Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Darina1234
ja len tolko, nlady clovek mal pracu aj ked pociatocny plat nizky, ale mal perspektivu zvyšenia platu a mohol zacat život s rodinou, dnes veru prace niet a ked je, tak su otroci, do slova a do pismena
Darinka, to že musel každý pracovať, to je asi jediné pozitívum, ale doteraz som nepochopila, prečo vlastne nedovolili ľuďom vycestovať do zahraničia, preco na hraniciach strieľali a zabíjali tých ktorí chceli odísť na západ, ak sa niekomu podarilo utiecť tak rodina, ktorá tu ostala mala zo života veľké peklo.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
Buchač. Už si tu viackrát prezentoval, že ti vtedy bolo fajn. Ja ti to neberiem, ale ty tiež neber ľuďom ich iný názor a nehodnot ich . O ostatnom zbytočne, len ma udivuje koľko toho vieš o práci ŠTB
Ma udivuješ, že ma nepriamo obviňuješ zo spolupráce s ŠTB.
Čo viem, to viem...internet je krajina veľkých informácií.
Vidíš niekde, že by som ti upieral názor ?
alaya1
Darinka, to že musel každý pracovať, to je asi jediné pozitívum, ale doteraz som nepochopila, prečo vlastne nedovolili ľuďom vycestovať do zahraničia, preco na hraniciach strieľali a zabíjali tých ktorí chceli odísť na západ, ak sa niekomu podarilo utiecť tak rodina, ktorá tu ostala mala zo života veľké peklo.
Vycestovať, vycestoval nie jeden...úplne oficiálne. Akurát musel zaplatiť solídne love za to štúdium. Toto by som zaviedol aj teraz...zaplať za štúdium a páľ si do teplej prdele.

To spomenuté sledovanie ? Ako vravím, každá krajina sleduje tých svojich...
To, čo robil Joseph McCarthy v USA, to bolo asi v poriadku...či ?

Ja som doteraz nepochopil križiacke výpravy v mene kríža...desiatky tisíc mŕtvych, umučených, zavraždených...tiež som nepochopil podrobovanie si národov pod tým istým krížom.
...aj teraz v nie jednej krajine vládnu strany kresťanského zamerania.
Vrchol podrobovania si iných národov je EU...

Doteraz nepochopím, že jeden platil roky rokúce dane, no u lekára a v lekárni doplatky až do het. Ochorieť na dlhšiu dobu je likvidácia nie jednej rodiny.
Tiež som nejak nepochopil, že lekári za oných čias brali obálky jedna radosť...máloktorý býval v paneláku, máloktorý jazdil na Škodovke...


....a ozaj....to fakt jediné pozitívum bola tá povinnosť pracovať ?
Takže dnešná a vtedajšia kriminalita je vcelku porovnateľná...či ?
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Buchač, čo tu píšeš o križiackych výpravách. Veď ja som písala o ľuďoch, ktorí utekali na zapad , lebo tu nechceli žiť a tento štát to nechcel umožniť , keď to bolo tak super, prečo sa štát bál, že tí ľudia čo chcú tam sa nevratia sami späť, pritom ich odstrelili, odchytili, odsúdili, zničili a nikde som nenapísala ani nepriamo, že si eštebák . Ak ti to nepatrí, prečo to na sebe berieš. Ostatné veci neriešim, pre teba bola tá doba super, ale myslím si, že ani teraz sa nemáš zle. Myslím si, že konečne adekvátna zmena môže prísť až vtedy, keď vymrú všetci, ktorí si tú dobu pamätajú.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1
Buchač, čo tu píšeš o križiackych výpravách. Veď ja som písala o ľuďoch, ktorí utekali na zapad , lebo tu nechceli žiť a tento štát to nechcel umožniť , keď to bolo tak super, prečo sa štát bál, že tí ľudia čo chcú tam sa nevratia sami späť, pritom ich odstrelili, odchytili, odsúdili, zničili a nikde som nenapísala ani nepriamo, že si eštebák . Ak ti to nepatrí, prečo to na sebe berieš. Ostatné veci neriešim, pre teba bola tá doba super, ale myslím si, že ani teraz sa nemáš zle. Myslím si, že konečne adekvátna zmena môže prísť až vtedy, keď vymrú všetci, ktorí si tú dobu pamätajú.
K poslednej vete ... To je už nerealizovateľné. Sme inde.
A osobne som rada, že naša mama nám podrobne opisovala pomery, v ktorých vyrastala, vyrastali jej rodičia, a ja to rada zasa odovzdávam svojim deťom, práve preto, aby nezabudli a informácie sa rokmi nestratili.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1
buchač
https://uzitocna.pravda.sk/spotrebit...-s-rokom-1989/

Proste a jednoducho to bolo za socíku na hovno...drahota, malé platy, nik nemohol vycestovať, vykorisťovanie nakoľko musel každý robiť, nik nemohol ochorieť lebo sa za lieky a liečbu platilo....

Kuwa, čo sa ja za posledných pár dní nedozvedám...a je to z roka na rok horšie a horšie, blábol nad blábol.
A naozaj SUPER sa mali ti, ktori mali neviditeľné návštevy, telefonovať mohli len o počasí, o cestovani ani nehovorím. Bohu vďaka, že je už tomu koniec , aj keď to čo je teraz je tiež na veľkú figu. Nikdy nezabudnem na môj lietajúci index na skuske z MRH.
Všetci sme sa čudovali našej prednášajúcej, že sa o seba nebojí, pretože otvorene rozprávala ako sa veci majú, vrátane ekonomiky. Štyridsiatnička.
Vždy je všetko na jednotlivcovi, aký si zvolí prístup.
.
Keby sa nerozkradla republika, bola by tu dnes oveľa vyššia životná úroveň, a tiež, keby sa už v prvej porevolučnej línii dostali na rozhodujúce miesta v spoločnosti erudovaní ľudia. S tým, s čím som sa stretávala, bolo na zaplakanie.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Toľko omieľané byty.
Ak nebol k dispozícii podnikový či stabilizačný byt, každý trochu normálny rodič podľa profesného zamerania dieťaťa zapísal svoje dieťa do stavebného družstva. Stačilo v pätnástich rokoch života.
Kto si aj musel kúpiť byt za svoje, štát poskytoval manželom mladomanželskú pôžičku vo výška 30 tis.Kčs s úrokom 1 al. 2 %, s tým že za prvé dieťa sa odpisovalo z pôžičky 4 tis. Kčs za druhé 2 tis. Kčs. Alebo naopak. :-)
Vezmúc do úvahy výšku platov, nebol problém ju splatiť v pohode do desiatich rokov.
Najdrahšie družstevné 4 izb. stáli niečo cez 30 tis. Kčs.

Dnes sa mladí ľudia upíšu bankám pomaly na celý život = celoživotný stres počas pracovného procesu, posúva sa veková hranica pre založenie rodiny a príchod detí, štát nepodporuje rodiny, základnú bunku každej spoločnosti.
Dokonca sa dnes už vie, že súčasní mladí, ktorí si nezabezpečili doteraz svoje vlastné bývanie na hypotéku, ostáva po celý život žiť v podnájmoch. Keby išlo o štátne byty, bolo by to normálne, ale nie za dnešných okolností.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Raz tu popísala hubatá, ako si zarobila na svoj prvý byt iba z brigád!!! Počas školy.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

v europarlamente náckovia už začali bojovať za slovensko )

https://www.aktuality.sk/clanok/7403...i-pre-peniaze/
0 1
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Tak na SK sa vadí každý s každým.Ale dobre,že sa Radačovský do parlamentu dostal.
5 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
v europarlamente náckovia už začali bojovať za slovensko )

https://www.aktuality.sk/clanok/7403...i-pre-peniaze/
Ty si asi NEW URVÁLEK, keď najvyšší súd rozhodol že nie sú náckovia tak ty máš pravdu
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ono v tomto momente je to celkom jedno.Je jedna polovica ktorá chce SK chrániť a druhá,ktorá chce z neho spraviť Paríž či Brusel.Iné kritériá ma v týchto voľbách zaujimať nebudú.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
BXLmiami
Ono v tomto momente je to celkom jedno.Je jedna polovica ktorá chce SK chrániť a druhá,ktorá chce z neho spraviť Paríž či Brusel.Iné kritériá ma v týchto voľbách zaujimať nebudú.
A ide o to, ktorá polovica je väčšia.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

marjankaj
BXLmiami
Ono v tomto momente je to celkom jedno.Je jedna polovica ktorá chce SK chrániť a druhá,ktorá chce z neho spraviť Paríž či Brusel.Iné kritériá ma v týchto voľbách zaujimať nebudú.
A ide o to, ktorá polovica je väčšia.
skôr by som povedal ktorá viac kričí- tú viac počuť a to stačí
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

BXLmiami
Tak na SK sa vadí každý s každým.Ale dobre,že sa Radačovský do parlamentu dostal.
dal som ti plus

aj ja som si najprv myslel, že je to obyčajný kriminálnik....kokaín, velká hotovosť, ostrelovacia pušku, súdne podvody...

ale tým, že nepodlahol tlaku fica a mafie, ked rozhodol, že kiska bol poškodený ma prekvapil....
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

pavol54
bjuty smis
v europarlamente náckovia už začali bojovať za slovensko )

https://www.aktuality.sk/clanok/7403...i-pre-peniaze/
Ty si asi NEW URVÁLEK, keď najvyšší súd rozhodol že nie sú náckovia tak ty máš pravdu
to rozhodol kočner, nečítal si ?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

BXLmiami
Ono v tomto momente je to celkom jedno.Je jedna polovica ktorá chce SK chrániť a druhá,ktorá chce z neho spraviť Paríž či Brusel.Iné kritériá ma v týchto voľbách zaujimať nebudú.
a povieš nám aj, kto sú ta polovica ??
úderke je to jasné, to vidím, ale ja som teda nepostrehol tú tvoju polovicu...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
bjuty smis
a povieš nám aj, kto sú ta polovica ??
úderke je to jasné, to vidím, ale ja som teda nepostrehol tú tvoju polovicu...
Niekto je úderka a niekto uderený. Možno iba trochu ale zato presne.
2 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

marjankaj
bjuty smis
a povieš nám aj, kto sú ta polovica ??
úderke je to jasné, to vidím, ale ja som teda nepostrehol tú tvoju polovicu...
Niekto je úderka a niekto uderený. Možno iba trochu ale zato presne.
a ty oboje

alebo vieš, ktorá polovica chce zo slovenska brusel ?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

15:52Tlačovka Harabina sa po odchode Kotlebu zmenila na frašku. Novinári sa pýtali Harabina, prečo jeho strana ešte počas rokovaní poslala novinárom informáciu, že sa nedohodli. Harabin to poprel a tvrdí, že niekto mohol zmanipulovať e-mail jeho strany. „Cez ESET ste sa dostali do mojich poznámok,“ hovoril novinárom


)))))

ste zachránení ....
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
bjuty smis
marjankaj
bjuty smis
a povieš nám aj, kto sú ta polovica ??
úderke je to jasné, to vidím, ale ja som teda nepostrehol tú tvoju polovicu...
Niekto je úderka a niekto uderený. Možno iba trochu ale zato presne.
a ty oboje

alebo vieš, ktorá polovica chce zo slovenska brusel ?
Neviem a ani ma to nezaujíma.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať