Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nemam zaujem sa s tebou dotahovat a nemam dovod klamat, mysli si, co chces.

Pisala som, ako berie bolestive pripady, ale ked pojdem na preventivku, tak sa opytam, ci to plati este stale.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

alaya1
Nemam zaujem sa s tebou dotahovat a nemam dovod klamat, mysli si, co chces.

Pisala som, ako berie bolestive pripady, ale ked pojdem na preventivku, tak sa opytam, ci to plati este stale.
Tak sa pozri na jej webstranku. Ordinacny rozvrh by tam mohla mat...
PS: vidim, ze nepodstatnu tabulecku si uz doplnila, tak doplnim aj ja. Mal som bolestivy zub 11 rokov, az v 2018 isiel von.
Bolestivy zub moze znamenat nevyznamne pobolievanie ktore "ma cas". Ja pisem o zube, ktory sa "zapali" cez noc. To su tie opuchnute lica v ambulancii a nie planovana oprava kazu.
Naposledy upravil Nandrolon : 17.02.19 at 10:35
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Tweety
buchač
Terezia13
buchač
Terezia13
toto ma skôr rozplakalo - úplne tvrdá realita
Sorry...ale to fakt vážne ???

áno, veľmi
Smajlíky neberiem v úvahu...ale len podotknem moju skúsenosť predchádzajúcich troch týždňov.
Deň 1 - návšteva u všeobecného lekára - výmenný lístok ... strávený čas 5 minút
- vyšetrenie u ortopéda - vyfasovanie receptu @ poukázanie na rehabilitáciu...strávený čas v čakárni a vyšetrenie cca 1 hodina
Deň 2 - objednanie na na vyšetrenie u rehabkového MUDr...strávený čas 5 minút
Deň 3 - vyšetrenie a stanovenie procedúr....strávený (objednaný na určitú hodinu) čas v čakárni a vyšetrenie cca 1/2 hodiny
Deň 4 - nástup na (presne určený čas) procedúry...počet procedúr 3 = 1/2 hodiny...bez čakania...z jednej na druhú.

P.S.:
Po rehabke bolo ešte také vyhodnotenie ... s poznámkou MUDr., že nie je problém procedúry zopakovať,,,samozrejme, že o nejakú dobu.

Takže ako je to s tou realitou ?
Lebo ja som vysmiaty jak lečo....
Zabudol si však napísať podstatu a to, že nechodíšt tam, kam bežný ľud. Isto do Vojenskej,či?
Ak myslíš na rehabku, tak je fakt, že sa jedná o LVN v KE....ALE jedným dychom dodávam, že táto nemocnica bola aj v čase najlepších čias spádovou nemocnicou pre okres...počas tých rokov som tam stretol na rôznych oddeleniach jednotlivcov, ktorí rozhodne neboli príslušníci ozbrojených zložiek.

Všeobecný nie je v LVN.
Ortopéd nebol v LVN nikdy, čiže som bol v bežnej poliklinike.
Môj zubár má svoju (neštátnu) ordináciu...čo z toho vyplýva je asi aj jasné.
DIA ordinácia je detto zariadenie, akurát tam nie sú žiadne doplatky.

LVN má v bývalej časti lôžkového oddelenia geriatriu...bývalý prednosta danej geriatrie bol nejakou rodinou s Paškom - šedou eminenciou zdravotníctva. Veľa nechýbalo a aj LVN by bola jeho...
Na bývalej interne je zasa oddelenie pre dlhodobo nemocných.

Takže asi tak dopadla LVN...z vychýreného zariadenia klesla teda fest.....škoda reči.
Naposledy upravil buchač : 17.02.19 at 11:43
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

... Alaya - pozeral som jej web, opuch ma volny 7.6. a vypadnutu vypln tiez..... chore.....
Som rad, ze u nas sa ziadne taketo individum nevyskytuje.
Rad by som vedel, keby to niekto "potreboval" na druhy den za 100-vku, ci by sa tiez drzala toho svojho rozpisu :-)))
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nandrolon
... Alaya - pozeral som jej web, opuch ma volny 7.6. a vypadnutu vypln tiez..... chore.....
Som rad, ze u nas sa ziadne taketo individum nevyskytuje.
Rad by som vedel, keby to niekto "potreboval" na druhy den za 100-vku, ci by sa tiez drzala toho svojho rozpisu :-)))
Preco myslis, ze je individum? Ma tolko pacientov, lebo ma taku pracu aku ma. Zmluvna je len asi 2 roky predtym nebola a mala cakacie doby takto. Nemyslim zeby uprednostnila samoplatcu, nakolko ZP preplaca len minimum nie je velky rozdiel. Nema ani prednostne osetrenia. U nas su lekari takto vytazeni, je to velke mesto, takze sa najskor presvec a potom nazyvaj cloveka klamarom.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Rezortne zdrav.zariadenia uz davno nie su rezortne...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Alaya - kazdy jeden lekar v SR ma pacientov viac ako dost. Mam dojem, ze prednostne vysetrenia su oficialne uz minulost, pricom v reale frcia dalej.
A dal som 2 varianty, mozno jej urobili ustupok, ked stat potreboval zabezpecit v Presove zubarov. Asi je to pre nu vyhodne byt zmluvna ako nezmluvna. U nas su aj taki aj onaki. Kazdopadne ceny ma velmi ludove v porovnani s nasimi. Darmo, adresa urobi svoje.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nandrolon
Alaya - kazdy jeden lekar v SR ma pacientov viac ako dost. Mam dojem, ze prednostne vysetrenia su oficialne uz minulost, pricom v reale frcia dalej.
A dal som 2 varianty, mozno jej urobili ustupok, ked stat potreboval zabezpecit v Presove zubarov. Asi je to pre nu vyhodne byt zmluvna ako nezmluvna. U nas su aj taki aj onaki. Kazdopadne ceny ma velmi ludove v porovnani s nasimi. Darmo, adresa urobi svoje.
Ludove ceny? To myslis vazne? Biela vypln s anestezou okolo 100 eur nie je ludova cena. Preto sa treba o chrup starat. Ale mas pravdu, kde sa ona so svojou adresou moze rovnat v vasim- zo svetovej metropoly. Majte pekny den priroda caka.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

alaya1
Nandrolon
Alaya - kazdy jeden lekar v SR ma pacientov viac ako dost. Mam dojem, ze prednostne vysetrenia su oficialne uz minulost, pricom v reale frcia dalej.
A dal som 2 varianty, mozno jej urobili ustupok, ked stat potreboval zabezpecit v Presove zubarov. Asi je to pre nu vyhodne byt zmluvna ako nezmluvna. U nas su aj taki aj onaki. Kazdopadne ceny ma velmi ludove v porovnani s nasimi. Darmo, adresa urobi svoje.
Ludove ceny? To myslis vazne? Biela vypln s anestezou okolo 100 eur nie je ludova cena. Preto sa treba o chrup starat. Ale mas pravdu, kde sa ona so svojou adresou moze rovnat v vasim- zo svetovej metropoly. Majte pekny den priroda caka.
Napisem to inac. Cim dalej od BA, tym lacnejsie.
Jeden zubar u nas, ktory ma tiez "narvate", extrakcia, rontgen, anesteza 220 eur. U mojho som platil asi 45 za to iste.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nandrolon
alaya1
Nandrolon
Alaya - kazdy jeden lekar v SR ma pacientov viac ako dost. Mam dojem, ze prednostne vysetrenia su oficialne uz minulost, pricom v reale frcia dalej.
A dal som 2 varianty, mozno jej urobili ustupok, ked stat potreboval zabezpecit v Presove zubarov. Asi je to pre nu vyhodne byt zmluvna ako nezmluvna. U nas su aj taki aj onaki. Kazdopadne ceny ma velmi ludove v porovnani s nasimi. Darmo, adresa urobi svoje.
Ludove ceny? To myslis vazne? Biela vypln s anestezou okolo 100 eur nie je ludova cena. Preto sa treba o chrup starat. Ale mas pravdu, kde sa ona so svojou adresou moze rovnat v vasim- zo svetovej metropoly. Majte pekny den priroda caka.
Napisem to inac. Cim dalej od BA, tym lacnejsie.
Jeden zubar u nas, ktory ma tiez "narvate", extrakcia, rontgen, anesteza 220 eur. U mojho som platil asi 45 za to iste.
Jasne, ked islo o stomatochirurgicky zakrok. No a ze u nas nic nie je- aspon podla niektorych lacni zubsri su.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

alaya1
Nandrolon
alaya1
Nandrolon
Alaya - kazdy jeden lekar v SR ma pacientov viac ako dost. Mam dojem, ze prednostne vysetrenia su oficialne uz minulost, pricom v reale frcia dalej.
A dal som 2 varianty, mozno jej urobili ustupok, ked stat potreboval zabezpecit v Presove zubarov. Asi je to pre nu vyhodne byt zmluvna ako nezmluvna. U nas su aj taki aj onaki. Kazdopadne ceny ma velmi ludove v porovnani s nasimi. Darmo, adresa urobi svoje.
Ludove ceny? To myslis vazne? Biela vypln s anestezou okolo 100 eur nie je ludova cena. Preto sa treba o chrup starat. Ale mas pravdu, kde sa ona so svojou adresou moze rovnat v vasim- zo svetovej metropoly. Majte pekny den priroda caka.
Napisem to inac. Cim dalej od BA, tym lacnejsie.
Jeden zubar u nas, ktory ma tiez "narvate", extrakcia, rontgen, anesteza 220 eur. U mojho som platil asi 45 za to iste.
Jasne, ked islo o stomatochirurgicky zakrok. No a ze u nas nic nie je- aspon podla niektorych lacni zubsri su.
Za tu bielu plombu by si u nas platila mimo dedinskych zubarov min o 50% viac, samoplatcov ani nespominam. No nic, valim...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
alaya1
Nandrolon
Alaya - kazdy jeden lekar v SR ma pacientov viac ako dost. Mam dojem, ze prednostne vysetrenia su oficialne uz minulost, pricom v reale frcia dalej.
A dal som 2 varianty, mozno jej urobili ustupok, ked stat potreboval zabezpecit v Presove zubarov. Asi je to pre nu vyhodne byt zmluvna ako nezmluvna. U nas su aj taki aj onaki. Kazdopadne ceny ma velmi ludove v porovnani s nasimi. Darmo, adresa urobi svoje.
Ludove ceny? To myslis vazne? Biela vypln s anestezou okolo 100 eur nie je ludova cena. Preto sa treba o chrup starat. Ale mas pravdu, kde sa ona so svojou adresou moze rovnat v vasim- zo svetovej metropoly. Majte pekny den priroda caka.
Napisem to inac. Cim dalej od BA, tym lacnejsie.
Jeden zubar u nas, ktory ma tiez "narvate", extrakcia, rontgen, anesteza 220 eur. U mojho som platil asi 45 za to iste.
za 240 (extra 2 zuby, rontgen, anestéza a osadil mi aj implantát č. 8, včetne odstránenia nití po 10 dňoch
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Bolestive pripady- bolavy zub.....to uz nie je do 9h?!
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

od 25,25 min je to zaujímavé, poučné, ako na to....

http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14108/179637#1274
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

lujza.j
Bolestive pripady- bolavy zub.....to uz nie je do 9h?!
Ak, človeka rozbolí zub v noci, a ozaj bolí, ponáhľa sa, prípadne s doprovodom sa ponáhľajú, aby u zubára prví boli. Do 9,00 hod. ho zubár vybaví. Ak ho začne bolieť 9,01 hod.? Ak sa zubár nad ním nezľutuje maximálne 24 hod. si niektoré citoslovcia opakuje. No niekedy si aj na iné slovné druhy spomenie, či nie?
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

nehádajme sa, toto vôbec nevyriešime, jednoducho je lekárov viditeľne menej, nemocníc oveľa menej, pacientov enormne pribúda u všetkých lekárov a tak lekári asi nemajú inú možnosť LEN si s pacientom robiť čo chcú, ľudskosť už dávno nie je v móde
Naposledy upravil Terezia13 : 17.02.19 at 18:08
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Terezia13
nehádajme sa, toto vôbec nevyriešime, jednoducho je lekárov viditeľne menej, nemocníc oveľa menej, pacientov enormne pribúda u všetkých lekárov a tak lekári asi nemajú inú možnosť LEN si s pacientom robiť čo chcú, ľudskosť už dávno nie je v móde
Hlavne, že študentov medecíny je jak nasranô...a mizivé %% po skončení školy ostane na Slovensku...a aj tí sa drbú len a len do Vally.
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

buchač
Terezia13
nehádajme sa, toto vôbec nevyriešime, jednoducho je lekárov viditeľne menej, nemocníc oveľa menej, pacientov enormne pribúda u všetkých lekárov a tak lekári asi nemajú inú možnosť LEN si s pacientom robiť čo chcú, ľudskosť už dávno nie je v móde
Hlavne, že študentov medecíny je jak nasranô...a mizivé %% po skončení školy ostane na Slovensku...a aj tí sa drbú len a len do Vally.
je to smutné, ale je to tak, tu vyštudujú a "pome" za lepším
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Terezia13
je to smutné, ale je to tak, tu vyštudujú a "pome" za lepším
Hm....

" Uchádzači prijatí na denné vojenské bakalárske štúdium na AOS sa stávajú profesionálnymi vojakmi v prípravnej štátnej službe. Profesionálnemu vojakovi v prípravnej štátnej službe patrí služobný plat vo výške 50% hodnostného platu vojaka 2. stupňa v 1. platovom stupni.
Štúdium je bezplatné. Bezplatne je poskytované aj ubytovanie a stravovanie počas štúdia.
Študenti sa písomnou dohodou zaväzujú zotrvať po skončení prípravnej štátnej služby v služobnom pomere profesionálneho vojaka v dočasnej štátnej službe po dobu 9 rokov a zároveň v prípade neúspešného ukončenia štúdia uhradiť náklady vynaložené na materiálne a finančné zabezpečenie počas jeho štúdia. "
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

no práve, veľakrát som myslela na to, že by sa aj študenti iných vysokých škôl - hlavne ale medicíny - mali nejako takto zaviazať
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať