudia prirodzene odolní, kde ešte nikto nevyvrátil, že keď ho nedostal prvý krát, že ho automaticky musí dostať druhý krát.
Existujú aj ľudia, ktorí sa nenakazia HIV, robili sa na to štúdie. Lenže nikto nevie vopred, či je to práve on alebo nie.
Jednoducho to má vírus teraz horšie. A ak to tak nebude, potom je zrejmé, že očkovanie proti delte nepomáha, to znamená, že nemá význam sa dávať očkovať.
2 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

misoft
Ak dostala 1. dávku - už by sa to bolo prejavilo vtedy. Ak po druhej - tak asi to nebude vakcína na príčine. Ale to je môj názor.
Celkom s tebou nesuhlasim ... niekedy po akcii treba isty cas aby nastala reakcia.
Aj lieky nie vzdy zaberaju po prvej davke, niekomu vobec a musi vyskusat napr. aj 3 druhy antb.
2 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

S tým skúšaním liekov súhlasím. Môj prípad. Ale vymieňala mi p. Dr. po týždni. Po celej dávke by som už asi bola pod lipami.
2 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

buchač
Ako si mi to nedávno ? Že nemám frflať ?

Teraz už je len otázkou, či mám frflať na stupidity v článku alebo na teba, že ich tzv. zdieľaš...
Co ti pride stupidne, europska liekova agentura, ci SUKL? Ved to su relevantne zdroje. Ci mas lepsie? Mne pride uplne normalny zber udajov, ved na to tam su.
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

A kolko je neziaducich ucinkov hoci po obycajnych beznych liecivach.
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

anet
misoft
Ale tu sa nebavíme o ATB. Tu sa bavíme o mRNA vakcíne - a pokiaľ dostala 1. dávku, musí dostať 2. dávku rovnakej vakcíny. A zisti si, aké sú lehoty medzi 1. a 2. dávkou. Nie sú to hodiny, pár dni, ale týždne. Ak by sa telu nepáčila 1. dávka, prejavilo by sa to do pár dní a nie za mesiac, mesiac a pol.
To bol iba jednoduchy priklad: Ale ak vies ako sa tvoje B-lymfocyty zachovaju na jesen (pri nejakej viroze), tak si borec. Lebo som pocula aj nazor Dr. ze sa ti mozu zacat nekontrolovatelne mnozit, prave preto ze sa budu snazit vytvarat extremne silnu imunitnu odpoved.
A ty vieš ako sa Tvoje B-lymfocyty zachovajú?Aj bez vakcíny?
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Nandrolon
Zvýšená teplota je sprievodný jav pri primeranej imunitnej odpovedi.

Jedno veľmi ľutujem, že sa nezisťujú protilátky po podaní vakcíny.
Tam by sa presne vedelo, aké boli sprievodné javy pri ich optimálnej hladine.
Aký by to malo význam?Každý z nás je originál,niekto má vyššiu odpoved,niekto nižšiu,niekto žiadnu....presne tak ako po prekonanom Covide.
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

.
212700476_355029162703163_8606019973965020405_n.jpg  
2 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Nandrolon
Dal som ti plus, dobre si to napísala, akurát mám jednu výhradu, resp. upresnenie.
Ale vieš ktorá skupina teraz nenechá druhých "žiť"?
Sú to práve niekedy až agresívni očkovanci, ktorí útočia zo všetkých síl na neočkovaných. Chápem Slovenskú mentalitu, kedy niekto niečo urobí, ale nie je si istý, či to nebude mať následky tak chce, aby aj druhý bol na tom rovnako.
Ja mám očkovaných v péčku, je to ich voľba a nič proti očkovaniu nemám, nech sa správajú aj oni tak a bude kľud medzi ľuďmi.
... nuž ale tu na porade je to podľa mňa veru naopak - či?? ... máš tu plno príspevkov k očkovaniu (pomaly už o ničom inom nepíšeš a pritom odborník nie si )
Všetci si vieme potrebné info vyhľadať - ak sa nám bude chcieť. Nezaškodilo by aj z tvojej strany držať sa toho - že "nechaj druhých žiť"
2 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Tí istí kritici. Rok 2020: Ako je možné, že ich tak navoľno púšťajú cez hranice? Rok 2021: Ako je možné, že nechcú nikoho len tak navoľno pustit cez hranice?
2020.jpg  
2021.jpg  
1/1
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Vrátil som sa z ČR. Zakotvil som v ČR u jedného podnikateľa, ktorý prevádzkuje krčmu /tam sa tak bežne volajú zariadenia, kde sa chodí na normálny obed a menu/, a má aj terasu.
Myslel som, že je mŕtvy, lebo je to taký "pri sebe ogar" okolo 70-tky, skôr viac, a mal stále zatvorené a záhradu obhospodárovala podľa výzoru jeho dcéra. Tak sa pýtam, že minulý rok mal vkuse zatvorené, nakoľko som chodil okolo /bežné krčmy vo význame krčma boli všade ČR otvorené/. Povedal mi, že však bol Covid, musel mať zatvorené lebo poberal "peníze". Pýtam sa, kedy otvoril tento rok, že však som tam videl stále zatvorené. Odpovedal, že bol na operácii kolien a otvoril 1.7.21, takže pred 9-timi dňami.
Hovoril, že tak moc zarobil CEZ ZIMU, ako keď mal "napráskané leto so živou hudbou".
Píšem to preto, aby si človek utvoril názor, ako sú podporovaní podnikatelia v ČR a v SR.
Keď som odchádzal, ešte mi hovoril, že to bola paráda, že sedel doma a peniaze "cez zimu", mal také ako keď by bolo napráskané každý letný deň, úplne žiaril.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
Česko sa morduje s novým Stavebným zákonom
...a zasa tie TVOJE Čechy a ich problémy. Koho to zaujíma ?????
Ale zaujímavé je, že ku novému stavebnému zákonu na Slovensku si sa nevyjadrila (aspoň som si nevšimol)...
https://www.google.com/search?client...1kon+hol%C3%BD
S čím máš zasa problém? Každý sa vyjadruje k čomu chce.
V tomto prípade môže potešiť, že takýto návrh u nás nikto nepresadzuje. Vyjadrím sa k Nemecku, tiež je zle. Ak ku Slovensku, tak ma zvozíš, aj keď o téme nemáš ani šajnu a zabrzdíš celú debatu. Niekedy sa k tomu vrátim, som zvedavá na tvoju výhovorku.
O slovenskom stav. zákone sa diskutuje dosť.
Stačí sa pozrieť na typológiu Holého, a nie je k čomu sa už ani vyjadrovať.
O čo im ide? ...
Odvaha predložiť poslednú verziu, komplikujú ľuďom život, kompetentným aj laikom.
Sami rok zápasíme iba pre medzery v zákone. Po takýchto úpravách si viem celkom dobre predstaviť, ako bude vyzerať Slovensko. Dobrý zákon - poriadok v štáte bez straty času a zdravia. Ale tu to ide samospádom už asi vo všetkých oblastiach, čím horšie, tým lepšie.
Ozývaš sa na každú vec, veď sa vyjadri k slovenskému, čo si si na ňom všimol?
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Považujem preto za dôležité, aby sme si z úcty a vďaky, uctili tohto velikána aj formou štátneho smútku,“ povedal predseda SaS Richard Sulík.
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...atneho-smutku/

Už je načisto zhúúúlený alebo mu len yebe ???
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Terezia13
Vynikajúce slová reportérky ...
Šak súhlas...len nechápem, prečo si pripla tú bláznivú Grétu...
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
letavizu 1
anet
Dnes je prvy komercny let do vesmiru ... musim kuknut
Uvádza sa, že celkom cesta mala trvať 10 až 15 minút, modul s posádkou vystúpil nad Karmánovu hranicu, a síce cez 100 kilometrov nad povrchom Zeme. New Shepard predtým vykonal viac ako desať úspešných skúšobných letov bez cestujúcich na palube. Gagarin rovno obletel celu nasu planetu, taka nafuknuta Americka slava.
Veľkého uja do američanov...jeden dilino s veľkým kontom si proste splnil sen a s ním aj nejaký zasraný holanďan a stará korytnačka sa pripojila.
Vesmírny turizmus...to je teraz omieľaný výraz. Zaujímavé ale je, že všeliaké organizácie, greenpičáci a či šialená Gréta nedvihli rite a neprotestovali...a predpokladám, že ani nebudú.
Bolo by dobré vedieť, akú uhlíkovú stopu zanechal tento jeden let.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať