Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Nandrolon
A prikazuje zákon, aby absolvoval pacient test?
Okrem toho ústava /zákon zákonov/ garantuje dostupnosť zdrav. starostlivosti pre všetkých.
nie je to celkom tak, ako píšeš .. takto presne znie §40 z 460/1992 (ústava)
Každý má právo na ochranu zdravia. Na základe zdravotného poistenia majú občania právo na bezplatnú zdravotnú starostlivosť a na zdravotnícke pomôcky za podmienok, ktoré ustanoví zákon.
- na ochranu zdravia má nárok aj lekár , aj spolupacienti na oddelení, aj okolie ...
Samozrejme - treba sa pozrieť aj na ostatné zákony, vyhlášky - napr že ako presne je to pri prenosných ochoreniach - že čo a ako treba pre ochranu zdravia A pre všetkých.
5 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
buchač
Tým ale nemyslíš nejakého slovenského vedca....či ?
Slovenskí vedci zistili, že poldeci slivovice každé ráno je nielen zdravé, ale aj málo.
5 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ja mám dosť zlú skúsenosť v rodine, pri prvom a jedinom očkovaní v živote proti chrípke, takže akékoľvek ponúkané ďalšie budem konzultovať s doktorom. Týmto nikoho od očkovania neodrádzam, je to každého slobodné rozhodnutie.
5 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

normálne by som napísala chlapi, chlapci ... ale v tejto situácii môžem len pubertiaci ... včera som pozerala film z prostredia Afganistanu ... strašné, ale presne tam mi to celé zapasovalo ... ten slovník ako z hrozného filmu ... takže pubertiaci, dajte sa vypchať a zalezte všetci, až kým nedospejete
5 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
.
IMG-20210311-WA0004.jpg  
5 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

BXLmiami
Prečítaj si moje príspevky.Od začiatku to píšem-každý má svoje práva.Aj tvoj zamestnávateľ,aj letušky a piloti,aj hotely,aj poistovne.Covid pas sa to právo každého na to aby ho nezaočkovaný nenakazil,prípadne aby zamestnávateľ kvôli jednotlivcovi nemusel odstaviť prácu nazavalo len teraz.
zaočkovaný neznamená že nie je prenášačom vírusu
5 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

ja už tomuto ozaj nerozumiem.. téma má názov Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo.. a koľkokrát tu omylom nakuknem, len samé "overené" táraniny, zbytočné úvahy a konšpirácie.. akoby toho nebolo dosť na iných stránkach.. na čo je toto dobré? tentoraz myslím na rozpravy o očkovaní, vakcínach.. amen..
5 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

misoft
veronikasad
http://link.azet.sk/?i9=68940b2f8f44...ulych-mesicich

zaujalo ma - aj keď buchač nemá rád české stránky ...
Hmmmm.... takže obľubuješ HOAXy? To som teda nevedel!
Dušan, nes.r ma, žiadne hoaxy nešírim. Zháňam informácie o očkovaní, keď mi ich odmietajú poskytnuť lekári ... Vôbec neviem čo je to za stránku ...
5 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Irituje ma, keď sú ľudia manipulovaní politikmi, "novinármi" či médiami, že ide o lotériu.
Pritom každý normálny človek vie, že lotéria je niečo celkom iné:
lotéria, -ie žen. r. druh hry, založenej na náhode, pri ktorej vyhráva majiteľ lósu, ktorého číslo sa vytiahlo
https://slovnik.aktuality.sk/pravopi...q=lot%C3%A9ria
Preto sa ani v samotnom štatúte tento termín neuvádza, keďže aj na MF toľko vedia, že ide o súťaž o finančnú odmenu (s podmienkami). A že súťaž nerovná sa lotéria.
Zato je tam zreteľne uvedené, že "Databázou očkovaných sa na účely tohto štatútu rozumie databáza fyzických osôb zaočkovaných proti COVID-19 vedená NCZI".
Čo bránilo tomu (keď už to "musí" byť), vyžrebovať v priamom prenose výhercov za účasti notára rovno z tejto databázy, bez akejkoľvek ďalšej registrácie, šaškovania a diskriminácie (zrakovo, sluchovo či rečovo handicapovaných alebo jednoducho profesií, ktoré pracujú na smeny či sú v službe a nemôžu v nedeľu večer sedieť pred televízorom, lebo ako sa ukázalo, net nestačí)? Žeby - zdravý rozum? A špajza už nie je prázdna?
5 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Včera v správach - čašníci v akcii - kontrola OTP (očkovaní, testovaní, "prekonavší").
Akú šancu má personál zistiť, či covid preukaz, ktorý mu hosť/zákazník strčí pod nos (v mobile či na papieri), patrí naozaj dotyčnému? Nijakú, keďže nemá právo identifikovať ho podľa OP, nakoľko požiadať o nahliadnutie doň smie len pri predaji alkoholu pri podozrení, že ide o osoby mladšie ako 18r.
V iných službách ani to...
Celé zle... Niečo je zhnité v tomto štáte slovenskom...
5 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Hodím mimo politiky.
Lalala, čože som ja dostala.
Cezplotový máčik, bude na koláčik.
Dal mi sused, dostávali v družstve.
5 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

BXLmiami
lujza.j
Po pápežovi..už len čierna farbicka po ruke asi...a všetko zavrú....
Vojeby s hospit.pacosmi sa už pomaly rozbiehajú....
Lujza,nechceš prísť pomôcť na covidový urgent aspon raz za čas ak to zase vypukne?
Lujza, moja priateľka už pracuje na covid oddelení ako dobrovoľníčka, určite máš záujem o takúto dobročinnosť, nakontaktujem ťa na priateľku, nadýchaš sa tatranského vzduchu .....
5 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

lujza.j
Fíha ako osy....
som rada,že každý z nás pozná niekoho čo robí covid odd.,tak každý vieme .....
Už sa asi zabudlo ako sa v nemoc.Kežmarku hľadali covid pacosi....a už by sa hľadali aj teraz...len v inom meste..
Lujza,mne je absolutne jedno čo robíš a nerobíš,či sa očkuješ testuješ alebo neočkuješ netestujes,absolutne mi je to fuk.Tvoje telo,Tvoje zdravie Tvoje rozhodnutie a ja som naozaj posledná ktorá by komentovala práve toto.Ale v tejto lokalite medzi novembrom a februárom malo 90% rodín Coronu,mali sme fakt všetci plné ruky práce a pár ľudí aj mladých okolo mňa na to zomrelo,kolegyňa v piatok vstala a rovno z ordinácie do nemocnice v nedelu bolo po nej tak mi nevykladaj nič o vymýšľaní.Doteraz máme plné ambulancie -chronicky ustatí,necítia sa dobre,neudýchajú ani pol hodinu,v hrstiach letia vlasy atd atd.Takže hovor si čo chceš ale Covid existuje a Bohužiaľ existovať bude.A to že to nechceš akceptovať je smiešne.A preto ťa posielam na covidový urgent si bývalý policajt a zídeš sa tam.
5 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Mohol aspon na polrok.Možno by pár detí chcelo aj študovať a nie sa živiť len ako influenzeri.
5 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Toto hádam nie je hoax.
https://www.nspbr.sk/web/oznam-k-tes...sp-brezno-n-o/
5 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Tak potom nie je hoax ani toto:

https://www.facebook.com/cestazazdra...4258584836393/

Konečne by sme všetci mali pochopiť, že každí má právo na svoj názor či áno, nie, alebo či ešte vyčkať. Všetci by sme mali mať právo rozhodnúť sa bez nátlaku a vzájomného urážania, odsudzovania. Každý jeden má svoje dôvody. Je absurdné kam až ľudstvo dospelo. Podľa dnešnej morálky je potrebné zadeliť každého do jedného, alebo druhého tábora. No a potom tieto tábory postaviť proti sebe a poza bučky manipuláciou docieliť, nech začnú medzi sebou bojovať pomaly na život a na smrť. Je strašné, ako sa dá s oboma stranami manipulovať.
5 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Asi sa tu dosť mazalo. Chcela som reagovať na korelin príspevok, no než som prišla z humna zmizol. Chcela by som sa teda opýtať tu diskutujúcich odborníkov na potraty, kto pozná pocity ženy po potrate a kto jej dal mínusku. Bola som dosť dlho spolupacient na rizikovom tehotenstve mnohých známych žien z roboty aj z dediny a vedela by som o tom dosť povedať. Dokonca to zle vplývalo aj na mňa ako čakateľku na prvé bábätko a museli ma preložiť na inú izbu. Je síce pravda, že pre niektorú je to ako natrieť si masť na krajec chleba.
6 1
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

no musím skonštatovať ..... že mňa aj celkom potešilo (teší ma), že nemám ten fasabuk, nedávam súhlas na stránkach, takže si nemôžem už pomaly prečítať skoro nič .... ale aspoň sa nedostanem ku všetkým tým nenávistným a všelijakým iným komentárom - a nechýbajú mi. Veď aj tu na porade je ich v poslednej dobe už veru dosť - a úplne zbytočných!
Aby sa človek už odsrtihol od internetu úplne .... (keby sa podarilo)
Želám pekný večer!
5 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Platí aj u nás. Toľko pravdy v jednom obrázku :-))
Ale najdôležitejšia a najpodstatnejšia je tá posledná veta.
Covid.jpg  
5 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

letavizu 1
majkii
viacerí poraďaci sme sa na poradu prihlásili pred viac ako dekádou, dekádou a pol s cieľom dávať dobré rady. Rešpektovali sme etiku porady a pravidlá tohto webu, občas sme uleteli, ale vždy sme sa rešpektovali. Nemám pocit, že by moderátori alebo admin musel mazať príspevky porušujúce etiku alebo pravidlá, Mnohých poraďákov som si vážil, dnes ale vidím dve kaviarenské témy plné hejtu, fabulácii, lži a nazdieľaných hoaxov. Nerozumiem čo sa stalo, časť tých poraďákov, ktorí dávali dobré a užitočné rady a zdieľali svoje skúsenosti ľuďom, ktorí to potrebovali, dnes hejtujú neplnoletú modelku, lebo je dcéra prezidentky, vedcov, ktorí prezentujú výsledky vedeckých štúdii, lekárov, ktorí v prvej línii zachraňujú životy, ako keby zabudli s akým posolstvom sa na poradu prihlásili. Vyplakávajú nad zmazanými príspevkami zdieľanými hoaxami, možno by nezaškodilo pripomenúť si pravidlá porady. Admin alebo moderátor má právo vymazať príspeky "ktoré sú v rozpore pravidlami Porady. Napríklad reklama, spam, vulgárne a urážajúce príspevky, nepravdivé informácie a pod.", Namiesto fňukania nad vymazanými príspevkami odporúčam zamyslieť sa nad tým prečo boli vymazané.
Ešte jedna poznámka, v kaviarni by som očakával, že sa ľudia rozprávajú od dobrých témach, zážitkoch alebo pozitívnych udalostiach. Táto je čudná kaviareň, čítam tu táraniny, negativizmus, zlobu, frustráciu a nenávisť
Az sa zobudis , zistis ze uz nezijeme v demokracii, zijeme v totalite aka tu nikdy nebola , potitici , sami mafian a nam uz ide o krk , zachvilu budeme bojovat o holu existenciu a
o holy zivot, Dakovat za to mozme prave aj spominanym ludom ako je nasa rezidentka a jejpodareny potomok. Tebe je jedno ze to platime z nasich dani ? ze okradaju aj nase deti? ze im kradnu buducnost. Mne to jedno neni a nebudem sa spravat slusne k tymto ani nzvat sa to neda , slusne sa treba spravat k slusnym ludom , toto su z prepacenim hovada.
Ej ale niekto má krátku pamäť. Stačí len pozrieť napr. takých 12 rokov dozadu, kto nám tu vládol. Už zrazu nevadia ctihodní ľudia , ktorí si pomáhali spoluprácou s najhoršími mafiánmi tej doby. Rozkrádali sofistikovanými spôsobmi a ľudom do tváre vedome klamali? Terazky neobhajujem terajších aj oni majú svoje chyby ale nič nie je čierno biele. Nikdy ani nebolo. Ale ono je najlepšie kydať na hocikoho(vládu, parlament, lekárske kapacity...) a tak málo by stačilo. Pozrieť sa v prvom rade na seba, či som a čo som urobil dobrého. Staré známe, nikdy neohovorí lepší.
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať