Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Čakal som, kedy sa tu ozveš.... ako vždy - nesklamal si.
Mimochodom - pozri sa na názov tejto debaty: "Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo" - no a mňa to potešilo. Že teba to serie - to je tvoj problém a nie môj.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
pavol54
ešte napíš že si za socíku pripravoval zbrane pre nejaký československý film
Žiaľ - niekedy v 80-tych rokoch - Turecký vrch - vojnové scény (ale už sa nepamätám, čo to bol za film - nejaká "história") - spolu s výzbrojárom sme mali na starosti "muníciu" do strelných zbraní (teda nejakých replík a upravených zberateľských historických zbraní) - a neboli sme na to sami - dvaja = 1. kontrola, potom náš veliteľ, ktorý tam bol ako odborný dohľad a konzultant = 2.kontrola a nakoniec pri odovzdávaní zbraní hercom, komparzu = 3. kontrola.
A to sme ešte museli pred každou scénou (teda ten konzultant) určovať - kam, ako a kedy sa má "strieľať". Tých zbraní nebolo veľa (cca 60-80), ale bol to záber, aby sa stihla klapka.
Len na okraj - veliteľ asi vedel, prečo ma tam poslal - mladý, "sprostý" dôstojník tam môže byť aj 12 hodín v kuse. Ešte že stravu zabezpečovala armáda - poľná kuchyňa - a uvarili celkom dobre.
aha a tie zbrane boli odkiaľ? normálne muničák plný munície do historických zbraní, ale že kecáš
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
spolu s výzbrojárom sme mali na starosti "muníciu" do strelných zbraní (teda nejakých replík a upravených zberateľských historických zbraní)
...a včul daj rozprávku o Červenej čiapočke...
misoft
Čakal som, kedy sa tu ozveš.... ako vždy - nesklamal si.
Ja si robím prdel...no pritom je to fakt, že nejaká Vlhaňa je mi na totál ukradnutá.
Kuwa...dokonca je členkou Dukly...

Horšie je, že ty si v odbornejších témach robíš prdel z iných = akože radíš, no pritom drístaš až do het. Napríklad v tejto
https://www.porada.sk/t328841-ako-sa...a-zahrady.html
======================
Keď som už pri tej Dukle...
Tóth donedávna nadporučík.
https://www.osporte.sk/matej-toth/
Od 1.11.2021 je podplukovník
https://sportnet.sme.sk/spravy/atlet...nska-bystrica/

Celý čas hovno robil a teraz bude ešte viac...fantastická kariéra...
No tým vojakom, čo drú a makajú v bežnom vojenskom živote, fanúšikovia daných športovcov nadávajú. Ešte dobre, že Sagan je tak sprostý a bez vzdelania, že nemá šancu byť profíkom...
0 1
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Sikovne dievca
Víťazkou svetového finále prestížnej speváckej súťaže Sanremo Junior v Taliansku sa v sobotu 16. 10. 2021 vo svojej kategórii stala 15-ročná Mária Valentová z Hrnčiaroviec nad Parnou.
https://fb.watch/8PPa93NbVb/
2 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Ako svet experimentoval so zakladnym prijmom https://www.platy.sk/analyzy/preco-v...ejUA8c7Y04Jw1E
A mna z toho vynechali
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
misoft
pavol54
ešte napíš že si za socíku pripravoval zbrane pre nejaký československý film
Žiaľ - niekedy v 80-tych rokoch - Turecký vrch - vojnové scény (ale už sa nepamätám, čo to bol za film - nejaká "história") - spolu s výzbrojárom sme mali na starosti "muníciu" do strelných zbraní (teda nejakých replík a upravených zberateľských historických zbraní) - a neboli sme na to sami - dvaja = 1. kontrola, potom náš veliteľ, ktorý tam bol ako odborný dohľad a konzultant = 2.kontrola a nakoniec pri odovzdávaní zbraní hercom, komparzu = 3. kontrola.
A to sme ešte museli pred každou scénou (teda ten konzultant) určovať - kam, ako a kedy sa má "strieľať". Tých zbraní nebolo veľa (cca 60-80), ale bol to záber, aby sa stihla klapka.
Len na okraj - veliteľ asi vedel, prečo ma tam poslal - mladý, "sprostý" dôstojník tam môže byť aj 12 hodín v kuse. Ešte že stravu zabezpečovala armáda - poľná kuchyňa - a uvarili celkom dobre.
aha a tie zbrane boli odkiaľ? normálne muničák plný munície do historických zbraní, ale že kecáš
Kto písal, že boli z muničáku? Ja teda nie - my sme len to mali na starosti na pľaci - kontrola munície, zbraní.... odkiaľ to doviezli - to nám bolo vtedy jedno.
BTW: vieš ty vôbec, koľko starých zbraní bolo vtedy v muničákoch? Nevieš. Tak nepindaj a staraj sa o semienka.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
pavol54
misoft
pavol54
ešte napíš že si za socíku pripravoval zbrane pre nejaký československý film
Žiaľ - niekedy v 80-tych rokoch - Turecký vrch - vojnové scény (ale už sa nepamätám, čo to bol za film - nejaká "história") - spolu s výzbrojárom sme mali na starosti "muníciu" do strelných zbraní (teda nejakých replík a upravených zberateľských historických zbraní) - a neboli sme na to sami - dvaja = 1. kontrola, potom náš veliteľ, ktorý tam bol ako odborný dohľad a konzultant = 2.kontrola a nakoniec pri odovzdávaní zbraní hercom, komparzu = 3. kontrola.
A to sme ešte museli pred každou scénou (teda ten konzultant) určovať - kam, ako a kedy sa má "strieľať". Tých zbraní nebolo veľa (cca 60-80), ale bol to záber, aby sa stihla klapka.
Len na okraj - veliteľ asi vedel, prečo ma tam poslal - mladý, "sprostý" dôstojník tam môže byť aj 12 hodín v kuse. Ešte že stravu zabezpečovala armáda - poľná kuchyňa - a uvarili celkom dobre.
aha a tie zbrane boli odkiaľ? normálne muničák plný munície do historických zbraní, ale že kecáš
Kto písal, že boli z muničáku? Ja teda nie - my sme len to mali na starosti na pľaci - kontrola munície, zbraní.... odkiaľ to doviezli - to nám bolo vtedy jedno.
BTW: vieš ty vôbec, koľko starých zbraní bolo vtedy v muničákoch? Nevieš. Tak nepindaj a staraj sa o semienka.
TERAZ SI SA ukázal ako len pindáš a čím dalej tým väčšie sprostosti. Muničák = sklad munície, tam bol ukladaná len munícia, jediné zbrane ktoré tam boli ukladané len S2M. a RPG 75. Zbrane na takéto akcie boli predisponované po úpravách na dobu potrebnú pod hlavnú politickú správu ČSĽA na príkaz hlavnej vyzbrojovacej správy FMNO . Takže na akúkoľvek manipuláciu okrem organizovaných ukážok vykonávaných podľa ročného plánu vycviku nemal dispozičné právo ani veliteľ vševojskovej armády. Takže nerob zo seba vše znalého hlupáka.
Počuj vačkový generál choď do tesca daj personál do pozoru, tam ti tvoje múdrosti žerú, keď budeš mať prihlásenú aspoň jednu odrodu zeleniny uznávanú v celej európe tak sa prihlás budeme sa baviť ako seberovní. ja ich mám 16
Naposledy upravil pavol54 : 24.10.21 at 09:05
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Vcera som si pozrela Pychu a predsudok na WAU ... k tomu pohar cerveneho ... no proste wau vecer
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dnes parádne počko... krásne slniečko..teplučko...ruky holé po ramená...asi sa aj poseriem
Aktuálne pre svoje zdravie okrem natur Dčka...cesnak zásadeny...zajtra cibuľu
1 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

A suseda nechtarka ledva prezije. https://veci-verejne.sk/obrovsky-ska...0v6EKtBm6ZOTu0
1 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

A ja ze, milion sem - miliony tam, je HOAX
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

anet
Anet, pozrela ste nielen dodatky ku zmluve? asi nie, lebo by ste nepísala to čo uvádzate.....teda fakty a nie dojmy sú:
- zmluva je z roku 2019,
Poskytovateľom
názov: Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky
sídlo: Špitálska 4,6, 8, 816 43 Bratislava
IČO: 00 681 156
DIČ: 2020796338
konajúci: JUDr. Ján Richter, minister

a v zastúpení
názov: Implementačná agentúra Ministerstva práce sociálnych vecí a rodiny SR
sídlo: Špitálska 6, 814 55 Bratislava
poštová adresa: Nevädzová 5, 814 55 Bratislava
IČO: 30 854 687
DIČ: 2021846299
konajúci: Ing. Zuzana Borgulová, generálna riaditeľka
na základe splnomocnenia obsiahnutého v Zmluve o vykonávaní časti úloh
riadiaceho orgánu sprostredkovateľským orgánom zo dňa 11.11.2015

p. gen, riaditeľka IA MPSVaR Ing. Zuzana Borgulová je v nejakom spojení s terajším poslancom za stranu Sme rodina, inak bývalého SMERÁKA p. Martina Borguľu????
a odkiaľ máte, že príspevky na novovytvorené pracovné miesta sú na nechtový dizajn? preto, lebo na orsr.sk má to spol. IXCHEL sro ako prvú činnosť ?????
fakt je, že v podanej účtovnej závierke za rok 2020 prevažná činnosť spoločnosti , resp. spoločnosť uvádza SK NACE kód 81.29.0 slovom( Ostatné čistiace činnosti).....
a ostatné čo sa uvádza sú dohady, nepodložené informácie.......

teraz už aj na IA MPSVaR nastali zmeny vo vedení agentúry.......
ešte je potrebné priznať, že spol. IXCHEL sro čerpala príspevok z Prvej pomoci, toto je fakt (Opatrenie 3B).......
2 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
TERAZ SI SA ukázal ako len pindáš a čím dalej tým väčšie sprostosti. Muničák = sklad munície, tam bol ukladaná len munícia, jediné zbrane ktoré tam boli ukladané len S2M. a RPG 75. Zbrane na takéto akcie boli predisponované po úpravách na dobu potrebnú pod hlavnú politickú správu ČSĽA na príkaz hlavnej vyzbrojovacej správy FMNO . Takže na akúkoľvek manipuláciu okrem organizovaných ukážok vykonávaných podľa ročného plánu vycviku nemal dispozičné právo ani veliteľ vševojskovej armády. Takže nerob zo seba vše znalého hlupáka.
Počuj vačkový generál choď do tesca daj personál do pozoru, tam ti tvoje múdrosti žerú, keď budeš mať prihlásenú aspoň jednu odrodu zeleniny uznávanú v celej európe tak sa prihlás budeme sa baviť ako seberovní. ja ich mám 16
Práve si dokázal, že si totálny d*e*b*i*l.
A) Na filmovačky vo vojenskom priestore potrebuješ povolenie - kto ho dal? Jedine FMNO! Kto riadil FMNO? - minister. Kto riadil ministra? Vláda! Kto vtedy vládol? Jedna strana!.
B) Aký film sa nakrúcal? Historický! Aký bol scenár? Vojnový. Z akého obdobia? SNP! Čo vtedy potrebovala vláda? Propagáciu SNP.
Takže z toho vyplýva - ak sa točil film s tématikou histórie vojnového obdobia počas SNP - pokyny na to dá strana a vláda a potom aj tá vyzbrojovania služba FMNO len plní to, čo im nariadia. Takže vyhrabú, zhromaždia zbrane, muníciu, zadajú buď výrobu historických kostýmov, alebo ich odniekiaľ zoženú.
Ty si asi zabudol - že armáda (FMNO) bolo riadená práve KSČ. A v armáde Hlavná politická správa ČSĽA len vydala príkaz a plnilo sa.
A kde mohli byť uložená tá rôzna munícia, zbrane? V pivniciach? H0vn0! V muničákoch. Bol si niekedy TY v muničáku? Asi nie (buchač by ti napísal, ako sa skladovalo). Vieš ty, aké vtedy boli muničáky a ČO v nich bolo uskladnené? Len mi netvrď - že TY si ich mal pod palcom - to by si sa zhovädil.
Ty si asi zabudol - že muničáky boli nielen na Slovensku, ale i v Čechách. Aj tie si mal pod palcom?

Radšej počítaj červíky na listoch. A s tou zeleninou - som vnuk záhradníka, ktorý skoro 30 rokov šľachtil ruže. Dokonca chcel zaregistrovať odrodu, ktorú vyšľachtil - žiaľ, predtým, než to urobil - skonal. Takže jeho odroda ruže de facto "zanikla".
Naposledy upravil misoft : 24.10.21 at 19:36
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Mila123
Anet, pozrela ste nielen dodatky ku zmluve? asi nie, lebo by ste nepísala to čo uvádzate.....teda fakty a nie dojmy sú:
Detailne som to nepozerala.
Pride Vam to teda v pohode? Papier vela znesie, to je fakt.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
anet
A suseda nechtarka ledva prezije.
To len pre jeden dôvod ..lebo Fico...

Ty kokos...fakt platí Paškovo .." Vyhraj voľby, môžeš všetko."
...a zasa na Krajňakovom úrade. Tak to som zvedavý, na koho to šmarí.
Je jasné, že demisiu nepodá...posledný križiak. Trt križiak..on je za posledného čuráka.
tak nakoniec si mal pravdu

lebo fico _)))))))))))))))))))))
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
anet
A suseda nechtarka ledva prezije.
To len pre jeden dôvod ..lebo Fico...

Ty kokos...fakt platí Paškovo .." Vyhraj voľby, môžeš všetko."
...a zasa na Krajňakovom úrade. Tak to som zvedavý, na koho to šmarí.
Je jasné, že demisiu nepodá...posledný križiak. Trt križiak..on je za posledného čuráka.

Dnes (ako zvuková kulisa - robil so dôležitejšiu prácu - varil obed) som v O 5 minút 12 začul (pingpongisti Blanár vs. bábkoherečka) od Blanára " ...Radičovej vláda..." - takže akosi nechápem, keď sa bavili o dnešnej situácii, mohla za to Radičovej vláda....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mila123
anet
Anet, pozrela ste nielen dodatky ku zmluve? asi nie, lebo by ste nepísala to čo uvádzate.....teda fakty a nie dojmy sú:
- zmluva je z roku 2019,
Poskytovateľom
názov: Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky
sídlo: Špitálska 4,6, 8, 816 43 Bratislava
IČO: 00 681 156
DIČ: 2020796338
konajúci: JUDr. Ján Richter, minister

a v zastúpení
názov: Implementačná agentúra Ministerstva práce sociálnych vecí a rodiny SR
sídlo: Špitálska 6, 814 55 Bratislava
poštová adresa: Nevädzová 5, 814 55 Bratislava
IČO: 30 854 687
DIČ: 2021846299
konajúci: Ing. Zuzana Borgulová, generálna riaditeľka
na základe splnomocnenia obsiahnutého v Zmluve o vykonávaní časti úloh
riadiaceho orgánu sprostredkovateľským orgánom zo dňa 11.11.2015

p. gen, riaditeľka IA MPSVaR Ing. Zuzana Borgulová je v nejakom spojení s terajším poslancom za stranu Sme rodina, inak bývalého SMERÁKA p. Martina Borguľu????
a odkiaľ máte, že príspevky na novovytvorené pracovné miesta sú na nechtový dizajn? preto, lebo na orsr.sk má to spol. IXCHEL sro ako prvú činnosť ?????
fakt je, že v podanej účtovnej závierke za rok 2020 prevažná činnosť spoločnosti , resp. spoločnosť uvádza SK NACE kód 81.29.0 slovom( Ostatné čistiace činnosti).....
a ostatné čo sa uvádza sú dohady, nepodložené informácie.......

teraz už aj na IA MPSVaR nastali zmeny vo vedení agentúry.......
ešte je potrebné priznať, že spol. IXCHEL sro čerpala príspevok z Prvej pomoci, toto je fakt (Opatrenie 3B).......
Vážená...okrem pravopisných chýb v texte neskutočne tárate...
Na takéto tvrdenia je potrebné pripojiť aj nejaký link...čo mi tu chýba.
Niečo takéto ...https://www.crz.gov.sk/data/att/2976407.pdf

Ani nevravím o tom, že za čias Richtera nemohlo ísť o poskytovanie podpory pracovných miest, nakoľko corona v roku 2019 ešte nebola.
https://sk.wikipedia.org/wiki/COVID-19

Poznámka ku nechtovému dizajnu ma rozosmiala...účtovníčka nevie čítať text ?
Anet predsa nazvala majiteľku firmy " nechtárkou ", tzv. hovorovo...či ?
0 2
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

anet
Mila123
Anet, pozrela ste nielen dodatky ku zmluve? asi nie, lebo by ste nepísala to čo uvádzate.....teda fakty a nie dojmy sú:
Detailne som to nepozerala.
Pride Vam to teda v pohode? Papier vela znesie, to je fakt.
nezáleží na mojom názore, mne išlo iba o fakty, že ste uviedla, že spol. sa zaoberá nechtovým dizajnom, nepozrela ste ani prvú zmluvu, kedy sa podpisovala, kto viedol v čase podpisu zmluvy MPSVaR......ja som chcela poskytnúť iba fakty, ktoré som čerpala z registra účtivných závierok, prečítala som si zmluvu na CRZ (má 48 strán, 3 prílohy a je platná do r. cca 2028, ten rok si presne nepamätám a pozrela som aj 2 x dodatky k platnej zmluve ) ....... nič viac , iba fakty .........
2 2
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Mila123
nezáleží na mojom názore, mne išlo iba o fakty, že ste uviedla, že spol. sa zaoberá nechtovým dizajnom, nepozrela ste ani prvú zmluvu, kedy sa podpisovala, kto viedol v čase podpisu zmluvy MPSVaR......ja som chcela poskytnúť iba fakty, ktoré som čerpala z registra účtivných závierok, prečítala som si zmluvu na CRZ (má 48 strán, 3 prílohy a je platná do r. cca 2028, ten rok si presne nepamätám a pozrela som aj 2 x dodatky k platnej zmluve ) ....... nič viac , iba fakty .........
Kde som uviedla, ze SPOLOCNOST sa zaobera nechtovym dizajnom?
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Mila123
Aha, takze moja suseda nechtarka = spolocnost IXCHEL.
Tak to ma fakt mrzi, ze ste si to takto spojila.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať