Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Z Alzy by som si nikdy nič nekúpila.....ani z andrea eshopu.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Ja si už ani trvanlivé mlieko nekupujem.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Šaleňak...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ani som nekupovala...
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Končí mi sranda, prichádza tá vážnejšia fáza - vytriezvenie, výčitky.... A keď pozriem na gauč a vidím toho lenivého ožrana, ktorý sa tu už tretí deň váľa a sa tvári ako kamarát, okrem toho že donesie chlast a cigarety zasral podlahy porozlievanou pijatikou, deky zasmradené je mi na zvracanie... rozmýšľam, že nie som normálna, že toto trpím vo svojom dome už po toľkýkrát. A moje dieťa je z toho smutné, rodičia sklamaní . Telefón mu nedvíham, vyhýbam sa mu a aj tak sa mi furt pripletie do cesty. Hajzel jeden.
Vždy tá istá chyba. Šla som len dokúpiť pár drobností na sviatky. A hoci si tvrdo fixujem do hlavy: Nekupuj alkohol, nedrž ho doma a neber od nikoho ani ako darček, A mne jak sadne slina ukrutnica na plece, ja v ten moment na šecko zabudnem, ešte mi zvykne bliknúť kontrolka - Neni to dobrý nápad, veď som si prisahala, že sa už nedotknem alkoholu život je vtedy super, druhá polovica mozgu už špekuluje či víno alebo len ampulku dákeho špiritusu a nakonec kúpim oboje. Tvrdá obhajoba mozgu - dám si len kým si porobím, a zbadám sa o tri dni alebo aj dlšie, že chcem abstinovať. 14 rokov sa snažím prestať a furt do tej stoky dzignem. Ja už neviem čo mám so sebou robiť. 25 rokov práce v bare sa podpísalo.
Na liečení nám vraveli, že je to impulzívne konanie, ale nikto netuší, čo s tým
Teóriu viem len sa mi ju nedarí zaviesť do praxe.
Telo aj myseľ sa potrebuje uvoľniť, ale kde ? cena, ktorú platím je príliš vysoká. Nepíšem preto, aby ste ma poľutovali, skôr pomoc, Uj, ale som sa rozpísala..
Naposledy upravil bettylou : 27.12.19 at 05:46
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

súcitím s tebou. Je to velmi, veľmi ťažké. Človek musí nájsť vnútornú disciplínu.

Jedna z možností je vymeniť túto závislosť za niečo iné. Áno, blbo to znie, keď poviem, vymeniť to za šport. Alebo za záhradku. Alebo čokolvek iné, čo ťa pohltí. Viem o prípadoch, keď sa závislosť vymenila za Boha. Lenže čo to je, to čo ťa pohltí? Musí to byť niečo, čo vyplní tvoje prázdno.

Môžeš len vstať, upratať a pokúsiť sa naštartovať tú disciplínu. Napríklad tým, že prestaneš do obchodu nosiť voľné peniaze. Vždy iba tolko, kolko treba na to najnutnejšie. Nič naviac. A ideálne všetko naviac dávať preč.
Lebo prídeš o všetko.
2 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Vďaka. záhradku mám, a za triezva sa jej venujem. O syna sa bojím, hoci mu vysvetľujem, že ja som odstrašujúci príklad, ale šak on potrebuje podporu a ochranu, bezpečný domov. Keď je človek sám, je to ťažké. A kto pije má stále pre teba čas, nerieši stále dáke problémy ako triezvi ľudia,stačí, že niečo tiež kúpiš ak máš love, v partii je veselo. Problémy sú utopené, a nerieši sa ako si oblečený, ako alebo čo rozprávaš.Celé je to veľmi jednoduché ale zákerné. S tou disciplínou máš pravdu. Veď už topím to peca, ešte v pivnici zatopím a hajde umývať. Kuchyňu a podlahy, lebo ani vysávač nemôžem na tú špinu pustiť. do večera dačo zvládnem .Aspoň trošku ho poteším, ked už som mu zase ďalšie Vianoce dosrala, lebo sme mali byť spolu u rodičov a bol tam len sám.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bettylou
Končí mi sranda, prichádza tá vážnejšia fáza - vytriezvenie, výčitky.... A keď pozriem na gauč a vidím toho lenivého ožrana, ktorý sa tu už tretí deň váľa a sa tvári ako kamarát, okrem toho že donesie chlast a cigarety zasral podlahy porozlievanou pijatikou, deky zasmradené je mi na zvracanie... rozmýšľam, že nie som normálna, že toto trpím vo svojom dome už po toľkýkrát. A moje dieťa je z toho smutné, rodičia sklamaní . Telefón mu nedvíham, vyhýbam sa mu a aj tak sa mi furt pripletie do cesty. Hajzel jeden.
Vždy tá istá chyba. Šla som len dokúpiť pár drobností na sviatky. A hoci si tvrdo fixujem do hlavy: Nekupuj alkohol, nedrž ho doma a neber od nikoho ani ako darček, A mne jak sadne slina ukrutnica na plece, ja v ten moment na šecko zabudnem, ešte mi zvykne bliknúť kontrolka - Neni to dobrý nápad, veď som si prisahala, že sa už nedotknem alkoholu život je vtedy super, druhá polovica mozgu už špekuluje či víno alebo len ampulku dákeho špiritusu a nakonec kúpim oboje. Tvrdá obhajoba mozgu - dám si len kým si porobím, a zbadám sa o tri dni alebo aj dlšie, že chcem abstinovať. 14 rokov sa snažím prestať a furt do tej stoky dzignem. Ja už neviem čo mám so sebou robiť. 25 rokov práce v bare sa podpísalo.
Na liečení nám vraveli, že je to impulzívne konanie, ale nikto netuší, čo s tým
Teóriu viem len sa mi ju nedarí zaviesť do praxe.
Telo aj myseľ sa potrebuje uvoľniť, ale kde ? cena, ktorú platím je príliš vysoká. Nepíšem preto, aby ste ma poľutovali, skôr pomoc, Uj, ale som sa rozpísala..
betty cítim s tebou, ale každá závislosť je len 1. v príčinách 2. vo vlastnej hlave.
Ja tomu hovorím PRÍČINA sa vždy nájde, diablik šepká kúp kúp kúp a vypi lebo ... na hovno život, pokrčená deka, prší, páli slnko, tisícka dôvodov na zlomenie pevnej vôle. Takže treba si povedať prečo si zdôvodňuješ že si treba dať. Ako bývalý silný fajčiar a občasný užívateľ alkoholu smerujúci k pravidelnej konzumácii viem o čom píšem.
Pevná vôľa vo vlastnej hlave. Motivácia. Ak si nezapálim, nevypijem, tak budem mať šťastie, i podarí sa mi dosiahnuť nejaký elementárny cieľ a takto krok za krokom. Mne sa takto podarilo zbaviť cigariet ešte v roku 1987 a v roku 1992 alkoholu. Funguje to. Ak si povieš pôjdem na liečenie tam ma vykurírujú - NEFUNGUJE TO,lebo si vo vlastne hlave nezabila pokúšajúceho diablika
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
betty cítim s tebou, ale každá závislosť je len 1. v príčinách 2. vo vlastnej hlave.
Ja tomu hovorím PRÍČINA sa vždy nájde, diablik šepká kúp kúp kúp a vypi lebo ... na hovno život, pokrčená deka, prší, páli slnko, tisícka dôvodov na zlomenie pevnej vôle. Takže treba si povedať prečo si zdôvodňuješ že si treba dať. Ako bývalý silný fajčiar a občasný užívateľ alkoholu smerujúci k pravidelnej konzumácii viem o čom píšem.
Pevná vôľa vo vlastnej hlave. Motivácia. Ak si nezapálim, nevypijem, tak budem mať šťastie, i podarí sa mi dosiahnuť nejaký elementárny cieľ a takto krok za krokom. Mne sa takto podarilo zbaviť cigariet ešte v roku 1987 a v roku 1992 alkoholu. Funguje to. Ak si povieš pôjdem na liečenie tam ma vykurírujú - NEFUNGUJE TO,lebo si vo vlastne hlave nezabila pokúšajúceho diablika[/QUOTE]

Len tak, od radosti, popravka, alebo aj tak nemám čo robiť, alebo notoricky známa zazvoni ci kamarat: Hybaj s nami vypic..., Ideš von? čo je to isté...
A predtým veľakrát z nudy. A hej keď sa mi nechcelo doma vadiť, tak tiež som niekedy zavrela dvere zvonku, aby som sa vyvetrala. Ale možno to bolo naopak, že ma chytila slina a som bola pdráždená tak nech zbytočne nekričím na iných. typické výhovorky. Na doliečovanie som sa vysr., že šak to dám frajerka. Mám strach sa do toho pustiť, zisťujem dačo, že čo jak kde treba chodiť... tak mám v hlave milion iných vecí, ktoré musím spraviť. Sama sa odrbávam, si dve a dve spočítam teraz. podvedome predtým unikám... a čudujem sa kde je chyba. som z toho debil. pôjdem na ambulanciu závislostí sa poradiť čo ďalej. Dúfam, že mi to vydrží do pondelka. Pravdepodobne alkohol mi zmenil psychiku viac ako si pripúšťam.
Naposledy upravil bettylou : 27.12.19 at 09:02
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Som to asi mala začať v inej téme.... bola tu dakedy taká o alkoholizme, pardón.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

závislosti sú rôzne. Povedala by som, že všetci niečo máme. Niečo, akm utekáme. Alebo sa utiekame. Niektoré sú viditeľnejšie, povedala by som devastačnejšie. Niektoré sú tolerované, možno aj osožné.
Poznám mladého muža, ktorý zvrátil závislosť na tvrdých drogách obratom k viere. Veľmi silnej. Poznám ľudí, ktorí závislosť v jedle zmenili za závislosť na športe. Hormóny šťastia vyplavujp na bicykli. Poznám závislosť na upratovaní - muž bojoval v noci v nemocnici o život a ona sa doma po polnoci ukludnovala upratoaním.
Závislosť na nakupovaní tiež ničí aj okolie. Nielen míňaním peňazí, ale aj zapratávaním všetkého priestoru. Z niekoho sa stane grafoman. Píše a píše.
Neprišla som zatiaľ na to, čo je lepšie. Za čo vymeniť napríklad vlastnú závislosť na jedle. Trochu pomáha disciplína. Ale to musí byť človek furt v strehu.

Naozaj budeš musieť nájsť tú pomoc iba sama u seba. Sama nájsť to, čo pomáha. Zrejme to bude musieť byť z každého trošku.
Keby si bola veriaca, poviem, pros o pomoc (možeš skúsiť aj tak )

Ten diablik v tebe je neúprosný. A problém je, že nestačí ho vyhnať. Lebo vyženieš, upraceš priestor. A on sa vráti a keď vidí, že je čisto, doprace aj kamarátov. A je ešte horšie. Treba to prázdno naozaj zaplniť. aby už pre diablika nebol priestor
4 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Betty, musíš zmeniť spôsob myslenia a nastaviť tie správne priorítty. Na prvom mieste musí byť vždy syn, potom najbližšia rodina a až niekde v diaľke môže byť nejaký chlap ale nie taký, čo je dobrý len preto, že donesie chľast. Takých treba zo života vymazať. Uvedom si, že synovi si veľmi zlým príkladom. Treba sa silno zamyslieť, že to, čo robíš, nie je vhodné pre zdravý život ani pre Teba ani pre syna . Držím prsty aby si to zvládla, ak už nie pre seba tak pre neho a rodičov. Aby sa nikto nemusel hanbiť.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bettylou
betty cítim s tebou, ale každá závislosť je len 1. v príčinách 2. vo vlastnej hlave.
Ja tomu hovorím PRÍČINA sa vždy nájde, diablik šepká kúp kúp kúp a vypi lebo ... na hovno život, pokrčená deka, prší, páli slnko, tisícka dôvodov na zlomenie pevnej vôle. Takže treba si povedať prečo si zdôvodňuješ že si treba dať. Ako bývalý silný fajčiar a občasný užívateľ alkoholu smerujúci k pravidelnej konzumácii viem o čom píšem.
Pevná vôľa vo vlastnej hlave. Motivácia. Ak si nezapálim, nevypijem, tak budem mať šťastie, i podarí sa mi dosiahnuť nejaký elementárny cieľ a takto krok za krokom. Mne sa takto podarilo zbaviť cigariet ešte v roku 1987 a v roku 1992 alkoholu. Funguje to. Ak si povieš pôjdem na liečenie tam ma vykurírujú - NEFUNGUJE TO,lebo si vo vlastne hlave nezabila pokúšajúceho diablika
Len tak, od radosti, popravka, alebo aj tak nemám čo robiť, alebo notoricky známa zazvoni ci kamarat: Hybaj s nami vypic..., Ideš von? čo je to isté...
A predtým veľakrát z nudy. A hej keď sa mi nechcelo doma vadiť, tak tiež som niekedy zavrela dvere zvonku, aby som sa vyvetrala. Ale možno to bolo naopak, že ma chytila slina a som bola pdráždená tak nech zbytočne nekričím na iných. typické výhovorky. Na doliečovanie som sa vysr., že šak to dám frajerka. Mám strach sa do toho pustiť, zisťujem dačo, že čo jak kde treba chodiť... tak mám v hlave milion iných vecí, ktoré musím spraviť. Sama sa odrbávam, si dve a dve spočítam teraz. podvedome predtým unikám... a čudujem sa kde je chyba. som z toho debil. pôjdem na ambulanciu závislostí sa poradiť čo ďalej. Dúfam, že mi to vydrží do pondelka. Pravdepodobne alkohol mi zmenil psychiku viac ako si pripúšťam.[/QUOTE]
"Moji kamaráti" z detstva čo ma naučili fajčiť už ani jeden nežije, posledný z nich pred mesiacom všetci rovnaká diagnóza, okrem jedného ten aj pil, takže zrazenina krvi v mozgu po páde. Príčiny si si pomenovala. len treba povedať nie "kamarátom". aj takých kamarátov poslať za kruhový sval. Lebo to nie sú skutoční kamaráti, KTOVIE čo si hovoria za tvojim chrbátom.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Oné.... nič v zlom, stačí si vypočuť:

(text
V našej obci všetci pijú
iba Ďuro nie
každému z nás vŕta v hlave
čo mu asi je
Veď je taký ako my
zdravý mocný lakomý,
prečo sa len od nás
takto dištancuje?

Musíme sa Ďura spýtať
prečo nechce piť
mohol by nám jedného dňa
pekne zavariť
Ani s nami nepije
ani ženu nebije
prečo sa len od nás
takto dištancuje?

Jedného dňa prezradil nám
že mu nechutí
že vraj on na pijatiku
nie je zvyknutý
Len sa Ďurko nesmieš báť
odpor treba prekonať
nesmieš sa ty od nás
takto dištancovať

Lenže Ďuro ten si od nás
nedal poradiť
darmo sme ho ponúkali
nechcel si vypiť
Tak sme mu na oplátku
pichli vidly do zadku
Odvtedy je v našej obci
všetko v poriadku)
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
pavol54
bettylou
betty cítim s tebou, ale každá závislosť je len 1. v príčinách 2. vo vlastnej hlave.
Ja tomu hovorím PRÍČINA sa vždy nájde, diablik šepká kúp kúp kúp a vypi lebo ... na hovno život, pokrčená deka, prší, páli slnko, tisícka dôvodov na zlomenie pevnej vôle. Takže treba si povedať prečo si zdôvodňuješ že si treba dať. Ako bývalý silný fajčiar a občasný užívateľ alkoholu smerujúci k pravidelnej konzumácii viem o čom píšem.
Pevná vôľa vo vlastnej hlave. Motivácia. Ak si nezapálim, nevypijem, tak budem mať šťastie, i podarí sa mi dosiahnuť nejaký elementárny cieľ a takto krok za krokom. Mne sa takto podarilo zbaviť cigariet ešte v roku 1987 a v roku 1992 alkoholu. Funguje to. Ak si povieš pôjdem na liečenie tam ma vykurírujú - NEFUNGUJE TO,lebo si vo vlastne hlave nezabila pokúšajúceho diablika
Len tak, od radosti, popravka, alebo aj tak nemám čo robiť, alebo notoricky známa zazvoni ci kamarat: Hybaj s nami vypic..., Ideš von? čo je to isté...
A predtým veľakrát z nudy. A hej keď sa mi nechcelo doma vadiť, tak tiež som niekedy zavrela dvere zvonku, aby som sa vyvetrala. Ale možno to bolo naopak, že ma chytila slina a som bola pdráždená tak nech zbytočne nekričím na iných. typické výhovorky. Na doliečovanie som sa vysr., že šak to dám frajerka. Mám strach sa do toho pustiť, zisťujem dačo, že čo jak kde treba chodiť... tak mám v hlave milion iných vecí, ktoré musím spraviť. Sama sa odrbávam, si dve a dve spočítam teraz. podvedome predtým unikám... a čudujem sa kde je chyba. som z toho debil. pôjdem na ambulanciu závislostí sa poradiť čo ďalej. Dúfam, že mi to vydrží do pondelka. Pravdepodobne alkohol mi zmenil psychiku viac ako si pripúšťam.
"Moji kamaráti" z detstva čo ma naučili fajčiť už ani jeden nežije, posledný z nich pred mesiacom všetci rovnaká diagnóza, okrem jedného ten aj pil, takže zrazenina krvi v mozgu po páde. Príčiny si si pomenovala. len treba povedať nie "kamarátom". aj takých kamarátov poslať za kruhový sval. Lebo to nie sú skutoční kamaráti, KTOVIE čo si hovoria za tvojim chrbátom.[/QUOTE]
Všetci sme ťažkí alkoholici a poznáme sa od základky, ale prečo by ma malo zaujímať, čo si rozprávajú za mojim chrbtom? Šak ked dačo dakto odmňa chce, povie mi to alebo dá odkázať. No, veď vravím teóriu ovládam, musím si na to vypracovať dáky poriadny systém zatiaľ nemám ani šajnu ako, len chodím jak mačka okolo horúcej kaše.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

tak prepáč, pokračuj ďalej, možno dostaneš niekedy na Vianoce aj kapustnicu (ak budeš v zozname vyvolených bezdomovcov)
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
pavol54
tak prepáč, pokračuj ďalej, možno dostaneš niekedy na Vianoce aj kapustnicu (ak budeš v zozname vyvolených bezdomovcov)
nemyslím, že idem v tom pokračovať, mal to byť minulý čas, len si musím vytvoriť hrošiu kožu, lebo tu ide o tie rizikové situácie, kde človek proste zlyhá. a to sa treba naučiť a nič nepodceniť, lebo tam je chyba lávky a nie v tom čo o mne kto rozpráva za chrbtom. Inak ja vôbec nefajčím. Nechutí.
Ty sa po týždňovej opici nonstop durch vieš vyjadriť jasne? Lebo ja ne. Sa dávam dokopy, tak nemusíš nademnou hned lámat hul Pomohol si mi dik
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bettylou
pavol54
tak prepáč, pokračuj ďalej, možno dostaneš niekedy na Vianoce aj kapustnicu (ak budeš v zozname vyvolených bezdomovcov)
nemyslím, že idem v tom pokračovať, mal to byť minulý čas, len si musím vytvoriť hrošiu kožu, lebo tu ide o tie rizikové situácie, kde človek proste zlyhá. a to sa treba naučiť a nič nepodceniť, lebo tam je chyba lávky a nie v tom čo o mne kto rozpráva za chrbtom. Inak ja vôbec nefajčím. Nechutí.
Ty sa po týždňovej opici nonstop durch vieš vyjadriť jasne? Lebo ja ne. Sa dávam dokopy, tak nemusíš nademnou hned lámat hul Pomohol si mi dik
za to si mi dúfam nešvacla neužitočný bodík. to musíš riešiť práve teraz, žiadne po silvestri, po novom roku, teraz a hneď. No ja som ešte nikdy nemal týždňovú opicu, takže toto nepoznám,
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
pavol54
bettylou
pavol54
tak prepáč, pokračuj ďalej, možno dostaneš niekedy na Vianoce aj kapustnicu (ak budeš v zozname vyvolených bezdomovcov)
nemyslím, že idem v tom pokračovať, mal to byť minulý čas, len si musím vytvoriť hrošiu kožu, lebo tu ide o tie rizikové situácie, kde človek proste zlyhá. a to sa treba naučiť a nič nepodceniť, lebo tam je chyba lávky a nie v tom čo o mne kto rozpráva za chrbtom. Inak ja vôbec nefajčím. Nechutí.
Ty sa po týždňovej opici nonstop durch vieš vyjadriť jasne? Lebo ja ne. Sa dávam dokopy, tak nemusíš nademnou hned lámat hul Pomohol si mi dik
za to si mi dúfam nešvacla neužitočný bodík. to musíš riešiť práve teraz, žiadne po silvestri, po novom roku, teraz a hneď. No ja som ešte nikdy nemal týždňovú opicu, takže toto nepoznám,
Ta dam ho het... teraz, už maš ho preč.
Ta jaka opica, ta človek rozbitý jak cestný panel. húta jak koľko z teho filmu chýba .... dosť zlá a keď žalúdok ci nadáva co mu tam mineralky ľeješ Fuj. Často ju i vybľuje,Ta skušaš, či si ho kus udobríš kuracou poľefkou, ked si ju vládzeš pripraviť a máš z čoho..prvú noc veľa nepospíš, potom sa ti divočiny snívajú a už druhú, tretiu noc vypotíš, začína byť lepšie. Nič pre tých, čo nespia sami. Nadávaš si do debilov a si presvedčený, že táto bola isto posledná. Jemná motorika rozhasená, reflexy ako zdochnutý kôň.... Podľa oblečenia približne zistí kadiaľ asi domov šiel a ako..
A modlí sa aby sa v slabej chvíľke nezbehol na poprávku, lebo...o daľšie dni tá opica lepšia nebude, takže je lepšie to vydržať. A ako mi dnes ide štylistika vidíš sám.
Naposledy upravil bettylou : 27.12.19 at 17:26
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

ľudkovia, už viete, koľko budete platiť za vývoz odpadu!? , me to zdvihlo mandle.......separujeme ako asi málokto, kuka nemám naplnenú ani do polovice a budeme platiť ako tí, čo neseparujú a ku nádobám ešte prikladajú hromadu "batohov"
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať