Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

bjuty smis
prečo podnikateľ ?
opýtaj sa misofta, koľko platí štát....
a tu vôbec nejde o tých 580, pre zamestnacov...
Hmmm.... žeby cca 470€? Toľko dostane na ruku po odpočítaní všetkých odvodov..... Cca 100€ ešte ani neuvidí a už cáluje štátu, poisťovniam....

Moja dostane teraz 430€.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
typické svinstvo zlepenca ..ale úderka zase na to skočila
Už predchádzajúci príspevok smeroval k tomuto vyčísleniu...takže som len čakal.
Ser teraz na zlepencov alebo na úderku.
Ser, ako som spomenul, aj na ten populistický cieľ.
...uvažuj inak, trebárs ako ja...a nie iba ja.

Manželka berie minimálku na páske a niečo keš. Do dôchodku ešte dva roky.
Akademická otázka znie..." Čo sa berie do výpočtu dôchodku ? "
Keďže odpoveď poznáme, tak je aj výsledok jasný.

...a ozaj...aj z tej minimálky sa nedá veľmi vyskakovať.
Rodina, kde robia obaja za také love, sa musí solídne obracať, aby z tej sumy vyžila...platba za byt, nejaká pôžička (prípadne ešte hypo), deti do školy, auto, strava, ošatenie...z mesiaca na mesiac = z ruky do huby.

Takže tých 40€ každý mesiac poteší...či ?
Srať na podnikateľov, urvú si aj tak inde a inak...to garantujem.
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

keby chcel ficov zlodejský zlepenec pridať zamestnacom, tak zníži odvody...
oni idú opačnou cestou....viac si dajú na kradnutie, ako najslabšie zarábajúcim...

ale ja som narážal hlavne na toto :

"Klub 500 je sklamaný z vládou schváleného návrhu. Nemáme nič proti samotnému zvyšovaniu minimálnej mzdy, ako [B]problematické vnímame prepojenie minimálnej mzdy na 42 iných právnych predpisov, v čom je Slovensko svetový unikát.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

buchač
Nandrolon
Ak podnikatel nie je schopny vyplacat tvorcom SVOJHO zisku ani 600 eur, tak nech to zabali a zamestna sa. Takych idiotov v podnikani netreba.
Máš tam chybu.
Nie jeden (česť výnimkám, aby som bol spravodlivý) nie že nie je schopný vyplácať...on nie je ochotný !
Lebo ochota končí pri schopnosti míňať na dovolenky a iné.
Samozrejme že takmer všetci do jedného sú schopní, ale ako píšeš, jednoducho si povedia načo. Ľudí je ako sračiek a vždy sa nájdu takí, ktorí budú robiť aj za 300 eur. Chválabohu dnes už legálne nemôžu. A práve pre túto náturu sa tu bude minimálka stále zákonom dvíhať, lebo keby padla, tak sa tu bude robiť za 300 eur. Srbi doma zarábajú okolo 200, takže stále by tu mali o polovicu viac.
Žiaľ, žiadna strana nemá v programe vrátiť migrantov tam, odkiaľ prišli a tým trochu dvihnúť cenu práce.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

bjuty smis
typické svinstvo zlepenca ..ale úderka zase na to skočila



Rast minimálnej mzdy prinesie živnostníkom a malým podnikateľom zvýšenie nákladov na hrubé mzdy o 75,5 milióna eur a na odvody do poistných fondov hradené zamestnávateľom o ďalších 26 miliónov eur.

Odvody poisťovniam a dane štátu pritom pohltia väčšiu časť z týchto peňazí. Centrum porovnalo štruktúru zvýšených nákladov na jedného zamestnanca pri zvýšení minimálnej mzdy na 580 eur. Z celkovej sumy zloženej zo zvýšenia mzdy o 60 eur a odvodov zamestnávateľa vo výške 21,12 eura, dostane zamestnanec 40,4 eura, pričom príspevok pre štát a poisťovne bude 40,72 eura
Nože mi povedz, aké náklady vzrastú podnikateľovi, ktorý napr. platí zamestnancovi 1000/mesačne. ??
Tým ostatným zlodejom, nech len pekne rastú!
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

bjuty smis
Nandrolon
143nora
Nandrolon
buchač
Je síce pravdou, že sa jedná o populistické a aj predvolebné riešenie...ale vždy lepšie, ako tie vláčiky zadarmiko.
Už dávno to mali urobiť...

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/c...l-s-odborarmi/
Dúfal som, že bude prekročených 600,-.

Pokiaľ to neplatíš ty, tak radšej nič NEPREKRAČUJ !
Ak podnikatel nie je schopny vyplacat tvorcom SVOJHO zisku ani 600 eur, tak nech to zabali a zamestna sa. Takych idiotov v podnikani netreba.
prečo podnikateľ ?
opýtaj sa misofta, koľko platí štát....
a tu vôbec nejde o tých 580, pre zamestnacov...
Ale, no nechajme to času, časom tu tiež budeme mať Hongkong.

A k tým vláčikom? Je to od 62+, aj od 62-, a 15+11?

Tí prví si to zaslúžia, budovali, no niektorí to ignorujú, dráha je im drahá. Tí druhí? Tým tu rozprávku o troch grošoch pripomenúť.

0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Žiaľ, žiadna strana nemá v programe vrátiť migrantov tam, odkiaľ prišli a tým trochu dvihnúť cenu práce.
Migrantov ani nespomínaj...

Pred časom (pár mesiacov nazad) som spomenul, že "automobilová veľmoc Slovensko " raz kľakne a Blava a iné mestá sa budú podobať na spôsob Detroitu.
Článok vraví o 10 rokoch, ale podľa mňa sú to tie optimistickejšie prognózy, realita príde možno aj skôr.
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/c...n=shp_rightbox

Tým chcem povedať to, že krajiny V4 sú proti umiestneniu migrantov...migranti sa tiež nejak (chvalabožku) nehrnú ku nám. No buzeranti z Bruselu už určite niečo vymyslia, aby došlo k opaku.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ja ale nemyslím tých migrantov na lodiach, ale migrantov, ktorí už teraz v každej väčšej fabrike pracujú v stovkách a ubytovaní sú väčšinou v nejakej nevyužitej budove pri danej fabrike...
Dnes som sa práve bavil s kolegyňami. Jedna dáva veľké množstvo svojich bločkov na PHM synovcovi, druhá všetky stavebné bloky druhej príbuznej.
Takže takto sa v SK podniká...
Ročne legálne niekoľko tisíc eur neoprávnene v daňových nákladoch. Z toho treba odpočítať jedných 20% ako okamžité uplatnenie DPH od štátu a zo zvyšku druhých 20% ako ojebanie štátu na dani z príjmu...
Už niekoľko rokov mám pocit na základe svojej profesie, že som ešte nenašiel podnikateľa v SR, ktorý by skutočne podnikal férovo podľa zákonov. Každý jeden odrbáva, niekto viac, niekto menej, ale hovorím, za 20r. praxe som ešte poctivého nevidel...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Ja ale nemyslím tých migrantov na lodiach, ale migrantov, ktorí už teraz v každej väčšej fabrike pracujú v stovkách a ubytovaní sú väčšinou v nejakej nevyužitej budove pri danej fabrike...
Predchádzajúci príspevok :

Odstavec prvý - o automobilkách je práve o tých zamestnancoch z Balkánu, Ukrajiny...
Čiže ak prídu prípadne o zamestnanie, nuž nie každý sa vráti nazad domov.
Takže si pripomeňme situáciu v Nemecku, kde žije už tretia generácia Turkov a ktorá robí bordel.

Odstavec druhý - čo nie je, môže byť...alebo bude ?

-------------------------------
...a tie ne/legálne daňové náklady ?
Pfujtajbl, mne stačí, čo čítam občas na Porade...a bičak sa mi otvára vo vrecku.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Uvidíš, že naši ak budú prepúšťať, tak manažéri budú mať naložené v nohaviciah a budú prepúšťať najskôr našich.
LEBO:
1. Kde pôjdu daní migranti?
2. Prepustí ho manažér, ak sa bude báť, že ho pred ubytovňou, ktorá je vedľa fabriky potme niekto dopichá nožom?
3. Prepustí ho manažér, ak sa bude báť, že mu jeho nalešteného tátoša odstaveného pred svojou kanceláriou niekto každý týždeň "vobjede klíčem"?
Ďalšia vec je, že by som sa rád pozrel, ale bohužiaľ nemám tú možnosť na výplatné pásky tých srbov, ukrajincov. Nech mi nikto nevraví, že im rôzni teamleaderi, supervízori a ostatní astronomickí funkcionári nebudú kradnúť hodiny, nebudú kradnúť plošné odmeny. Kto im to kedy odkontroluje? Kto im povie, na čo majú nárok a koľko majú mať za čo zaplatené?
Ti hovorím. Tí Srbi, Ukrajinci sú pre našich "drábov" vo fabrikách zlaté vajcia. Ale však karma tých "riaditeľov nočných stolíkov" raz dobehne, alebo sa to vráti až na deťoch, ako to často býva.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Keby to v závere nezaklincoval vetou "A ańo, nemali by ste chodiť večer domov o desiatej a nosiť krátke sukne,“ uzavrel Clarkson svoj stĺpček v The Sun."
Chodila som o takom čase z divadla už v pätnástich, peši 10 min. od MHD cez alej stromov, ktorých konáre siahali po zem, a nenapadlo mi sa v tých časoch potme báť.
A sukne? Čo s jej príspevkom má spoločné dĺžka sukní. Svojím spôsobom je to ekologické.
V podstate šíri pravdu, ja sama už nevidím čistú rieku, kedy ju uvidia moji vnuci? Už teraz decká nevedia, čo sú prirodzené potraviny, vzduch ...
Kto si môže spomenúť na chemičky iba na našom území spúšťané do výroby v 50. a neskorších rokoch, paráda, však?
Pokrok mohol ostať, ale nie za túto cenu.
Niet jednej zdravej rodiny.

Aký spôsob sa zvolil, to neriešim. Jedno je však fakt, že decko tak jednoducho nikto neodbachne.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
keby chcel ficov zlodejský zlepenec pridať zamestnacom, tak zníži odvody...
oni idú opačnou cestou....viac si dajú na kradnutie, ako najslabšie zarábajúcim...

ale ja som narážal hlavne na toto :

"Klub 500 je sklamaný z vládou schváleného návrhu. Nemáme nič proti samotnému zvyšovaniu minimálnej mzdy, ako [B]problematické vnímame prepojenie minimálnej mzdy na 42 iných právnych predpisov, v čom je Slovensko svetový unikát.
ktorú položku odvodov treba znížiť ?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A kua.... veď to bol ešte slušný.... ak by rozprával tak, ako zvykol (veď preto okrem iného s ním Top Gear skončil) - tak by si vypočula iný prejav, ale to by tu boli samé **********
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Keby to v závere nezaklincoval vetou "A ańo, nemali by ste chodiť večer domov o desiatej a nosiť krátke sukne,“ uzavrel Clarkson svoj stĺpček v The Sun."
Chodila som o takom čase z divadla už v pätnástich, peši 10 min. od MHD cez alej stromov, ktorých konáre siahali po zem, a nenapadlo mi sa v tých časoch potme báť.
A sukne? Čo s jej príspevkom má spoločné dĺžka sukní. Svojím spôsobom je to ekologické.
V podstate šíri pravdu, ja sama už nevidím čistú rieku, kedy ju uvidia moji vnuci? Už teraz decká nevedia, čo sú prirodzené potraviny, vzduch ...
Kto si môže spomenúť na chemičky iba na našom území spúšťané do výroby v 50. a neskorších rokoch, paráda, však?
Pokrok mohol ostať, ale nie za túto cenu.
Niet jednej zdravej rodiny.

Aký spôsob sa zvolil, to neriešim. Jedno je však fakt, že decko tak jednoducho nikto neodbachne.
Šak hej, v podstate šíri pravdu...ale je tam jedno veľké ALE.
To je niečo podobné, jak farán na kancli káže o cirkevných hodnotách...proste vodú káže, no chlastá jak dúha - v prenesenom význame.

Clarkson asi vie, o čom hovorí...vždy viac, ako si môžeme predstaviť.
Tými krátkymi sukňami a večernou hodinou myslel totiž na imigrantov a ich chovanie voči mladým ženám, dievčatám.

Sorry, ale spomínať chemičky na našom území z dôb 50tych rokov je od veci. To akože na Západe boli onakvejšie ?
To z pasie do dnešného dňa nepodpísali USA Kjótsky protokol...

Decko asi nik neodbachne, to je fakt.
Ale tlieskať postihnutému decku na pôde OSN je choré...
Naposledy upravil buchač : 02.10.19 at 21:41
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Dedičstvo otcov zachovaj nám pane!
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Celé Slovensko 24 hod. denne, okolie Slovnaftu na posledných troch riadkoch. Sledujem to občas od leta, zatiaľ jeho hodnoty nikdy nepredčili ostatné merané miesta.
http://www.shmu.sk/sk/?page=1&id=oko_imis

Hluk zo Slovnaftu je uvádzaný každý mesiac na
http://www.biskupice.sk/sk/Zivotne-prostredie.html
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
Keby to v závere nezaklincoval vetou "A ańo, nemali by ste chodiť večer domov o desiatej a nosiť krátke sukne,“ uzavrel Clarkson svoj stĺpček v The Sun."
Chodila som o takom čase z divadla už v pätnástich, peši 10 min. od MHD cez alej stromov, ktorých konáre siahali po zem, a nenapadlo mi sa v tých časoch potme báť.
A sukne? Čo s jej príspevkom má spoločné dĺžka sukní. Svojím spôsobom je to ekologické.
V podstate šíri pravdu, ja sama už nevidím čistú rieku, kedy ju uvidia moji vnuci? Už teraz decká nevedia, čo sú prirodzené potraviny, vzduch ...
Kto si môže spomenúť na chemičky iba na našom území spúšťané do výroby v 50. a neskorších rokoch, paráda, však?
Pokrok mohol ostať, ale nie za túto cenu.
Niet jednej zdravej rodiny.

Aký spôsob sa zvolil, to neriešim. Jedno je však fakt, že decko tak jednoducho nikto neodbachne.
Šak hej, v podstate šíri pravdu...ale je tam jedno veľké ALE.
To je niečo podobné, jak farán na kancli káže o cirkevných hodnotách...proste vodú káže, no chlastá jak dúha - v prenesenom význame.

Clarkson asi vie, o čom hovorí...vždy viac, ako si môžeme predstaviť.
Tými krátkymi sukňami a večernou hodinou myslel totiž na imigrantov a ich chovanie voči mladým ženám, dievčatám.

Sorry, ale spomínať chemičky na našom území z dôb 50tych rokov je od veci. To akože na Západe boli onakvejšie ?
To z pasie do dnešného dňa nepodpísali USA Kjótsky protokol...

Decko asi nik neodbachne, to je fakt.
Ale tlieskať drbnutému (postihnutému) decku na pôde OSN je choré.
Títo ľudia sa uplatnia na veľmi dobre platených a zodpovedných miestach, pretože im to väčšinou v určitých oblastiach dobre myslí. Ako nie tak dávno rozprávala o svojich kolegoch hostka Slovenka u Krausa, vysoké % jej spolupracovníkov sú autisti. Cca 80 alebo aj viac. Pracovala v Silicon Valley.
Keď si človek uvedomí, čím sa ktorá firma zaoberá, tak to so všetkými nebude až také zlé.

Adobe Systems, Advanced Micro Devices, Agilent Technologies, Altera, Apple, Applied Materials, BEA Systems, Cadence Design Systems, Cisco Systems, eBay, Electronic Arts, Google, Hewlett-Packard, Intel, Intuit, Juniper Networks, Knight-Ridder, Maxtor, National Semiconductor, Network Appliance, NVIDIA Corporation, Oracle Corporation, Siebel, Sun Microsystems, Symantec, Synopsys, Varian Medical Systems, Veritas Software, Yahoo! a iné

Ďalšími spoločnosťami v Silicon Valley sú (alebo boli):

Adaptec, Atmel, Cypress Semiconductor, Foundry Networks, McAfee, Netscape (dnes súčasť AOL), NeXT Computer Inc (dnes Apple), Palm, Inc., PalmSource, Inc., PayPal (dnes súčasť eBay), Rambus, Silicon Graphics, TiVo, VA Software (Slashdot), VeriSign a iné

Iné projekty
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Títo ľudia sa uplatnia na veľmi dobre platených a zodpovedných miestach, pretože im to väčšinou v určitých oblastiach dobre myslí.
Pane Bože...daj mi silu...

Títo ľudia SA UPLATNIA...čas budúci ... a bavíme sa o ľuďoch, čo sú už dospelí, na ktorých nie je vyvíjaný nátlak, ktorí nie sú ľahko ovplyvnení...atď.
Gréta je decko...čas prítomný...opak vyššie uvedenej vety.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela

Kto si môže spomenúť na chemičky iba na našom území spúšťané do výroby v 50. a neskorších rokoch, paráda, však?
Pokrok mohol ostať, ale nie za túto cenu.
Niet jednej zdravej rodiny.
Sorry, ale spomínať chemičky na našom území z dôb 50tych rokov je od veci. To akože na Západe boli onakvejšie ?
To z pasie do dnešného dňa nepodpísali USA Kjótsky protokol...


.
Ja som vychádzala z pamäte ešte u nás žijúcich ľudí, čo zažili otvorenie chemičiek, predpokladám, že všetky bez filtrov, všetko do ovzdušia, ľudia a príroda okolo nich trpela.
Čo z toho, že časť obyvateľstva sa v ich okolí monitorovala, nič. Ako ich vôbec mohli spustiť?
Samozrejme, že išlo o celý svet, veď príroda to zvládne.

Seveso 1976, Bhopál 1984 ... havárie v atómkach ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať