Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
buchač
korela
Oni aspoň zatiaľ a pochybujem, že by vôbec mali niekedy záujem prekročiť hranice Slovenska ako títo
https://www.ta3.com/clanok/1070956/d...m-madarom.html
" Podpredseda extrémne pravicovej strany Jobbik otvoril v Dunajskej Strede svoju kanceláriu. Chce v nej prijímať Maďarov, ktorí žijú na Slovensku. István Szávay tvrdí, že ako poslanec maďarského parlamentu na to má nárok. "

Teda dosť sila.
Si ani neviem predstaviť, čo by sa udialo so slovenským poslancom (na strane vonkoncom nezáleží), ak by si niečo také dovolil.

...a maďari samotní ? Škoda reči.
čo máš proti maďarom...? keby neboli až sem dokočovali, ani guláš nevaríme
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

bettylou
bjuty smis
Ja ich nenazyvam fasistami...ani nie su...
Su to náckovia....
nácko - pôvod slova z latinčiny nacio - národ
Však píšem národovec :-)
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

buchač
korela
Oni aspoň zatiaľ a pochybujem, že by vôbec mali niekedy záujem prekročiť hranice Slovenska ako títo
https://www.ta3.com/clanok/1070956/d...m-madarom.html
" Podpredseda extrémne pravicovej strany Jobbik otvoril v Dunajskej Strede svoju kanceláriu. Chce v nej prijímať Maďarov, ktorí žijú na Slovensku. István Szávay tvrdí, že ako poslanec maďarského parlamentu na to má nárok. "

Teda dosť sila.
Si ani neviem predstaviť, čo by sa udialo so slovenským poslancom (na strane vonkoncom nezáleží), ak by si niečo také dovolil.

...a maďari samotní ? Škoda reči.
Akí Maďari? Veľká väčšina sú pomaďarčení Slováci alebo iné národnosti. Asi takto ak Slovák žije v Čechách zaručene začne říkat a už je čehúň Ak sa na juhu rozpráva Slovák tam bývajúci a pomaďarčený Slovák určite sa budú rozprávať po maďarsky a už je madarón . Viem o čom píšem. Ak sa bavia dvaja južní Slováci o názvoch obcí a miest na stopro použijú názvy z dôb uhorských (teda platných pred sto rokmi). A to nemám nič proti žiadnemu národu a jeho tradíciám, len je to kritika do vlastných radov.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bettylou
čo máš proti maďarom...? keby neboli až sem dokočovali, ani guláš nevaríme
Ja ? Šak nič...pokiaľ ich nevidím, nepočujem.
-------------------------
Ako je to s tým gulášom?

Mnoho ľudí má v podvedomí zakódovaný „maďarský guláš“ ako typické maďarské jedlo. História však hovorí svoje a pravda je taká, že tento guláš obľubovaný Maďarmi pôvodom vôbec nie je maďarské jedlo! Vyjadruje to už sám názov. Slovo guláš sa skladá z dvoch slov tureckého pôvodu „gul“ a „as“. Po preklade zistíme, že to znamená mäso pripravené pre vojakov. Viaže sa to na udalosť keď sa varil tento pokrm tureckému vojsku pri obliehaní miest Budín a Pešť. Do jedla sa pridávali tiež štipľavé papričky, ktoré mali vojakom chrániť organizmus pred zažívacími problémami. Maďari na seba nenechali dlho čakať, vyšľachtili zvláštny druh štipľavých paprík, ktoré však mali lepšiu a jemnejšiu chuť a jedlo si privlastnili.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

bettylou
bjuty smis
Ja ich nenazyvam fasistami...ani nie su...
Su to náckovia....
nácko - pôvod slova z latinčiny nacio - národ
no ono je ten pôvod z trochu dlhšieho

národný socializmus...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

korela
bjuty smis
Nandrolon
Bjuty, čo máš proti uniformám? Však sú parádne!
:-)))))))))))))))
nic
Len nechapem, preco si to nechcete priznat...
Oni aspoň zatiaľ a pochybujem, že by vôbec mali niekedy záujem prekročiť hranice Slovenska ako títo
https://www.ta3.com/clanok/1070956/d...m-madarom.html

Čo povieš na tieto mundúry a ich názorovú orientáciu?
http://www.outono.net/elentir/2019/0...-viktor-orban/

ja ?

to so opýtaj ich fanúšikov
máš ich tu dosť.....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bjuty smis
korela
bjuty smis
Nandrolon
Bjuty, čo máš proti uniformám? Však sú parádne!
:-)))))))))))))))
nic
Len nechapem, preco si to nechcete priznat...
Oni aspoň zatiaľ a pochybujem, že by vôbec mali niekedy záujem prekročiť hranice Slovenska ako títo
https://www.ta3.com/clanok/1070956/d...m-madarom.html

Čo povieš na tieto mundúry a ich názorovú orientáciu?
http://www.outono.net/elentir/2019/0...-viktor-orban/

ja ?

to so opýtaj ich fanúšikov
máš ich tu dosť.....
Nemám slov.
1 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

aj ty medzi ních patríš ?
prečo tu ten odpad zase kopíruješ, keď nemáš slov ?
daj radšej, čo ťa potešilo...
Naposledy upravil bjuty smis : 28.09.19 at 15:31
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No... mojej 3/4 sa podaril "husársky" kúsok. Vyštrbila keramický nôž. Slúžil 6 rokov - poctivo, bezchybne. A ona sa rozhodla ním prerezať mäso s kosťou! Kosť vydržala - nôž šiel do koša.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Možno ..., keby bola keramická ...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


Nemám taký veľký kôš....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

misoft

Nemám taký veľký kôš....
Ja ked vidim ako sa u nas otvaraju zavaraninove flase spickami keramickych nozov, tak ma ide trafit. Mal som 1 schovany v spalni, ktory som iba ja pouzival, uz aj ten ma odlomenu spicku...
PS: inac od urciteho casu uz v kuchyni nepouzivame sekeru, ale najhrubsie kosti japonska pila z Lidlu reze ako maslo, az je to neuveritelne.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
japonska pila z Lidlu ....az je to neuveritelne.
Že japonská píla z Lidlu... ....to je fakt na neuverenie...
Keby si aspoň napísal, že pílka a nie píla.


P.S.:
Keramické nože sú len módny hit... je to shit.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

misoft

Nemám taký veľký kôš....
Kosť ...
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Nandrolon
misoft

Nemám taký veľký kôš....
Ja ked vidim ako sa u nas otvaraju zavaraninove flase spickami keramickych nozov, tak ma ide trafit. Mal som 1 schovany v spalni, ktory som iba ja pouzival, uz aj ten ma odlomenu spicku...
PS: inac od urciteho casu uz v kuchyni nepouzivame sekeru, ale najhrubsie kosti japonska pila z Lidlu reze ako maslo, az je to neuveritelne.
Ani zadarmo by som ho nebral. V spálni? Možno žena z bezpečnostných dôvodov ... aby si sa nezaujímal o špičku, ale o ...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Buchač, samozrejme som myslel tú malú japonskú pílku, nie pílu, to som z nepozornosti napísal.
Čo sa týka keramiky, tak som celkom jej fanúšik. Ak by som chcel také ostrie na klasike, tak cena tej klasiky by bola X krát vyššia a hlavne ovocie a zeleninu už krájam iba keramikou. Taktiež mäso ide odblaňovať parádne. Ale je to aj tým, že osobne sa priznám že moc dobre brúsiť nože neviem.
Niekedy sa podarí, inokedy nie. Myslím brúsenie na kameni, taký brúsny kváder...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
tak cena tej klasiky by bola X krát vyššia
...
Ale je to aj tým, že osobne sa priznám že moc dobre brúsiť nože neviem.
Niekedy sa podarí, inokedy nie. Myslím brúsenie na kameni, taký brúsny kváder...
Klasik by povedal ..." Nie som natoľko bohatý, aby som kupoval lacné veci ".
----------------
Tak sa uč...
To ani kosu nevieš nabrúsiť ???

Kúp si hento, nabrúsi s tým aj úplný laik.
https://www.google.com/search?client...TmJDOAQ4dUDCAY

P.S.:
Moje produkty ti ani neponúkam...nedoplatil by si sa.
...a účtovníci (ako som zistil) sú lakomí...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
..........................................


P.S.:
Keramické nože sú len módny hit... je to shit.
Uhol pohľadu.... ty vieš nože robiť. Ja napr. aj zemiaky čistím keramickou škrabkou - možno budeš konštatovať, že íčovina - kovová si nikdy neudržala dobré ostrie a časom neskrojila šupu, ale ju zoškrabovala. Keramická (zatiaľ u mňa) čistí dobre. Nôž (neborák), tým som krájal mäso na rezne, chlieb, syr a keď bolo potrebné tak i paradajku som dokázal nakrájať na tenké plátky. Z karé som robil rovnomerné šnicle a stačilo na to nožom len 2-3 potiahnuť. Dokáže to kovový nôž po 6-tich rokoch bez OSTRENIA? Pochybujem!
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

buchač
Nandrolon
tak cena tej klasiky by bola X krát vyššia
...
Ale je to aj tým, že osobne sa priznám že moc dobre brúsiť nože neviem.
Niekedy sa podarí, inokedy nie. Myslím brúsenie na kameni, taký brúsny kváder...
Klasik by povedal ..." Nie som natoľko bohatý, aby som kupoval lacné veci ".
----------------
Tak sa uč...
To ani kosu nevieš nabrúsiť ???

Kúp si hento, nabrúsi s tým aj úplný laik.
https://www.google.com/search?client...TmJDOAQ4dUDCAY

P.S.:
Moje produkty ti ani neponúkam...nedoplatil by si sa.
...a účtovníci (ako som zistil) sú lakomí...
Tak to pozor. Kosím odmalička a tú viem aj naklepať a aj nabrúsiť. Dokonca som si pri brúsení ako 12 ročný odfaklil skoro pravý ukazovák. Doteraz mám veľkú jazvu, lebo malo sa to šiť, keď sa koža stiahla po reze do strán.
edit: pozerám ten satanov stroj tak to asi zase ja lepšie nabrúsim. Ale ako hovorím, brat to dokáže nabrúsiť ako žiletku, ja nie.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

misoft
buchač
..........................................


P.S.:
Keramické nože sú len módny hit... je to shit.
Uhol pohľadu.... ty vieš nože robiť. Ja napr. aj zemiaky čistím keramickou škrabkou - možno budeš konštatovať, že íčovina - kovová si nikdy neudržala dobré ostrie a časom neskrojila šupu, ale ju zoškrabovala. Keramická (zatiaľ u mňa) čistí dobre. Nôž (neborák), tým som krájal mäso na rezne, chlieb, syr a keď bolo potrebné tak i paradajku som dokázal nakrájať na tenké plátky. Z karé som robil rovnomerné šnicle a stačilo na to nožom len 2-3 potiahnuť. Dokáže to kovový nôž po 6-tich rokoch bez OSTRENIA? Pochybujem!
Zemiaky škrabem klasikou, hentú keramickú mám doma, ale to by som škrabal pol dňa a zrejme aj kožu na prste. Klasikou ho mám za pár sekúnd hotový.
Keramické nože používam už vyše 10 rokov a nikdy neboli brúsené.
Keď krájam mäso na sušenie, tak výlučne tenkým keramickým, ten reže ako žiletka.
Mal som v ruke na návšteve aj taký veľký, hrubý a ťažký keramický, ostrý ako sviňa ale tá váha ma prekvapila. Ale zase kdesi bolo video, ako takým veľkým postupne presekol pivovú fľašu na stojáka kolmo dole bez ujmy. Taký zatiaľ nepotrebujem, mačetu mám zatiaľ kovovú :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať