Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

no čo je toto za deň pre našu smotánku???

najskôr zmažú kanál Bukovskému a potom zatknú Queen??? Vraj za drogy. Keď všetci vedia, že to ona toľko zarába na predaji kolagénu

https://www.cas.sk/clanok/2591503/zu...h-co-sa-stalo/
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

BXLmiami
..................Kým som ho zase celý prepátrala kvôli trom blbostiam ...................
I ja "pátram"..... moja minulá hlava-mapa je neaktuálna - takže si musím ukladať novú hlava-mapu.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

misoft
BXLmiami
..................Kým som ho zase celý prepátrala kvôli trom blbostiam ...................
I ja "pátram"..... moja minulá hlava-mapa je neaktuálna - takže si musím ukladať novú hlava-mapu.
Zbytočné,nočná smena to zase celé prehádže.Majú uplne z cesty management.Len teda neviem čo robia odborári že neriešia túto nočnú šikanu pracovníkov.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
BXLmiami
Zbytočné,nočná smena to zase celé prehádže.Majú uplne z cesty management.Len teda neviem čo robia odborári že neriešia túto nočnú šikanu pracovníkov.
Poopravím ťa ?
To nie je šikana, to je reorganizácia položiek tovaru....
Lenže toto je v podstate malina...tovar sa premiestňuje raz za čas, povedzme, že raz za rok.
Ale položím otázku...ako často je letáková akcia ? Nuž minimálne raz za týždeň...niekde aj častejšie.
A teraz, včuleky si predstav, že ako to potom vyzerá, koľko pracovníkov (TPP a či dohodári, brigádnici) musí stráviť nočnú šichtu na ploche...premiestniť akciový tovar na tzv. čelá regálov, urobiť cenovky, vycapiť ich...atď. Po nočnej sa zvyčajne pokračuje v pracovnej dobe.

Odborári ?
Aleže nesranduj navčas obeda...ešte som nepočul, aby sa nejaký ich odborový zväz za nich postavil.
...a odbory ako také samotné vo všeobecnosti ? Veď tie len berú členské príspevky a na odborárov serondia.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
najskôr zmažú kanál Bukovskému a potom zatknú Queen??? Vraj za drogy. Keď všetci vedia, že to ona toľko zarába na predaji kolagénu
Šup, šup do kolúzky...až by jej pery spľasli.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

buchač
BXLmiami
Zbytočné,nočná smena to zase celé prehádže.Majú uplne z cesty management.Len teda neviem čo robia odborári že neriešia túto nočnú šikanu pracovníkov.
Poopravím ťa ?
To nie je šikana, to je reorganizácia položiek tovaru....
Lenže toto je v podstate malina...tovar sa premiestňuje raz za čas, povedzme, že raz za rok.
Ale položím otázku...ako často je letáková akcia ? Nuž minimálne raz za týždeň...niekde aj častejšie.
A teraz, včuleky si predstav, že ako to potom vyzerá, koľko pracovníkov (TPP a či dohodári, brigádnici) musí stráviť nočnú šichtu na ploche...premiestniť akciový tovar na tzv. čelá regálov, urobiť cenovky, vycapiť ich...atď. Po nočnej sa zvyčajne pokračuje v pracovnej dobe.

Odborári ?
Aleže nesranduj navčas obeda...ešte som nepočul, aby sa nejaký ich odborový zväz za nich postavil.
...a odbory ako také samotné vo všeobecnosti ? Veď tie len berú členské príspevky a na odborárov serondia.
No len v Tescu je to raz za 24 hodín a nie raz za rok,musia padať od únavy.Vždy ked vidím tých dedkov odborárskych s tou neviem ako sa to volá,drevenou hrkálkou tak si o nich pomyslím svoje.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Za presúvaním tovaru v obchodoch sú hlavne "behaviorálni psychológovia" Táto veda sa študuje na univerzitách a hľadá cestičky, ako nás prinútiť nakupovať viac. Lebo keď hľadáš nejakú drobnosť cez celý obchod, tak je väčšia šanca, že v košíku skončí aj niečo naviac. A o tom to je.
Pár brigádnikov dostane nočné príplatky a svet sa točí ďalej.
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
BXLmiami
No len v Tescu je to raz za 24 hodín a nie raz za rok,musia padať od únavy.Vždy ked vidím tých dedkov odborárskych s tou neviem ako sa to volá,drevenou hrkálkou tak si o nich pomyslím svoje.
Neviem síce, že ako v Tescu...ale raz za 24 hodín to rozhodne nebude. Ale je možné, že každý z nás má na mysli niečo iné.

Únava ? Čo ti budem hovoriť...keby som dokonale nepoznal zákulisie, tak ani nevravím.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Áno, je to presne tak. Obchod sa snaží docieliť, aby si musel každý tovar hľadať spôsobom, že v podstate obídeš celý obchod a tým pádom aj prihodíš do košíka to, čo si pôvodne nemal na pláne.
Taktiež najdrahší tovar sa nachádza zásadne vo výške očí /napr. značkové koreniny/. A potom tie lacnejšie /napr. tie koreniny/ sú úplne dole.
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ano je to na nervy,skús si to všimnúť,tie tovary nikdy nie sú tam ako minule,teraz som potrebovala drogériu a mala som čo robiť,tie police tak zašili že ma skoro porazilo.Sú to šialenci,keby neboli pri práci pár krokov tak sa na ten obchod ani nepozriem.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Nandrolon
Áno, je to presne tak. Obchod sa snaží docieliť, aby si musel každý tovar hľadať spôsobom, že v podstate obídeš celý obchod a tým pádom aj prihodíš do košíka to, čo si pôvodne nemal na pláne.
Taktiež najdrahší tovar sa nachádza zásadne vo výške očí /napr. značkové koreniny/. A potom tie lacnejšie /napr. tie koreniny/ sú úplne dole.
to je celá veda. Od toho, ako sú usporiadané uličky, veľkosti uličiek, osvetlenia, nasvietenia, hudby, teploty až po také finty, že dnes sa bežne stáva, že malé balenie je lacnejšie ako veľké. Lebo však všetci vedia, že veľké balenie sa lepšie oplatí....
A žiaľ, nikto nerobí kurzy, ako na toto.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Dáša_
Nandrolon
Áno, je to presne tak. Obchod sa snaží docieliť, aby si musel každý tovar hľadať spôsobom, že v podstate obídeš celý obchod a tým pádom aj prihodíš do košíka to, čo si pôvodne nemal na pláne.
Taktiež najdrahší tovar sa nachádza zásadne vo výške očí /napr. značkové koreniny/. A potom tie lacnejšie /napr. tie koreniny/ sú úplne dole.
to je celá veda. Od toho, ako sú usporiadané uličky, veľkosti uličiek, osvetlenia, nasvietenia, hudby, teploty až po také finty, že dnes sa bežne stáva, že malé balenie je lacnejšie ako veľké. Lebo však všetci vedia, že veľké balenie sa lepšie oplatí....
A žiaľ, nikto nerobí kurzy, ako na toto.
Presne som to išiel písať, je to celá veda, zmes sociálnej psychológie, marketingu, dávajú sa na to desaťtisíce-státisíce eur, osobne to moc neuznávam, ale v podstate sa to normálne študuje, školí atď....
Proste redesign predajní bude za chvíľu možno osobitný učebný odbor :-)
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Mňa by zaujímalo, či tým skutočne získajú väčší zisk. U nás znemožnili výborný obchod, ubrali veľa denného prirodzeného svetla a urobili z neho tmavú komoru. Na pôvodnom mieste ponechali iba zelovoc, mäso umiestnili roztrúsene. V čom tam tkvela nejaká logika? Aj som zvažovala petíciu, potom som nad tým mávla rukou, nech si mladší budujú svoj svet. Aj pre toto mi vyhovujú donášky. Stratený čas hľadaním = pre zákazníka odkaz, že si nevážia jeho čas.
Aj tento trend sa raz prekoná, rovnako ako sa dnes mení prístup k open oficce. Prvý bol v Brne v 70. r. https://www.archiweb.cz/b/ingstav.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

BXLmiami
misoft
BXLmiami
..................Kým som ho zase celý prepátrala kvôli trom blbostiam ...................
I ja "pátram"..... moja minulá hlava-mapa je neaktuálna - takže si musím ukladať novú hlava-mapu.
Zbytočné,nočná smena to zase celé prehádže.Majú uplne z cesty management.Len teda neviem čo robia odborári že neriešia túto nočnú šikanu pracovníkov.
Našťastie - u nás v T*** jediný, kto tam v noci je - je SBS-kár. Ale o "šikane" by sa dalo polemizovať, skôr je to zneužívanie postavenia....
Ja do T*** chodím často (v rámci zdravej prechádzky - je to dosť ďaleko od bydliska, tak sa prejdem), poznám mnoho ľudí z T**** - personál, dokladačov, SBS-károv... a ja ako zákazník si môžem hubu otvoriť - oni - ŽIAĽ - nemôžu, lebo by ihneď bol vyhadzov. A takto som (z moci zákazníka ) vyriešil nejeden problém zamestnancov (ťahanie veľkých paliet, dokladanie na spodne police, pričom kľačia na studenej a špinavej podlahe - i keď tam upratovači lietajú s tými metlami, strojmi, furt sa nájdu dementi, ktorí rozbijú, rozsypú, zablatia) a jednoducho som sprdol manažérku smeny, alebo rovno direchtora. a to nehovorím o niekedy chýbajúcich alebo nesprávnych cenovkách.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
a jednoducho som sprdol manažérku smeny, alebo rovno direchtora.
Nie manager smeny, ale vedúci dňa...

Ale inak ?....veríme ti, veríme...
By si zažil iné fukoty, ak by si natrafil na niekoho razantnejšieho...alebo sa dotyční na teba len zvysoka vyprdli a povedali si, že sa neoplatí rozčuľovať.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Prudký dážď v Bratislave robil motoristom problémy
https://tv.pravda.sk/relacie/spravod..._rubrikovy_box

Tak takáto " bombastická správa " ma vie vždy dostať do kolien. Kuwa...to čo budú za správy, keď príde zima a prvý sniežik, taký vysokýýý cca 3 cm...???
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Misoft, som sa pobavil, díky.
Normálne si mal komplet celý personál na danej "šichte" dať nastúpiť na pasáž ako na buzeráku, nech vedúci podá hlásenie.
:-)))))))))))))))))))))))
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
HOAXERA MARTINA NAVŠTÍVILA POLÍCIA DOMA OSOBNE: PUSTIL DO GATÍ A VŠETKO POPREL
https://www.facebook.com/31318741284...2554092239124/
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Misoft, som sa pobavil, díky.
Normálne si mal komplet celý personál na danej "šichte" dať nastúpiť na pasáž ako na buzeráku, nech vedúci podá hlásenie.
:-)))))))))))))))))))))))
spomenul som si na poviedky šimka a grosmana, v jednej z nich : "strýko nepil mlieko lebo bolo málo zelené, pred domom mal vykopaný okop" a potom sa zobudil
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
misoft
a jednoducho som sprdol manažérku smeny, alebo rovno direchtora.
Nie manager smeny, ale vedúci dňa...

Ale inak ?....veríme ti, veríme...
By si zažil iné fukoty, ak by si natrafil na niekoho razantnejšieho...alebo sa dotyční na teba len zvysoka vyprdli a povedali si, že sa neoplatí rozčuľovať.
Ako vždy - zase len pindáš. Ak by bol razantnejší - ja by som bol viacej. Ak by sa vyprdol - iní by ho zdžubali.
Vravelo sa - Náš zákazník = náš pán. Žiaľ, dnes to akosi neplatí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať