Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Takže ešte raz ?....rozpíšem aj pre podliaka.
Nepozerám teraz na tie daňové onačiny, to ma absolútne nezaujíma...pitvem vyjadrenie dcéry z linku.... lebo takto potom vznikajú všeliaké absolutória.

" Otec často vyráža do práce o 3 – 4 hodiny skôr, pretože mu nemá kto zaparkovať auto na rampu a naložiť tovar..."

To je čo za onačina ?
To odkedy parkuje (presnejší výraz - pristavuje) kamión na rampu niekto iný a nie šofér ?
To odkedy nakladajú tovar (nie materiál) skladníci ?
Predsa skladníci nemusia (zvyčajne ani nemajú) papiere na kamión...a ani nevravím, že nacúvanie takého kolosu ku rampe je o dlhodobejšej praxi.
Nie som si istý, či zákon o tom niečo vraví...ale za naloženie a hlavne rozloženie nákladu zodpovedá predsa vodič a nie skladníci.
Dotyčný vyráža o 3-4 hodiny skôr....a to odkiaľ a kam vyráža ? Z domu na miesto nákladky ?
Nuž sorry, ale to čo je ? Akože dotyčný je doma každý deň ???

" Často musí chodievať dlhšími a časovo náročnejšími cestami, ak to pre firmu znamená menšiu spotrebu. "

No ja teda neviem...ale hento znamená zásadne a vždy vyššiu a nie menšiu spotrebu.
Mne to zároveň vychádza, že otec nie je vôbec tzv. kamionista, to je trochu iný level. Otec bude skôr taký lokálny dopravca.
Kamionista predsa sadne a jede...nie raz len príde, zapojí naložený náves, podpíše papiere a hajde...a tak dokolečka dokola pár dní.

Napríklad môj syn nasadne do kamióna..."trochu" si pokrúti volantom v rámci celej Európy...a po 6 týždňoch je doma....za desať dní sa doma ani poriadne neusadí a zasa do ďalšieho kolotoča.
1 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

vicktor
Vsetci vyrobcovia uvadzaju prikraslene laboratorne vysledky o spotrebe.
Všetci nie. Aspoň ja som od nova na 80 tis km stále POD kombinovanou v techničáku. Na predošlom aute detto. Ale je pravda, že nejazdím DAS auto. Meriam čapovaním a evidenciou v aplikácii. Je to môj zvyk, nakoľko na spotrebe sa ti dosť ukáže celkový stav motora.
1 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Ja tiez jazdim pod udaj vyrobcu (aj bez "aplikacie"), ale vo vseobecnosti velka vacsina soferov to nedokaze.
Bolo dost clankov o nerealnych hodnotach a doslo k tlaku na zmenu metodiky.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Řidič pražského autobusu klimbal za volantem, budila ho cestující
https://www.idnes.cz/praha/zpravy/ri...aha-zpravy_rsr
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

vicktor
Ja tiez jazdim pod udaj vyrobcu (aj bez "aplikacie"), ale vo vseobecnosti velka vacsina soferov to nedokaze.
Bolo dost clankov o nerealnych hodnotach a doslo k tlaku na zmenu metodiky.
Povedzme si aj to, že drvivá väčšina nevie jazdiť. Tým nemyslím techniku šoférovania, alebo nebodaj, že by dochádzal do križovatky typom 5-4-3-2-1 a tým brzdil premávku...
Ak by som sa opýtal vodičov na priebeh ich krútiaceho momentu svojho auta, tak nebudú vedieť. A to je hlavný kľúč k spotrebe, nakoľko v tom rozmedzí motor funguje NAJEFEKTÍVNEJŠIE. Preto treba jazdiť na DOLNEJ hranici max. krútiaceho momentu. Teda ak je krivka od nuly do 2750 ot strmá a potom sa už dvíha iba pozvoľna, tak presne to je ten moment, kde treba točiť.
Keď som jazdil tachometrových 60 km/h na päťke, vždy som mal vyššiu spotrebu ako rovnaké trasy rovnakých 60km/h na štvorke. Kto jazdil kedysi na motorkách, vie, čo je to dusenie motora. To je moment, kedy do kopca pridáš a vozidlo začne spomaľovať. A nie je problém to nasimulovať aj na autách vyrobených dnes, niektoré sa tak správajú aj s automatickou prevodovkou, čo je už dosť na smiech. Hlavne, keď je 140 kW pod kapotou.
Keď vidím, ako niektoré autá "doporučujú radiť", tak v jednej škodovke mi "blikala" 5-ka, pritom to bolo na 3-ku.
Lenže toto ti málokto povie, lebo každý počíta s tým, že však prídeš na to sám. Ale pokiaľ nemeriaš spotrebu počas celej životnosti auta, tak v podstate nevieš ako sa to chová v akom režime vo vzťahu k spotrebe.
Mal som spolužiaka, ktorý bol testovací jazdec vo VW. Potvrdil mi, že niekedy je pri 80-ke menšia spotreba na nižšom stupni, ako na najvyššom.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
" Otec často vyráža do práce o 3 – 4 hodiny skôr, pretože mu nemá kto zaparkovať auto na rampu a naložiť tovar..."

" Často musí chodievať dlhšími a časovo náročnejšími cestami, ak to pre firmu znamená menšiu spotrebu. "

Čo je na týchto dvoch vetách zaujímavé, ba doslova nelogické ?
Ach jaj....
To s tým nakladaním - to je niekedy pravda! A - žiaľ - vidím to i ja a denne!
Neďaleko odo mňa sa stavia polyfunkčný dom - dovezie kamión prefabrikované diely, armovaciu oceľ - a VIAŽE to pre vykládku VODIČ, pretože okrem žeriavnika sú tam len "pomocné sily" (murgoši!, čo ani nepoznajú slovo rovnováha.

A to druhé - A) jazdia cestami II.tr, cez obce, lebo palubná jednotka! Mýto!
B) týmitpo cestami nejazdí toľko vozidiel, ako po R-kách, I.-kách, kde môžu byť obmedzenia, kolóny = brzdenie, rozbeh = vplyv na spotrebu. Ubrzdiť a znova rozbehnúť 35T - to niečo stojí. A na bočných cestách - keď nie je veľká premávka - ide rovnomernejšou rýchlosťou = zníženie spotreby.

Ty si nepracoval s automobilovou technikou, ja - žiaľ - hej - 25 rokov.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
Ach jaj....
---------------------
Ty si nepracoval s automobilovou technikou, ja - žiaľ - hej - 25 rokov.
Veru, veru...ach jaj......

Šup, šup...vrátiť sa o pár príspevkov vyššie a prečítať si všetko a poriadne.
------------------------
No fasa....porovnávať vojenskú techniku s kamionistami chce poriadnu dávku odvahy.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

To je fakt - tam sa nehľadelo na spotrebu .
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Otvoril som si stránku mesta a čítam VZN.
Dane za byt - idú hore. To sa dalo čakať.
Poplatky za TKO - idú hore, i to sa dalo čakať. Lenže - t.r. mesto znížilo sadzbu pre občanov starších 62 rokov o 30% (potešilo), ale podľa nového VZN už toto vypadlo (takže sa to vráti späť, čo znamená, že mnoho dôchodcov bude sklamaná a primátor to asi pocíti. Mimochodom - pred voľbami len kortešačky robil, teraz sa už nikde ani neukáže, dokonca ani neprijíma bežných občanov, ktorí by za nim chceli prísť. Je to SMERák a aj tak sa chová, ako jeho preceda). Za ďalšie - pri uplatnení zľavy napr. pre študenta VYŽADUJÚ potvrdenie o návšteve školy (čestné prehlásenie neakceptujú) - a pritom tieto informácie si majú zisťovať sami (MsÚ je predsa verejná správa). Už sa teším, ako im budem "vysvetľovať", čo si majú zistiť sami a čo mám doniesť (papier) ja.
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

v minulosti som robila na doprave a viem, aký tlak robil šéf na vodičov, môže tu ktokoľvek argumentovať proti a chytať za slovíčka, život vodičov je drina, v dnešnej premávke stres, tlak od nadriadených totálne zdrvujúci, nárok na prestávku, na jedlo a oddych minimálny
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

novakarosa
Nandrolon
vicktor
Ja tiez jazdim pod udaj vyrobcu (aj bez "aplikacie"), ale vo vseobecnosti velka vacsina soferov to nedokaze.
Bolo dost clankov o nerealnych hodnotach a doslo k tlaku na zmenu metodiky.
Povedzme si aj to, že drvivá väčšina nevie jazdiť. ... treba jazdiť na DOLNEJ hranici max. krútiaceho momentu.
Mal som spolužiaka, ktorý bol testovací jazdec vo VW. Potvrdil mi, že niekedy je pri 80-ke menšia spotreba na nižšom stupni, ako na najvyššom.
Keď som si mal vyberať (že mi kúpia) auto (ale nie 1,4, lebo to by som vraj chodil rýchlo )
- tak som pozeral od výrobcov priebeh kruťákov ( mernú váhu auta na kruťák )

- grafy spotreby podľa zaradenej rýchlosti a otáčok
Ja počítam, aj jeden dosť podstatný údaj, a to je kw/kg. Lebo minule sa jedna pracovníčka sťažovala na malé autíčko nejaké 900kg a naturbený benzín okolo 85 kw že je tak lenivé, že sa má problém rozbehnúť. Pomyslel som si, že však na takej rakete musí v obci predbiehať takmer všetko, len treba vedieť.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

novakarosa
Dnes ma skúšal a aj NAS.AL OU / OCDPK

Musel som dať odpor

v 2017 mi NDS odfotil (po šlohnutej novú ) ŠPZ a vyhodnotil, že za auto nemám diaľničnú

=

KLAMAL



a ESO , že vyhodilo podľa toho platobný rozkaz (v októbri)



a OCDPK ho vraj nevie sám zrušiť (ale klamať vie ! aj sám )
Preto diaľničnú kupujem elektronicky a platím debetnou kartou, aby som nemusel uchovávať alebo tlačiť žiadny doklad. História platieb to uchováva niekoľko rokov.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nandrolon
Ja počítam, aj jeden dosť podstatný údaj, a to je kw/kg. Lebo minule sa jedna pracovníčka sťažovala na malé autíčko nejaké 900kg a naturbený benzín okolo 85 kw že je tak lenivé, že sa má problém rozbehnúť. Pomyslel som si, že však na takej rakete musí v obci predbiehať takmer všetko, len treba vedieť.
Asi pracovníčka zabudla na to, koľko ONA váži
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Bože,nestačí že s Kočnerom vstávame a zaspávame,každé správy nech sú kdekoľvek len Kočner Kočner,teraz začína byť všade zase Viola-mne je jej ľúto,ale čo je veľa je veľa.Novinárom v tejto krajine kolektívne šiblo,inak to nevidím.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
BXLmiami
Novinárom v tejto krajine kolektívne šiblo,inak to nevidím.
Buď rada, že o Cibuľkovej sa písalo len zo tri dni.
Aj hlúpe a tendenčné články o nežnej revolúcii mali trvanie tiež asi toľko.

Teraz tiež prišiel na rad "bezpečnostný" oný z OSRANO...ale jemu to aj prajem...nech si vyžerie to svoje.
Zaujímavé pri Naďovi je aj to, že jeho obhajca je Lipshit...vskutku zaujímavé.
Naposledy upravil buchač : 21.11.19 at 13:59
0 1
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
BXLmiami
Novinárom v tejto krajine kolektívne šiblo,inak to nevidím.
Aspoň niekto tu maká aj keď nie je do čoho pichnúť.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

:-))
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

No ja som myslela,že to otravuje len mňa,ale dnes mi mama vykladala,že jej 4 ročná dcérka pomenovala bábu Kočner.Tak to fakt už je cez čiaru.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

14:35

Polícia zvolala tlačovku k vražde Violy Macákovej aj kvôli tomu, že v Bratislave vyšetrujú smrť ďalšej ženy. Jej telo našli vo štvrtok skoro ráno. Polícia tvrdí, že tieto dva prípady spolu nesúvisia.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
BXLmiami
No ja som myslela,že to otravuje len mňa,ale dnes mi mama vykladala,že jej 4 ročná dcérka pomenovala bábu Kočner.Tak to fakt už je cez čiaru.
No niekto(Rusko) ukradne milión dá ich tebe(Kočnerovi) a teba idú súdiť a zabásnuť. A ten niekto si behá kadetade.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať